Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Tak byly doby kdy jsme Formanem a následně Felicia procestovali půl Evropy. Dokonce š 120 GLS Liberec Černomorec v Bulharsku na jeden zátah bez přespání. A také se to dalo. 

Ale dnes už bych to asi nedal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Dalo se to normálně, divné nám to nepřišlo. Za ta léta jsme pěkně zpohodlněli 😆, ale to je úplně v pořádku. Pamatuju ty výlety po otevření hranic, vypálil jsem škůdkou 100 do ITA k móři. Bylo to super. A mnoho dalších let s různými auty bez klimatizace, taky mi to nenkrát nepřišlo nijak divné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohl jsem za hranice až po převratu, bo jednomu z rodiny se tu nelíbilo a odešel na Západ, aniž by se koho zeptal 😉, takže první jízdy ven byly s pežotkem 205 D, samo bez klimy--je divné, že si vůbec nepamatuju na horko (vedro), a to jsme projeli třeba Středomoří v létě 😯, je pravda, že auto mělo otvírací střechu, ale i tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska je to holt jinde,můj první západ byl autobusem na F1 Německo za totality,pak už to šlo v poho. A první F1 bylo Maďarsko cca 86? A s manželkou už s Hyundai Lantra r. 94 itoska. Už si dovolené moc nepamatuji,auta spíše. Předtím nás vozil švagr v autobusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto V mých řidičských začátcích jsem byl Formanem na Dukle, později jsme jeli i na Moravské pole, s Felicií jsem byl taky všude možně a nic divného mi na tom taky nepřišlo, ale když jsem se nechal rozmazlit automatickou klimou ve 406, tak už nechci jinak 🙂 Ale hlavně s Formanem nebo Feli se mi jezdilo líp než Fóbií - třeba i proto, že to nemělo ani servo, tak jsem přesně vědel, co se pod koly děje - to prostě u té Fobie nevnímám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo , svatá pravda. P405 do zatáčky zostra , na sněhu v klidu do kopce i z kopce , protože bez serva jsi opravdu věděl, co se pod koly děje. Dnes P308 s "proměnou" sílou posilovače no prostě víš v podstatě kulové co se pod koly děje.  No úplně to pravda není , něco samozřejmě vnímáš , ale není to už ono . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s proměnným jsem ještě nejezdil, ale klasické u aut PSA mi snad vždycky vyhovovalo, ale právě u té Fobie mám pocit, že to má servo tak pro 3litr ( prostě, jde tak lehce, až mi to vadí ), ale to jsem už :xvul, sorry, ale musel jsem:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

příští rok chci jet zase k moři 🙂 Ideál Žuljana případně i jinde Pelješac.
Byl jsem tady...

https://www.villafilipovic.com/cs/

Vím ,že v Žuljaně byl ještě nějaký český majitel....nemá někdo tip na ubytování?

 

Tak aktualizace.... viz výše dostavuje nový apartmán co by měl být hotov v březnu🙂

Upraveno uživatelem rhinos
aktualizace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Tak letos zase Drasnice, ceny skoro nemenne, krom tedy phm, a nejake zdrazeni preci jen obcas je. Phm v prepoctu asi 46 kc, fishpicnic v makarske 300 kun za osobu, bylo 250, 9 letou pocitaly za 150, 7 letou za 0, takze 750 kun ala 100 eur, tam ok.. Platba kartou za dalnice a i v obchodech vychazi v prepoctu na 3,40 czk na kunu, bacha ve smenarnach nabizeji kurzy 1 euro za 6 kun, svine.... takze by meli mit 1 euro za 7....... nebo 6,8 aspon.... tak jsem rozmenil jen 100 eur a poslal je do prdele. Rozumeli tomu 🤣 no nema smysl tady prepocitavat susne. Pivo za 25 kun, fanta za 20 kun, pizza za 45 az 60, v makarske i levneji, adelky milovane to mjesane maso asi za 60, takze taky na pohodu. Obchody dle lonske sezony, nic dramatickeho v narustu cen jsem nezaznamenal. Jo mozna premium zmrzlina z 12 na 15 kun ale dostanes proste oproti cr kopecky 2 obrovske a jeste luxusni zmrzliny.... at jdou cesti zmrzlinari do hajzlu a at zkrachuji, smejdi..... 🤣

20220611_173003.jpg

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za připomenutí Drašnice. Za oknem vidím stůl, u kterého jsme loni touhle dobou jednou večeřeli. Možná tam ještě někde na zemi leží můj tam loni ztracený řidičák. Také díky za info o vývoji cen. Letos Chorvatsko vynecháme, končí mi platnost covidového voucheru na trajekt z Itálie do Albánie, tak bude moře v jiných lokalitách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, fotečka od Punti. Před 14 dny jsem v Drašnici dva dny pobyl, neplánovaně. Brali jsme to přískokama od Slunje přes Pltvičky dolů, bylo v plánu přespat na Čiovu, ale rozkopáno, uzávěry, bordel, tak že něco najdem po Splitem, až jsme dojeli tam. Naše domácí nebyla doma, tak jsme bydleli u Damira. Jeho Apollo smrdělo barvou po celé Drašnici, natřel ho na bílo. Voda byla nádherná, 3-4 lidi na pláži. Škoda, že jsme nemohli být déle. Pokud to klapne, za měsíc jsem tam zas, na 14 dní.

A že by u Punti zdražili pivo na 25? Před 14 dny jsem platil 20, Damir ale 25 chtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Punti je nával večer, v době večeří, v poledne jak kdy. V mezidobí pusto. V sezóně bez rezervace je problém urvat stůl na večeři a i ráno mají hosty, lidičky z protější vily, kterou nabízî CK Kalousek. Chodí tam na snídaně.

Ještě je v Drašnici možné jít na jídlo do Nevenu, to je spíše takový fast food, byl jsem jednou a už nikdy. Pak restaurace v části Rat, někdo chválí, jiný haní, připadajî mi dražší a jsou spíše na mořské potvory. Pak ještě do hotelu, ale nebyl jsem.

Chodím jen k Punťovi, s majitely, bratry, se již léta znám, takže si obvykle vyměníme nějaký ten pozdrav v podobě orahovice, kterou mají vynikající. A zrádnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa ted je situace takova, ze od sesti  tam jsou cesi na polopenzi ze zminene ck kalousek. Vetsina si k jidlu daji jen rozlejvanou vodu, ale smrdi tam do pul osmy, takze s detma chodime pred sestou na limcu a po pul osme na jidlo. To uz je tam taky vetsi klid 😀😀😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2022 at 13:50, zahajskej napsal:

CK Kalousek - ten kdyz to objevil, tak skoncila pohoda v Drasnici :D

 Pak restaurace v části Rat, někdo chválí, jiný haní, připadajî mi dražší a jsou spíše na mořské potvory - chodili jsme tam, ale byli neprijemni a porce se zmensovaly a za tu cenu proste neadekvatni, asi jako v CR :D 

Chodím jen k Punťovi, s majitely, bratry, se již léta znám, takže si obvykle vyměníme nějaký ten pozdrav v podobě orahovice, kterou mají vynikající. A zrádnou... - jo tak tu bych ochutnal, ale na listku bude asi jiny level :D ja se tam znam jen s obsluhou :D 

 

V 15. 6. 2022 at 12:40, minimaxa napsal:

Jak tam vlezly ty dvě, tak zbytek utekl pryč 🤣🤣🤣 - aspon ze stihli zaplatit :D 

 

V 15. 6. 2022 at 9:02, zahajskej napsal:

Naše domácí nebyla doma, tak jsme bydleli u Damira. Jeho Apollo smrdělo barvou po celé Drašnici, natřel ho na bílo. Voda byla nádherná, 3-4 lidi na pláži. Škoda, že jsme nemohli být déle. Pokud to klapne, za měsíc jsem tam zas, na 14 dní. - a smrdí dodnes :D

A že by u Punti zdražili pivo na 25? Před 14 dny jsem platil 20, Damir ale 25 chtěl. - Damir je obecne pro mne zlodej, byl jsem tam 2x s @Klemoň a vždy se nás pokusil ojebat..... a to já nemám rád. Celkově mi přijde jako vycuranek, ale penize za zmrzku mu tam nechavam denne..... a u Punti to pivo zdrazili :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2022 at 9:02, zahajskej napsal:

Njn, fotečka od Punti. Před 14 dny jsem v Drašnici dva dny pobyl, neplánovaně. Brali jsme to přískokama od Slunje přes Pltvičky dolů, bylo v plánu přespat na Čiovu, ale rozkopáno, uzávěry, bordel, tak že něco najdem po Splitem, až jsme dojeli tam. Naše domácí nebyla doma, tak jsme bydleli u Damira. Jeho Apollo smrdělo barvou po celé Drašnici, natřel ho na bílo. Voda byla nádherná, 3-4 lidi na pláži. Škoda, že jsme nemohli být déle. Pokud to klapne, za měsíc jsem tam zas, na 14 dní.

A že by u Punti zdražili pivo na 25? Před 14 dny jsem platil 20, Damir ale 25 chtěl.

tak jsme včera zalezli k Damirovi, nic se nezměnilo, obsluha šílená (mám 10 min dopitý pifko, krasavice se přibelhá vedle ke stolu, mluví 5 min s nějakou kámoškou, dojde jí pro půllitr vody s citronem, krafou dál, pak si všimne, když jsem si začal hrát s prázdným půllitrem) tak nám donesla pifko, a krafe dál, ale stůl za náma už měl smůlu, mával, gestikuloval, ale obsluha hluchá a slepá....... a to se snažím dávat slušná díška aby o nás bylo pečováno..... no a výsledek? Všichni jíme stejné jídlo, holky mají limonády a jen dvě osoby pijící pivo mají dneska problém......... zvláštní.... takže jednou a stačilo zase :D kdyby puntin měl zmrzlinu, tak o apollo ani nezavadím a ten bar v rohu nebere karty, tak tam je ultra prázdno..... přitom já bych si tam fakt rád sedl, ta obsluha je tam super, ale .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar kluci, kdo jezdíte pravidelně, doporučil by mi někdo bydlení v Chorvatsku?

poprvé chci jet bez dětí,  jen s přítelkyní, takže požadavky:

Ideálně někde dále - okolí Dubrovniku, Pelješac apod.

Něco klidnějšího, ideálně v soukromí.

Nemusí být přímo u vody, ale bylo by plus

Restaurace v rozumné vzdálenosti.

 

je mi jasné, že už toho moc na výběr nebude, ale nechce se mi jet úplně na blind.

Díky za tipy🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...