Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Včera v 18:00 jsme vyrazili ze Žamberka směr Makarská riviéra, konkrétně do Bratuše. Na místo jsme přijeli s několika přestávkami v devět ráno. Cesta celkem v klidu. Nejhorší a nejnudnější je od nás od hranic cesta do Brna. U Pasohlávek na křižovatce hlídali policajti. Vídeň proběhla kolem desáté večer v pohodě. Na Rakouské A2 ve sjezdu dolů směr Gratz někde kolem 90km jsme v protisměru potkali hořící auto. Hasiči teprve se probíjeli kolonou v protisměru. :nevim Slovinsko jsme projeli coby dup po dálnici. Slovinsko Chorvatské hranice trvali v koloně projet hodinu a půl. Nakonec jsme využili pruh Enter Croatia, kde jsme jen ukázali občanky a mohli vyrazit k moři. Měli jsme vyplněný příjezdový formulář, který jsem hodil za okno. Jadranu a slunku zdar. :papa

IMG_20210725_083935.jpg

IMG_20210725_092134.jpg

IMG_20210725_092517.jpg

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedeš přes Macelj, tak je to jistá forma masochismu. Jel jsem v neděli domů, sjel z dálnice na Durmanec a hned za sjezdem začínala na dálnici kolona. Vzal jsem to na Trakoščan a přechod Cvetlin. Tam bylo tak "narváno", že jsem nemusel ani zastavit, odmávnuto.

Na druhou stranu je dobře, že mnoho lidí jezdí přes hlavní přechody, alespoň jsou ty vedlejší prázdné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo to mohl tušit. Říkal jsem si čtvrtek, to bude pohoda na max pár minut. A vono 💩. Ani žádná cedule nikde, že by člověk mohl sjet. Prostě nic. Jen policajti stojí u výjezdu z benzinka Lepa Bukva a drží auta, co si to chtějí nakrátit přes ní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od července je to na pikaču, do té doby to ještě nějak šlo. Kolony jsou každý den, dokonce směrem k moři i ve všední dny tak, jak to bývalo jen v sobotu. Chorvatsko je teď narvané, protože to je doposud nejdostupnější destinace v době covidové. Mraky Skopčáků.

Já jsem o koloně nevěděl, sjel jsem automaticky, pokud jedu tudy, dělám to ze sportu kvůli vlastníkovi dálnice. Má nějak divně nastavené poplatky, takže když sjedu nebo najedu v Durmanci, zaplatím 27 kuníků (ušetřím 21) na jednu cestu za tu jejich pseudo dálnici. A cestou domů se pak podle situace můžu za mýtnicí připojit, nebo to vzít kv§li koloně na Cvetlin, protože je celou cestu na dálnici vidět, okreska jí kopíruje. A je to jen 10km mimo dálnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím příjezd ve 4h ráno. :roll Od Pohledniku ve Slovinsku jela Zůza až skoro k Novému Vídeňskému Městu a potom znovu od Lipůvky až domů. Jeli jsme díky tomu pomaleji, ale jsme v poho doma po 18h na cestě. Masakr. Jo a kontrola byla i na slovinsko/rakouských hranicích. Slovinec s baterkou kontroloval dálniční známky a rakušák si tipoval auta svedená do jednoho pruhu. Nás odmávl. Teď se jdu pořádně vyspat, teda doufám, mám toho dost. Poslední noc v Hrvatsku stála taky za to. Když jsem na balkóně v 1 v noci našel cizího chlapa, který lezl přes zábradlí. Dobrou... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, radim.1008 napsal:

Hlásím příjezd ve 4h ráno. :roll Od Pohledniku ve Slovinsku jela Zůza až skoro k Novému Vídeňskému Městu a potom znovu od Lipůvky až domů. Jeli jsme díky tomu pomaleji, ale jsme v poho doma po 18h na cestě. Masakr. Jo a kontrola byla i na slovinsko/rakouských hranicích. Slovinec s baterkou kontroloval dálniční známky a rakušák si tipoval auta svedená do jednoho pruhu. Nás odmávl. Teď se jdu pořádně vyspat, teda doufám, mám toho dost. Poslední noc v Hrvatsku stála taky za to. Když jsem na balkóně v 1 v noci našel cizího chlapa, který lezl přes zábradlí. Dobrou... 

Doufám, že ta "kamarádka", co mi žvatlá v tabletu pod ikonou WAZE, bude v neděli a následně v sobotu vědět kudy a kam

Zatím to vypadá, že bychom tam i zpět měli jet přes Letenye / Goričan (koukám že buď po dálnici nebo je hned vedle přechod mimo) - snad to tudy bude lepší než přes Slovinsko

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slovinskem jet můžeš, ale nasměruj to na menší přechod...Cvetlin, Zavrč, Ormož, nebo na druhou stranu od Macelje .... Rogatec. Oba Goričany z Maďarů jsou také zasekané, vidíš na boudu a stojíš hoďku a půl. Pokud pojedeš přes HU bez známky, můžeš jen na Starý G.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pátek13: Přes den nalepuju nálepky a nápisy na zakázku 😁

Večer sme natankoval a nešlo okýnko nahoru u řidiče. Pak začal slejvak.🤪

Večer ve 23h u Lidlu odvrtavam nýty abych nerušil noční klid.Musim se dostat ke stahovačce a mohl zavřít okno.

Sobota rano jedu pro karavan a po 20km zjistím že má max.hmotnost víc než může HTP tahat. Bohužel majitelka myslela provozní a ja maximální. Napsal jsem jestli se vejdu do 750kg. Tak zpět. Bez kempu a bez karavanu. Kupuju stahovacku a měním u baráku. Doma skoro na rozvod.

Neděle: Hledám stan a hledáme kemp. Dopoledne paní vola , že má Polaka na 7dni. Místo vrácení peněz. To je málo. Odpoledne volá že ma Polaka na 10dni.

BERU! Nakladam co můžu a vzpomenu a vyrážíme. Nechal sem doma hotovost 400euro a el.vařič s konvici. Odjezd 20:30.

Pondělí 0:30 stavim u Linze a chrapeme do 6h u klima návěsu kamionu který neustále hlučí 🥺

6h vyrážíme.

V 16h kupuju ve Slovinsku konvici v Lidlu. V 18:30kemp plný. Druhy jedno místo. Než sme se šli kouknout tak tam dojel d obytným vozem.😠 Nakonec ještě jedno místo. Beru aniž bych cokoliv viděl. 12.000Kč za 10dni. Parkování mezi stromy jak mezi pradelnimi šňůrami. A teď sháním vařič.

Cestou sem 2x jel na 3ku  60Km/h. Kamioni předjíždeli jak diví 😂

p.s koupil sem si jeste triko.

Je to ve svíčkách.😂 Od Fichtlu v Africe 15euro

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...