Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Když jste začali s těma autobusama. Jednou jsem se nechal ukecat od kámoše kterej jezdil jako brigádník u jedné dopravní společnosti abych mu jel " dvojku " na pobyťák někam do Chorvatska. No on na to šel chytře potřeboval druhýho a věděl že se mnou nehne tak to vzal přes tehdejší mojí přítulku že jako na 10 dní a že to vyřídí že může jet s náma takže doma byla masírka až jsem kejvnul. Jako to že spousta lidí od DP jezdila načerno u cestovek se vědělo ale nikdo to moc neřešil nemluvilo se o tom nahlas a bylo to tak nějak tolerováno na druhou stranu kdo se někdy v tomhle oboru pohyboval tak ví že ve větších městech mívají malí dopravci pár kmenových řidičů a zbytek doplní na sezónu šoféry místního dopravního podniku nebo jiného velkého dopravce. Takže jako jo vyrazili jsme z Prahy po cestě byli ještě dvě zastávky kde se přibírali cestovatelé byl to tehdy zájezd nějakého spolku jestli baráčníků nebo zahrádkářů to už nevím autobus BOVA jako sice takovej spíš málo vybavenej ale mladej kus(3-4 roky starý) takže to bylo v pohodě cesta tam v klídku na jedno vystřídání no ale po příjezdu tam u hotelu malé parkoviště kde už stáli tři busy na pražskejch číslech a já povídám tomu parťákovi ty vole jestli tu bude někdo od podniku tak to bude průšvih. A on to bude v pohodě no otevřeli jsme zavazadlovej prostor cesťáci si začali tahat kufry ven a najednou řev jak kráva a ze schodů se valil nejužalovanější šofér z naší garáže copa o to ale to hovado tam bylo asi na 3 dny a celou dobu tam chodilo v uniformě DP protože mimo jiné byl znám i jako největší skrblík kterej nemá na sebe nic jiného než uniformu. No ty tři dny jsem jen koukal jak se tomu exotovy vyhnout pak když odjel tak bude klid no samozřejmě že se tam objevil další podobnej exot naštěstí z jiné garáže taky v uniformě ale do řeči se s náma dal asi jen jednou a když začal že naše ksichty zná a odkud by to mohlo bejt tak mu to parťák vymluvil že se plete. Ale dovolená to byla jen pro přítulku protože " naši " cesťáci měli na každej den nějakej výlet sice ne moc km ale každej den se někam jelo takže jsme se ob den střídali ale stejně to bylo o hodinu dřív než cesťáci k vozu nachystat vůz pak když jsme se vrátili zase vůz uklidit apod. ale tak jako zkušenost to byla ale vím že mě moře neláká takže si klidně takovou další zkušenost odpustím. Raději budu vozit důchodce po českých hradech a zámcích to vím že každej den můžu spát doma ve své posteli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak když vzpomenu na dobu cca 20 let zpět, kdy mám vzpomínky z cest autobusem, tak KAROSA byla nejprostornějším busem té doby :roker, kdo měl problémy s nohama v Karose, tak v Mercedesu vyloženě trpěl, ale zase vybavení a třeba i ticho uvnitř bylo v těch cizích autobusech lepší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsme ráno vyjeli a večer se ubytovali v Drašnici. Rakousko a Slovinsko bylo bez jakéhokoliv zdržení, ale na vstupu do Chorvatska jsme se v poledne zasekli na 1 hod. a 40 min. Vstupní formulář jsme měli odeslaný, takže když jsme přišli na řadu, jen si ověřili v systému občanky a pustili nás dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, petrinza napsal:

Včera jsme ráno vyjeli a večer se ubytovali v Drašnici. Rakousko a Slovinsko bylo bez jakéhokoliv zdržení, ale na vstupu do Chorvatska jsme se v poledne zasekli na 1 hod. a 40 min. Vstupní formulář jsme měli odeslaný, takže když jsme přišli na řadu, jen si ověřili v systému občanky a pustili nás dál.

Kdyz pojedes od kostela ven z drasnice, tak po leve strane bude stat sede mondeo a cerveny pug, za rohem napravo modry pug, muzem hodit scuka a to pak bude opravdu poctivy prispevek do tematu, potkali se clubaci 👍👍👍👍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsme tedy nechytili úplně nejlepší počasí. My teď po snídani vyrážíme chytit trajekt Ploce - Trpanj, abychom se vyhnuli Bosně a večer budeme v Černé Hoře v Ulcinji. Takže klubový minisraz neklapne, byť třeba v Apollu pod kostelem u sklenice Karlovačka by byl prima..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@brixtr neprovokuj 😂, špatně se na to kouká když musíš být v práci..  

No hele, ale už se mi to taky blíží.. 3.7.  Hlavně si to v pohodě užijte, ať vám to nic nezkazí. Všichni se tam mějte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, petrinza napsal:

My teď po snídani vyrážíme chytit trajekt Ploce - Trpanj, abychom se vyhnuli Bosně a večer budeme v Černé Hoře v Ulcinji.

Tak to mě nebere hlava. V čem je v BiH problém? My když jezdíme na Pelješac tak to objíždíme spodem a vy jedete dolů a objíždíte vrchem? 

Cesta stejně dlouhá a dost peněz za trajekt. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přímý tranzit přes koridor Neum bez povinnosti negativního testu COVID-19 je hraniční policií BA tolerován. Jakékoliv vybočení z hlavní trasy koridoru Policie BA přísně kontroluje a pokutuje. Doporučujeme rovněž potvrzení o ubytování nebo účelu pobytu v cílové zemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A druhá věc je, že se mi nechtělo zkoušet, jak budou při opětovném vstupu do Chorvatska reagovat na můj formulář, v kterém už jsem na dnes neměl žádný pobyt v Chorvatsku. Co kdyby mě nevpustili ? A jak by se pak tvářili v BiH ? Takhle to bylo úplně v pohodě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...