Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

ja letos nevim, bookovane to mame, Klemonovi jsou v pohode, ted nevim jak brixtrovi..... ja budu ockovan 4.5. a adele bych to holt zaplatil.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabúkováno mám. Do léta ještě nějaký čas je, takže se dá předpokládat, že se  podmínky pro cestování do HR, které jsem uvedl výše, změní. Dle plánu by mě měli do odjezdu oočkovat. Ale dle reality to bude s bídou do vánoc. Nejsem si jistý, zda letošních. Do toho EU opět vyhrožuje diskriminačním Covid pasem. Ten ať si strčí do zádele. Nebudu platit testy jenom proto, že nebudu otestován a současně koukat, jak si ti "šťastní očkovaní" frčí dolů k moři. Zde je ta část diskriminace. Další je v tom, že mě nebude každý, kdo má do zádele díru kontrolovat, zda mám Covid pas a můžu jet na dovolenou, vlézt do hospody, do obchodu či do kina. Zde je ta hlavní část diskriminace, protože oočkovaný to bude  mít grátis, já jako neočkovaný totéž za peníze. A co má co hospodskej kontrolovat, jesti dovnitř můžu, kdo  mu dá ta privilegia? Že by novodobí PS VB? V tom je ten hnus největší.

Takže doufám, že mocní přijdou k rozumu a pojedeme bez omezení. Bojácní zůstanou na " bezpečném" Mácháči a my si užijeme pohodovou dovolenou v HR tak jak byla loni, po mnoha letech bez návalů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystám se v půlce června - dva dny na Makarské a pak níže  - Černá Hora, Albánie, Kosovo, Severní Makedonie a Řecko. Ubytování zabookováno.  Někam po cestě už by to šlo teď, někam v květnu, uvidíme, co červen. Ledasco se změní. Doufám, že i to, že podle aktuálně platných nařízení bych po návratu tak jako tak musel na pár dnů do karantény. Nicméně jsem připraven na nějaké případné korekce trasy.

Upraveno uživatelem petrinza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Necháme se překvapit, jak všechno bude.  Dneska hovořili, že PCR by měl mít platnost týden, ofiko antigen test 3 dny a že by nakonec mohl platit i obyč antigen samo domo, ale nemají jasnou ještě platnost..  Tak uvidíme za měsíc jaký bude stav.  🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé, pokud plánujete cestu do Chorvatska, momentálně pro vstup potřebujete splňovat jeden ze čtyř následujících bodů:

(nemusíte mít tedy žádné pozvání, či potvrzení pobytu)

Od 1.4.2021. V platnosti je nové rozhodnutí o dočasném zákazu a omezení překračování hraničních přechodů Chorvatské republiky.

Chorvatská republika všem cestujícím cestujícím do Chorvatské republiky z jednoho z členských států EU / EHP (bez ohledu na státní občanství), kteří nejsou na tzv. zelený seznam, umožňuje vstup do země s:

1. Negativní nález testu PCR nebo rychlého testu na antigen na COVID-19 ne starším než 48 hodin (počítáno od doby odběru výtěru do příjezdu na hraniční přechod).

!! - V případě rychlého testu na antigen a pobytu v Chorvatské republice na více než 10 dní musí cestující test znovu otestovat do desátého dne od data vydání tohoto testu. -!

2. Osvědčení o očkování pro osoby, které dostaly druhou dávku vakcíny COVID-19 před více než 14 dny. Výjimečně v případě vakcíny s jednou dávkou potvrzení o přijetí jedné dávky, pokud byla dávka přijata více než 14 dní před datem překročení státní hranice.

3. Předložení osvědčení potvrzujícího, že se osoba zotavila z virové infekce COVID-19 po předchozím pozitivním testu PCR nebo rychlém testu na antigen, pokud je toto osvědčení platné nejdříve jedenáctý den od data příjezdu pozitivního testu a nejpozději do 180 - v den prvního pozitivního testu.

4. Provedení testování PCR nebo rychlého testování antigenu na COVID-19 bezprostředně po příjezdu do Chorvatské republiky (na vlastní náklady), s povinností izolace, dokud nedojde k negativnímu výsledku. - V případě nemožnosti testování se stanoví míra izolace na dobu deseti (10) dnů.

- Poznámka: Podle nového režimu vstupu do Chorvatské republiky jsou děti mladší sedmi let, které cestují s rodičem / zákonným zástupcem, osvobozeny od povinnosti prezentovat negativní výsledek testu a sebeizolaci, pokud mají rodiče / zákonní zástupci negativní PCR nebo rychlý test na antigen nebo očkovací certifikát COVID-19.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kdo plánuje cestu do Chorvatska na prázdniny tohle zatím řešit nemusí. Tlak na co nejhladší příjezd a pobyt bude obrovský.  Stejně jako vloni. Potřebujou z turistů vyždímat co se dá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kirkizi, vnimam to stejne..... ale uvidime.... loni to podcenili, letos uvidim, max se na to vyseru, co prodelam za rezervaci se mi do roka vrati zpet na investicich....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Před hodinou, dusan2 napsal:

To ta ale asi bude stáť o dosť viac ako to chorvátsko

Neřekl bych, ubytování pro vda lidi v hotelu 627€.
Nebude poplatek za Rakouskou a Chorvatskou dálnici. Doprava o minmálně 1000km kratší.... A hlavně do těch Tater chci jet, celej rok makám, tak když tam nechám 50 000,- vůbec mě to nebude trápit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dráže vyjde zůstat v tuzemsku. Vždyť za blbou 50 let starou chatku v bývalém podnikovém rekreačním středisku na Orlíku chtějí více, než dám za apartmán v HR. Přesto mají v sezóně plno. A o lokalitách jako Mácháč ani nemluvím.

Snad to v létě k moři vyjde. Ale nezáleží jen na Chorvatech, půjde taky o to, jak se k tomu postaví země na trase. Nerad bych všude cáloval PCR testy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2021 at 13:49, kirkiz napsal:

Neřekl bych, ubytování pro vda lidi v hotelu 627€.
Nebude poplatek za Rakouskou a Chorvatskou dálnici. Doprava o minmálně 1000km kratší.... A hlavně do těch Tater chci jet, celej rok makám, tak když tam nechám 50 000,- vůbec mě to nebude trápit.

 

Ubytovani pro 4 a na 14 dni za 630 EUR. Ale jak tu pise nekdo jiz, nelze srovnavat Tatry s chorvatskem, ale je fakt, ze se taky asi vyvezem na sv. Jure. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...