Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Takze report z cesty.....

Vsude dobre, jen ne na D1. Tam je to oser ze i v noci jsme diky omezenim z prahy nabrali nejakych 30 min zpozdeni. Staci 1 kamion v zuzeni a je to tam tak ouzke, ze si to s mondeem proste nelajsnu. Doporucuji cestu pres Breclav a bacha na srnky. Potkal jsem 3. Stejne opatrne i v rakousich smerem k dalnici. Pak uz je cesta uplne cajk. Poprve jsem zkusil dalnici ve Slovinsku a asi tech 900 priste opet obetuji. Krasna dalnice bez obtizi jako na okreskach, diry, srnky apod. Jediny problem byl v Chorvatsku kde celnici skenuji pasy. Dalnice od Slovinska do Zahrebu je jako D1, vcetne der a omezeni a chtej za to jeste platit. Od Zahrebu po Makarskou je v cajku. Vyjizdel jsem z Prahy v 22:15 a v 10:15 byl i s nakupem v Makarske v Drasnici. Nafta na dalnici stala 8,89 premiova, 8,69 obyc. V Makarske je nafta za 8,55, takze neznatelny rozdil. Ceny v obchode jsou stejne jako loni, v restauraci u hotelu take tak. Takze napr. v Konzumu Ozujsko 2L za 20 kun, meloun 5,9, 5kg brambor za 20 kun, mliko, jogurty syry nemenne, ceny si nepamatuju, na to nehledim, vetsina chutna lepe jak v CR, a jestli to je o 5% drazsi nez u nas, neresim. Co se tyka restaurace, tak pivo 20 kun, pizza 45 az 55, pleskavica apod kolem 60 az 80, ryba od 120, morske plody taktez, ale i mene treba od 100. Tady v Drasnici otevrena jen 1 restaurace, bez zmrzliny, ale aspon 1. Je videt, ze to je celkem v prdeli a turisti nejsou. Na plazi jsme jedini zahranicni navstevnici a pripadam si tam jako geroj, protoze jsem tam byl jediny chlap na 3 zenske z Prahy a asi tak 15 chorvatek ve veku od 18 do 25 a fakt pekne rostlych. A ja takovy vypaseny prasatko, to vedet tak jsem doma cvicil abych aspon trochu sundal ten bachor. Takze zaverem, zenske tu jsou vetsinou porad pekne a je se na co divat, i na ty ceske samozrejme, je tu extremni klid a ticho. Takze vlastne pro mne dokonala dovolena. Myslim, ze mohu mluvit za celou rodinu, kdyz reknu, ze jsme opravdu ale opravdu spokojeni a konecne jsme nasli to, cemu se rika TA dovolena..... Takze prosim, jedte az o prazdninach 🙈🙈🙈🙈

Edit: oprava chyb protoze pisu z mobilu a dodatek....... koukal jsem na parkovaci mista pro apartmany a stoji tu jedine me auto, proste tu fakt nikdo neni a kdyz uz, tak evidentne schovan.... Zivot se tu proste lehce zastavil. Nize nahraju aspon vyhled z ubytka. Prazdne plaze s 1 vorvanem a 15 mladejma chorvatkama necham vasi predstavivosti 🤣🤣🤣👍

 

IMG_20200613_205844.jpg

IMG_20200613_190627.jpg

IMG_20200613_113333.jpg

IMG_20200613_113330.jpg

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky OK406, pocasi nadhera, jasno a 26, more ma 20, pry 21, takze pro Adelku na pikacu, pro mne s detma ideal a dneska super vlny. V utery nejpozdeji ma prijit velke teplo a s tim otepleni i vody. Ma byt pres 30 a pak ta voda vyleze na 23 jako nic a to je pro mne max, ja se rad koupu, a ne varim jako humr. To pak pro mne neni. Letos jsme vlastne skoro o tyden drive ale musel jsem udelat Valince aspon 1 rozlouceni se skolkou, kdyz uz prisla o zapis do skoly 😔 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem se i já letos rozhoupal, pojedeme opět do Selce, tentokrát místo apartmánu hotel zde https://www.booking.com/hotel/hr/slaven.cs.html a po cestě tam i zpět po předešlé zkušenosti ještě nocleh zde https://www.booking.com/hotel/cz/penzion-u-haniaky.cs.html

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě zajímalo nějaké info, než tam za více jak měsíc dorazím. Co je tam nového|? Otevřenou restaurací je myšlen Punťa? Damir má teda ještě stále zavřeno? Pekařství funguje?

Jinak užívej. Ale sápat se takhle vysoko do kopce na ubytko, to by se mi nechtělo. Já to mám hned nad Damirem, app Niko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 6. 2020 at 20:44, Agrafik napsal:

@Scratch to jste někde nahoře a na pravé straně od kostela? Obchod funguje? Hospoda která?.

Puntin a funguje dnes uz i Apollo, ale ja radsi toho Puntina. Obchod od cca 8 do 13:30, nedele zavreno. Jsme vlastne lehce nad hrbitovem, vedle naseho apt je aktualne vykutana dira na dalsi barak 🥺

před 13 hodinami, zahajskej napsal:

Taky by mě zajímalo nějaké info, než tam za více jak měsíc dorazím. Co je tam nového|? Otevřenou restaurací je myšlen Punťa? Damir má teda ještě stále zavřeno? Pekařství funguje?

Jinak užívej. Ale sápat se takhle vysoko do kopce na ubytko, to by se mi nechtělo. Já to mám hned nad Damirem, app Niko.

Ano Punťa, pekara zavrena bez informace. Ono sapat se.... Je to 4-5 min cesty k mori max. Jediny kopec ktery musim prekonat je ten u hrbitova a ten je sice prudkej ale za minutu ho snad udela i invalida 🤣, ale pak ten vyhled a hlavne klid. Uz se tesim jak zitra na zadni terase rozpalim krb a bude grilovando 👍. Apartments Maja. Mas to opravdu daleko blize nez ja, ale ja tady proste mam 16m2 terasu vepredu s vyhledem na more, 2 loznice, 1 obyvak, 1 kuchyn a jidelnou a 2.terasa 20m2 s krbem. Neni to tak krasne vybavene jako Niko, ale to kouzlo spociva v tech terasach pro mne , asi 🤣👍

před 5 hodinami, Laďa napsal:

Je to lakomec. Fotky moře a nějakýho krbu sem dá,  sle spolubydlících na pláži,  nee.😁😁😁

Dodano, ale chorvatky asi nekde kolbeni. Tak ti musi stacit to, co mohu fotit legalne 🤣🤣🤣🤣 A info pro vsechny, po delsi dobe tu jsou vecer komari, takze s tim pocitejte.....

IMG_20200615_144337.jpg

IMG_20200615_162136.jpg

IMG_20200615_163121.jpg

IMG_20200615_202333.jpg

IMG_20200615_202401.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Agrafik 45 eur den s AC v mimosezone a rikal Ivan ze asi uz 100 v sezone , ofiko ma napsano 40 a 80, ale neco investoval. Jako velke plus vnimam druhou lednici, protoze kdyz je vedro tak na zakoupene ovoce a melouny a i ozujska je to fajn.

Morske potvory u Makarske mi prosim blize specifikuj, asi mi neco duleziteho uniklo sakra 🤣👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2020 at 22:49, Agrafik napsal:

Obchod s mořskýma potvorama na gril :D

Jo jako rybarnu, uz chapu. No tak pred cerpackou smerem od drasnice do maka je otevrena a pod kaufem je druha, taky otevrena ale nezkousel jsem. Dneska jsem zpracoval toto na gril 

IMG_20200616_183513.jpg

IMG_20200616_184333.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...