Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...

Mám záludnou otázku, dá se pořád projet Slovinsko bez dálničního poplatku? Vcelku mi to vyhovuje, a aspoň si provětrám hlavu a zbystřím smysly otupělé na dálnici.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Scratch napsal:

Mám záludnou otázku, dá se pořád projet Slovinsko bez dálničního poplatku? Vcelku mi to vyhovuje, a aspoň si provětrám hlavu a zbystřím smysly otupělé na dálnici.....

Určitě dá jezdim stará cesta Lenart - Ptuj- hraniční prechod Cvetlin.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 Zárověň tím končí možnost dálnici objíždět, to se podle odborníků už nevyplatí. Podle odborníků se to nevyplatí, ale otázka je, zda lze....

@Roky já jezdím Šentilj, Maribor, Ptuj, až na Podlehnik, tak asi zkusím tu tvou :), kde se prosim napojujes na HR dálnici a jak dlouho ta objížďka trvá? Díky

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak teď z toho nejsem moc moudrý . . .   je oravdu lepší se vykašlat na objíždění dálnice a zaplatit si průjezd napříč po dálnici ?  :myslim   A kolik stojí jedna cesta / dálniční známka na x dní ???

Upraveno - už jsem si to našel na UAMK:    7 dní 450,- a měsíc  900,-  takže za 900,-  dovolená . . .

Takto to bez dálnice navrhuje UAMK https://www.uamk.cz/chorvatsko-trasy/slovinskem-bez-znamky

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Scratch napsal:

@ozzy56 Zárověň tím končí možnost dálnici objíždět, to se podle odborníků už nevyplatí. Podle odborníků se to nevyplatí, ale otázka je, zda lze....

@Roky já jezdím Šentilj, Maribor, Ptuj, až na Podlehnik, tak asi zkusím tu tvou :), kde se prosim napojujes na HR dálnici a jak dlouho ta objížďka trvá? Díky

Moje trasa ,kterou jezdím už pár let a zatím  bez problémů začíná sjezd  z dálnice  226 "Gratz - SLO " směr Mureck, tam dále směr Trate SLO most přes řeku.Pokračuje se za mostem doprava po silnici 433 směr Lenárt. Projetí Lenártem dále  po silnici 229 směr Ptuj. Z Ptuje dále  po projetí posledního kruháče na Videm pri Ptuji pokračovat po 690 Zagornji Leskovec a hraniční přechod Cvetlin SLO-HR. Z Cvetlinu se dáš směr Trakoščan tam na "T" křižovatce před zámkem do prava a cca. 8 km zpět na Macejl ,ale už z druhéstrany v HR a buď se napojit na dálnici do Záhřebu. Já jezdim mimo dálnici až do Durmanec až tam se napojim nebo sjedu až na další sjezd Sveti Križ ,něco málo ušetřim na dálnici v HR. Ještě když nebyla dálnice jsem z Ptuje jel na Tržec a Podlehnik , nyní tam vede nová dálnice objet se to prý dá,ale nechce se mi to zkoumat tak tam  nejezdím. Doba téhle objížky je od 55min. do 1.30h  podle toho jestli mám ve SLO zastávku a kolik  je aut na hranicích.

Upraveno uživatelem Roky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy jsem dálnici ve SLO objížděl, takový relax po dálničním Rakousku. Nemám potřebu být u moře přesně za 11h. Pokud to letos dopadnea pojedeme, tak se rozhodnu, podle situace. Jestli se bude dát jet od Ptuje bez velkého bloudění, tak jejich dálnici nevyužiju.

Zatím to vypadá, že bychom jeli opět na Makarskou a to někdy koncem července nebo začátkem až polovinou srpna. :myslim Jel bych klidně hned. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Pe.Tr napsal:

900/4=225kč za hodinu /úspora paliva, času a času k regeneraci po o dvě hodiny delším řízení/ menší pravděpodobnost nehody / o 4 hodiny menší utepení s  dětmi v autě.....  =  900,- je sranda. 😛😘

ne 2 hod celkove tam i zpet, moje trasa vychazela na 50 min jedna cesta, vs. 30 min dalnice nebo kolik to je.... jeste nevim, dneska prozkoumam tu trasu od Rokyho a definitvne se rozhodnu

před 14 hodinami, radim.1008 napsal:

Vždy jsem dálnici ve SLO objížděl, takový relax po dálničním Rakousku. Nemám potřebu být u moře přesně za 11h.

Mám to podobně, po té nudě na dálnici mě to znova oživí, protože musím koukat na srnky apod.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po této trase přes Murek a Ptuj doporučuji uprostřed hostinec u Švarců (nebo Švarce) velmi dobré jídlo za dobré ceny, takže hodinu navíc na oběd přidat se vyplatí. Stavíme tam pokaždé. Doporučuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Roky napsal:

Moje trasa ,kterou jezdím už pár let a zatím  bez problémů začíná sjezd  z dálnice  226 "Gratz - SLO " směr Mureck, tam dále směr Trate SLO most přes řeku.Pokračuje se za mostem doprava po silnici 433 směr Lenárt. Projetí Lenártem dále  po silnici 229 směr Ptuj. Z Ptuje dále  po projetí posledního kruháče na Videm pri Ptuji pokračovat po 690 Zagornji Leskovec a hraniční přechod Cvetlin SLO-HR. Z Cvetlinu se dáš směr Trakoščan tam na "T" křižovatce před zámkem do prava a cca. 8 km zpět na Macejl ,ale už z druhéstrany v HR a buď se napojit na dálnici do Záhřebu. Já jezdim mimo dálnici až do Durmanec až tam se napojim nebo sjedu až na další sjezd Sveti Križ ,něco málo ušetřim na dálnici v HR. Ještě když nebyla dálnice jsem z Ptuje jel na Tržec a Podlehnik , nyní tam vede nová dálnice objet se to prý dá,ale nechce se mi to zkoumat tak tam  nejezdím. Doba téhle objížky je od 55min. do 1.30h  podle toho jestli mám ve SLO zastávku a kolik  je aut na hranicích.

Děkuji za podrobný popis, @Klemoň vytiskni to prosím 2x, díky. 

Uděláme to tak, že cestou tam to vezmem @Roky po tvé trase, a cestou zpět zkusíme přes ten Podlehnik :) , pak vám sem šoupnu info, zda to lze. Snad ten tvůj přechod bude otevřenejn i ve 4 ráno :D 

@MotoMoto díky za tip, zkusíme se tam kolem 4.hodiny ranní stavit na snídani :D :D :D :D 

NEJSME JEN FÓRUM!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...