Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

před 12 hodinami, francescoczech napsal:

@Scratch ano, jsem u zdroje přímo z pivovaru a přímo z výroby.

Ať si pije každý do chce, ale když však někdo napíše, že si vezme Prazdroj na vysr...nebo, že je to euroPivo nebo, že se vaří v Polsku, tak se proti tomu musím ohradit. Nad nikoho se nepovyšuji, jen nemám rád polopravdy nebo lži, kterých na všelijakých sítích kolují biliony. Začalo to tím, že jsem byl 'jen' zvědav jak někdo mohl vzít 25 plechovek...(zajímalo mě balení:myslim), bohužel to strhlo lavinu, když se objevil dodatek o Plzni a kálení po pivu z ní...:o

Nedivím se, že pivaři ze severu Moravy preferují Radegast, kolem Prahy Kozel a ti z Plzně Prazdroj, patriotizmus ke značce je stále, i když pivovary vlastní jedna globální skupina. Globalizace má za následek vaření různých piv v jiných pivovarech než jsou ty 'domovské', ale jen díky vhodnému technologickému vybavení a jen pod přísnou kontrolou kvality. Důvod je zřejmý - náklady na dopravu velikou měrou ovlivňují profitabilitu. Jen Prazdroj se vaří jen a jen v Plzni, ale to jsem už psal.

To, že si Češi hrají na národ pivařů je pravda a hodně tomu pomáhají tou hospodskou větou: "...to pivo není už ono, co bývalo před 30ti (či více) lety..." Přesně jsi popsal, chuťová paměť není na roky...Nicméně chuťový profil se u piv velikých pivovarů nemění, s tím mají problémy malé minipivovary, protože ho nedokáží díky malým objemům udržet shodný.

A že se Radegast vaří v Mostě? Jak starou tuto informaci máš? Ano, na budově je stále nápis Radegast, ale technologie už v ní dávno není a je z toho sklad. Nepopírám, že se tam nevařil. A proč se tam vařil? To je jednoduché, v době výrobních špiček nebyla dříve (cca 10 let nazpět) kapacita pivovarů taková, aby mohla uspokojit poptávku. Tak stejně jako v jiném průmyslovém odvětví se low endové značky vyrábí v noname závodech a ty si můžeš koupit tričko Adidas made in Germany nebo made in Thailand určené pro západní nebo východní trh, tak low brand Klasik nebo Primus byl vyroben v Mostě. Pro pivovar v Mostě to bylo dobře, měli práci. Nyní však všechny pivovary skupiny mají takovou kapacitu (navíc jí stále zvyšují, díky neustále se zvyšující poptávce), že není nutné žádný brand vařit v noname závodě. A znovu se dostáváme k tomu, že asi budeme pivo vařit dobře, protože se stále zvyšuje zájem o něj.

PS. Jsem zvědav, kdy se zase roztočí kolečko s mailama, že lahev Prazdroje koupená v Kauflandu s označením L3 je z Polska a že se dá 'ryze česká Plzeň' koupit jen v Lidlu, ale musí mít označení L1 nebo L2. Tohle jsem dostával pravidelně každé tři roky.

Tak vysvětli  co je to značení L, dle toho jsem to taky slyšel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Byl někdo loni na místě Pag, Hvar? Pokud ano, prosím o menší recenzi. Letos opět razíme bez bab na dovolenou, 4 chlapiska. Případně další typy na místa kde to žije si rád pročtu.

 

BTW : tu ENC krabičku, nemá někdo na tuto sezónu na půjčení? (datum bych upřesnil)

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, mmartinkovic napsal:

Co som pocul tak Chorvatsko taha ceny pekne vysoko

Jak kde, ubytování za poslední roky pořád stejné, ceny v obchodech takové, že se tam dá s klidem nakoupit a nic moc sebou nevozit. Hospody ty podrahly. Naposledy v Kauf...u Trogiru grilované kuře v přepočtu něco přes stovku... Pivo v hospodě od 14-19kn, v obchodě za plechovku 8-12 kn, ale piva si asi každý vozí dost... Kde je konkurence ,jsou ceny lepší. Stačí se podívat do nějakého jejich letáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja v chorvatsku neznam betonove plaze, jen kaminky vyborne na masaz, nebo pisek. Zalezi kam clovek jede a ze :D

@MotoMoto prave jsem ti chtel napsat, zda bych si ji mohl opet pujcit zase od pulky cervna do konce, dekuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Scratch napsal:

kaminky vyborne na masaz

Důležité je najít na té hrůze nějaká pozitiva 😮 Já byl v Chorvatsku 2x, pokaždé jinde a vždycky tam byla kombinace - beton a šutry (teda kamínky). Určitě tam musí být i normální pláže, to nepopírám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Scratch napsal:

no ja v chorvatsku neznam betonove plaze, jen kaminky vyborne na masaz, nebo pisek. Zalezi kam clovek jede a ze :D

@MotoMoto prave jsem ti chtel napsat, zda bych si ji mohl opet pujcit zase od pulky cervna do konce, dekuji :)

Počítám s tebou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Péťa napsal:

Důležité je najít na té hrůze nějaká pozitiva 😮 Já byl v Chorvatsku 2x, pokaždé jinde a vždycky tam byla kombinace - beton a šutry (teda kamínky). Určitě tam musí být i normální pláže, to nepopírám.

nejdulezitejsi je, nejezdit tam, kde ta hruza je ;););););););) 

před 22 hodinami, Charlie 1 napsal:

Asi 4plaze v Chorvatsku jsou s pískem,akorát nad hlavou ti vede silnice😋

o ty hruze pisu vyse, no holt nekdo jezdi na hruzu, jiny se spokoji s poloprazdnyma plazema :D a o jadranske magistrale nevi......

před 17 hodinami, Agrafik napsal:

Je jich více, ale je to slabý odvar proti opravdu písečným plážím.

https://www.novalja.cz/chorvatsko/plaze/pisecne-plaze/

 

je jich malo, vetsinou jsou stejne jako kacirkove umele, ale kdyz se najde nejaka kombinovana, tak je to parada :D 

preci jen aquaparku a bazenu si muzu uzit doma :D , snad to detem vydrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce myslím 2017 jsem poptával nějakou Robinsonádu. Vím že je to celekm drahá záležitost.
S tím rozpočtem, který mi tři provozovatelé poslali a když jsem připočítal palivo, poplatky, jídlo atd...
Tak jsem měl krásnejch 14 dní v Thaisku a z toho 4 dny na lodi s potápěním na Similanských ostrovech.
Plně chápu že rodina s dětma to má do Chorvatska nejblíž, ale za sebe můžu říct že jsem Chorvatama skončil v roce 2016 následující příhodou.

Byli jsme ubytovaní (jedno kde) a když jsme se balili, tak jsem si dovolil přijet autem z asi 100 metrů vzdáleného parkoviště před apartmán.
Nakládám věci a přišel soused, že tam nemůžu stát, že je to místo pro jeho hosty. Slušně jsem mu řekl že za 15 minut odjížíme, že si naložím zavazadla.
To hovado do mě začalo strkat a řvát že nejsem ubytovanej u něj a ať okamžitě vypadnu, nebo ať mu dám 10€.
Odjel jsem teda zpět na parkoviště a on si sedl na ty sedátka, jak tam seději celej den s cedulkou Zimmer Free a poškleboval se když jsem nesl tašky do auta.
Pomijím to že ti zlatokopové chtějí každej prd platit - internet, klimatizaci a já nevím co všechno není v ceně ubytování.
Ceny jídla a pití v restauracích u pláží je kapitola sama pro sebe. Ne - fakt nebudu chodit a hledat kde se najím levněji.
Tátadýda a to je konec mýho dovolenkování v Chorvatsku :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych chtel podotknout, ze toto je tema kdo jede letos do chorvatska, na vse ostatni si zalozte prosim svoje vlakna.

Ja mam napr. otresny zkusenosti s ubytovanim v ITA, a skvele v rakousku a slovinsku, a taky to tady necpu nikomu do vlakna o chorvatsku. Strasny ubytko jsem mel kdysi v Omisi, ale tam uz jsem taky nikdy nepachnul :D . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...