Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Tak dovolená za námi, odjezd z Trsteniku v sobotu 18.8. v 6 hod ráno, příjezd domů 19.8. v 1 hod ráno, takže 19 hodin na cestě :grr

První hodinové zdržení bylo před sedmou ráno na hranicích z Chorvatska do Bosny, nějaká hodina se ztratila v koloně před tunelem Sveti rok, přes hodinu jsem čekal v řadě na benzín na benzínce..... cesta zpět super:bacha ... Celkově ujeto necelých 3 000 Km (jen cesta zpět 1209 Km), spotřeba šla nahoru na 7l/100 km, osádka 4 dospěláci a dva jorkšíři, plný kufr a klima viz foto z odjezdu na dovču ... Síťka do kufru se hodila :aut

Jinak Pažout během cesty překročil hranici 200 tis Km a šlape/šlapal jako hodinky, což potěšilo s ohledem na věk auta, že i mnohá nová auta stála u krajnice s kapotou nahoře, chudáci :nevim

 

DSC05174.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takle narvanej kufr jsem nemel ani kdyz jsem vezl detskou postylku a kocar. A to na 14 dni taky :D, naopak jste mrte zradla pro kojence a 48 plechovek Radegastu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vezl taky 48 plechovek piva pro dva chlapy, stejně to bylo málo ... :D

řekl bych, že věcí jsme měli minimum, jen základ jako výbava k vodě. nějaké pití a minimum jídla, jedli jsme v restauraci ..... ale podle předchozího auta mám ověřeno, že pažout má malou půdorysnou plochu kufru a objem dohání svou výškou. Předtím jsem měl Opla Astru kombi a tam byla větší půdorysná plocha, takže to člověk rozprostřel a neměl to tak do výšky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Scratch napsal:

takle narvanej kufr jsem nemel ani kdyz jsem vezl detskou postylku a kocar. A to na 14 dni taky :D, naopak jste mrte zradla pro kojence a 48 plechovek Radegastu :D 

V Chorvatsku jsem ještě nebyl, ale pivo si tam snad koupíš taky jakékoliv nebo  ne? Jináč já si  vezl pivo jednou po revoluci a když jsem zjistil, že ty ceny nejsou o tolik rozdílné, tak pak už ne. Někdy se zadari netrefit, loni  u nemcu Jameson na všimné,abych nebral ze své lékárničky co doplňuji z melouchu ,   když něco potřebuji,  byl na naše za cca 210kc. Tak dva kartonky do kufru. Jenže ještě půlka kartonu padla cestou. Francie, Holandsko, Švýcarsko bylo se zase pro nějaké díly na jeep. 

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se těžko vysvětluje někomu, kdo není pivař :), ale joo, pivo tam mají, ale pít se dá jako to poslední na Sahaře, aby člověk nezgebl, bez našeho piva to není dovolená :D

jinak letos cena půllitru čepovaného jejich ,,piva'' cca 80 Kč, ale to by nebyl problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krušovice bylo nejlevnější láhvove pivo v obchodě v Trsteniku, cena 7 kun. O pár metrů dál v přístavu v restauraci na posezení u mola bylo čepované Karlovačko za 20 kun. V Dubrovníku bylo čepované pivo v historickém centru za 42 kun.. Nejlepší ale k posezení a plavání bylo vlastnoručně dovezená dvanáctka Radegastu v plechu :D... Pivař nejsem, celý rok pocucávám suché bílé víno, ale k moři je přece jen lepší vychlazené pivo :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je pravda, ze pivo v restauraci vychazi na nejaky 80, v plechu na nejakych 35, s tim problem ani neni, ale Karlovacka to je sracka a Ozujsko podobne. Me ty jejich piva nelahodi, a co mi nelahodi, to nepolknu. Na druhou stranu letos bylo na plazi docela dost cechu a bylo mi az trapne jak tam v 10 rano cvakaly plechovky a cesi si otvirali jednoho gambace za druhym. Na plazi mi to prijde jako prasecina a jeste vetsi dopoledne...... ale to je jen muj nazor, kazdy at si dela co a jak mu chutna a kdy chce :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bylo ruzny, dle chuti a asi i puvodu. Dokonce jsem tam i videl Starobrno :blicismajlik :blicismajlik :blicismajlik :blicismajlik :blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych to uzavřel :)--pivo si vozím vždycky (tady piju Radegast, takže v kufru musí vyjít místo na Radegast), a nemám z toho žádné výčitky atd., jak píšou blbečci po různých forech, já zase netahám paštiky jako jiní, protože posledních cca 15 let jezdím do hotelu, ale to taky není bohviečo, protože třeba pár let zpátky v Pule v hotelu Pula (3 hvězdičky) vůbec nepodávali čepované pivo :mrk:mrk, takže jsem se po návratu v cestovce hezky pohádal :super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl letos v Zadaru. Jeli jsme 3 pivní parťáci - všichni jsem dostali opušťáky od ženských.

Každý bral 25 plechovek piv, jednu štanglu salámu a nic víc, na cestu klasika řízky. Ceny v Kauflandu, Lidlu apod od našich rozdílné + 15-20Kč, pivo na pláži čepované ožujsko a karlovačko 15kun. Jinak piva krom místních klasik (ostravar, radegast) se daly sehnat skoro všechny.

Vyjížděli jsem ve 03:00 v 07:30 první zastávka v Rakousku na odpočívadle a změna řidičů, kolega co měl řídit se nedokázal ani napotřetí z mojím dieslem rozjed, tak jsem usedl já. Čas příjezdu 16:00, takže jsem od 07:30 - 16:00 seděl za volantem. Po cestě jedno odstavené nákladní auto - obchvat Vídně, tak jsme strávili skoro 45 minut popojížděním. Potom ve Slovnisku v protisměru lulin vezl nová auta na návěsu a asi usnul a vyklopil je tak že zablokoval cestu zpět kompletně a my projížděli opět krokem, další hodina v háji. No a potom klasicky Slovinsko/Chorvatské hranice a mýtné brány. Jinak v klidu, cesta tam za 5.3L/100km, zpátky za 6.0L/100km ale to běžela klima od začátku až do konce cesty, zpátky jsme jeli v 06:15 a příjezd domů v 19:30.

Jinak Slovinsko, Chorvatsko jsem to solil v průměru 150km/h a téměř všichni mě předjížděli.

Takže na 2000km byly celkové náklady = DZ, mýta, nafta celkem za 5760,-Kč.

 

 

Jinak ty kolony/zácpy se tvoří díky k....tům co spěchají, neumí zipovat, nepoznají značky na mýtných branách apod ...

IMAG2164.jpg

IMAG2176.jpg

IMAG2194.jpg

IMAG2195.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jak se to pise. Ta slavna Plzen se da pit jenom v pivovaru dole ve sklepe jako nefiltr lezak primo ze sudu. Jinak je to europivo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...