Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Tak včera a dnes proběhla cesta na ostrov Pag. Celá cesta bez problémů, až na posrané Slovinsko Chorvatské hranice, kde jsme vytvrdli hodinu a půl :blicismajlik:bacha

Věci se vešli pod roletku, na trajekt jsme se taky vešli a spotřeba solidní...:super

20180729_015349.jpg

20180729_115816.jpg

20180729_145751.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎26‎.‎07‎.‎2018 at 21:41, radim.1008 napsal:

Mě to přes Břeclav přijde jako zajížďka, když rakouská dálnice je už pár kilometrů od hranic. Vlastně už za první vesnicí. Že je teď semafor na hrázi Nových Mlýnů je nemilé, ale opravit ten most musí, jinak by skončil jako ten v Černé Hoře. To mě víc štve čekání na hranicích Slo/Hr kdy si celník nevezme ani doklady a jen mávne ať jedu. :D

Tak teď už je ta dálnice blíž hranicím směr Mikulov, ale donedávna to bylo nastejně. Ale raději pojedu kus po Rakousku bez dálnice než jet bez dálnice v Česku a ještě když tam jsou semafory a kolony. Takže pokud je D2 a Břeclav průjezdná, tak volím tuhle cestu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V noci přesun domů. Provoz proti teda neskutečný, to snad byla souvislá kolona aut. Na Lučku asi půl hodiny, na pitomý hranici k ničemu Hr/SLO jsme vytvrdli asi hodinu. Nakonec si nevezmou ani doklady a jen mávne. Tak proboha proč? Ať si tam kontrolují Bosnu a Turky. :D Ale, že seděl celník i na Šentilji, to mě překvapilo. Taky jen mávnul. Přes Rakousko v klidu, kolem Gratzu po stavbě a až před Vídní to houstlo po připojení S6ky. Jen ta cena nafty, myslel jsem, že dojedu do republiky, ale nechtěl jsem to riskovat, tak jsem vzal za 1,559eura. :roll  Ve Vídni trochu vysvětlování a troubení se Slovákem v Audi, který nepochopil, že mám přednost. No tak si musel zablikat a za několikrát zatroubit. Vrátil jsem mu to. Od Vídně jsem měl pocit, že domů jedeme sami a všichni naopak k moři. :D Na Nových Mlýnech čtvrtý u semaforu a do minuty jsme jeli. Na té barevný pumpě jsem zastavil na pauzu a během chvíle hasiči, sanitka a potom nic nejezdilo. Dál už cesta přes Brno a Svitavy v pohodě. Ale chtít za dálnici od Pohořelic poplatek, je drzost. Směr na Brno je teda vpravém pruhu v hrozném stavu. Tak sláva nazdar výletu. 

 

DSC_3925.JPG

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš v Rakousku tankovat stejně jako jsi zvyklý tu, musíš sjet z dálnice, je to jako tady, i tady je na dálnici nafta klidně za 36Kč. V Rakousku sjedeš pár set metrů do města a tankuješ za 1,20€. Obvykle používám na plánování toto, případně to samé od BP

http://www.omv.at/portal/01/at/omv_at/Privatkunden/Tankstellen/OMV_Tankstellenfinder

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera proběhl návrat z Chorvatska. Ještě jednou upozorňují Nestavět na poslední pumpě před Hr/Slo hranicí!!!

Neuvážlivě jsme sjeli a zastavili. V té chvíli se na výjezdu z pumpy zjevil Chorvatský četník a jal se řídit dopravu :bacha Během chvilky se z dálnice a samozřejmě i pumpy stalo parkoviště. Zhruba 4km úsek k mýtné bráně a pak k hranicím se změnil v 3 hodinový očistec.

Další cesta byla bez komplikací. Vídeň s 80km limitem ve 4 pruzích v pohodě. Úprava trasy na sever čech - Znojmo, Jihlava, Nymburk, Mladá boleslav - perfektní :super

20180806_164501.jpg

Upraveno uživatelem pavelu96
Fotka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jezdíme většinou až hodně na jih a letos chceme jen vypadnout na týden, tak se ptám zkušených seveřanů, zda nevědí o apartmánu pro 4 nejlépe někde o samotě, ale hlavně přímo u moře a to jak vzdálenostně tak i výškově. Klimatizace a pozvolný vstup do vody podmínkou. Takže pokud máte někdo vlastní zkušenost, tak prosím o nakopnutí správným směrem. Od Istrie tak po Zadar plus mínus.

Nejlépe za nějaký rozumný peníz. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, pavelu96 napsal:

Včera proběhl návrat z Chorvatska. Ještě jednou upozorňují Nestavět na poslední pumpě před Hr/Slo hranicí!!!

Neuvážlivě jsme sjeli a zastavili. V té chvíli se na výjezdu z pumpy zjevil Chorvatský četník a jal se řídit dopravu :bacha Během chvilky se z dálnice a samozřejmě i pumpy stalo parkoviště. Zhruba 4km úsek k mýtné bráně a pak k hranicím se změnil v 3 hodinový očistec.

Co 3hodiny? To by mě jeblo. :D  To jste stáli na pumpě a nechtěl vás pustit na dálnici? Nebo to vůbec nejelo a Slovinci dělali drahoty? :myslim:bacha Jinak gratuluji k lepší spotřebě. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radim1008  do Krvavica jsem jezdil a byl  ubytovaní u makarské magistrály v té pravotočivé zatáčce hned za mostem v pravo, směrem Makarská. 406 byla zaparkovaná pod stromy, takže sluníčko na ní nemohlo. A ani auta nebyla moc slyšet. Za humny rostly fíky a taky jsem byl na pohoří Bivakovo, které se táhlo za Krvavicí. Koupání parádní a okolí taky. Velmi příjemná procházka po pobřeží do Makarské a nebo opačným sněrem do Pronajma, kde byl ubytovaní člen Roki:super. Byli jsme spokojení. I cenově (45 €), což na Makarskou rivieru je slušná cena:super. Hned bych jel znovu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radim.1008 Dálnice stála a pouštěla se semaforem na asi kilometr vzdáleném tunelu. Četník stál na výjezdu z pumpy a místo aby při rozjezdu dálnice auta z pumpy nazipoval, tak zastavil rozjetou dálnici a pustil 5 až 8 aut a stop. A nejvíc bylo, když pustil kámoše s Hyundaiem s kterým jsme jeli a stoupl si před moje auto a zastavil mě...

Žena mě musela hodně držet, abych nevylezl a nenacpal mu tu jeho plácačku do prdele... znamenalo to další půl hodiny na pumpě :bacha

Spotřeba by byla určitě kolem 5,3l , nebýt 140km výletů po ostrově Pag (všechno nahoru a dolu). 

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, OK406 napsal:

radim1008  do Krvavica jsem jezdil a byl  ubytovaní u makarské magistrály v té pravotočivé zatáčce hned za mostem v pravo, směrem Makarská. 406 byla zaparkovaná pod stromy, takže sluníčko na ní nemohlo. A ani auta nebyla moc slyšet. Za humny rostly fíky a taky jsem byl na pohoří Bivakovo, které se táhlo za Krvavicí. Koupání parádní a okolí taky. Velmi příjemná procházka po pobřeží do Makarské a nebo opačným sněrem do Pronajma, kde byl ubytovaní člen Roki:super. Byli jsme spokojení. I cenově (45 €), což na Makarskou rivieru je slušná cena:super. Hned bych jel znovu!!!

Do Promajny jsme se prošli podél pobřeží a pěkná procházka. Bydleli jsme u křižovatky na Krvavici. Jak to je dlouho, co jsi tam byl? S cenou jsme byli o 20euro výš. Ono i mýtné zdražilo. Ale tunel Sv. Ilja z dálnice na pobřeží je už bez poplatku. ;)

DSC_3909.JPG

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem se dočkal :aut 

V pátek ráno ve tři hodiny jsme vyrazili na Plitvická jezera, kde jsme měli přespání do soboty. Jezera jsou nádherná, ale těch lidí.... :bacha.. V sobotu jsme dojeli přes Bosnu na Pelješac do Trsteniku. Ujeto necelých 1300 km, 4 dospělí v autě a dva hafani plus kufr až po střechu a klima na plné pecky... Spotřeba prozatím 6,7 ale budeme tu ještě týden tak uvidíme. První foto včerejší posezení u mola a druhá fotka právě teď z terasy ubytování, kde piju kafe a ťukám do mobilu tuhle story :papa

DSC_0276.JPG

DSC_0278.JPG

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...