Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

před 2 hodinami, Scratch napsal:

@rhinos ano, jak pise Peta, bud Ligurska riviera anebo opravdu dolu. Ja byl loni v Caorle a chtelo se mi z toho spis blejt, nez se v tom vykoupat. Deti to samozrejme neresily.... a nebo jet jeste kousek dal nez na ligurskou a zaparkovat v Cannes na francouzske riviere, tam se chci vratit :). Nicmene sestrenka loni po nasi mile zkusenosti s penzionem Glavor zkousela hledat neco na posledni chvili a mela smulu. Jedine co se dalo najit byly penziony treba 2 km od more apod......

@Péťa ja myslim, ze vzpomene...... me vylet do ITA stacil v posledni dobe...... nicmene veci, ktere z chorvatska neznam........... zaverecny uklid 50 EUR, jo a vy nemate s sebou povleceni?? Aha tak 50 EUR. Jo a musite si koupit taky nas beach paket tak 80 EUR. Nafta draha jako prdel, dalnice jsou asi srovnatelne, ale v ITA narvane furt. Lidi oproti chorvatum jsou neochotny, prodavaj ti pivo za 6.5 EUR a jeste se tvarej ze je obtezujes..... Nevim no, chci se vratit do Rima, Neapole, Vesuvu, na Capri, jednou mrknout na Etnu, ale ITA mam projetou jako dite i dospelej docela dost a pokud bych mel volit, tak volim chorvaty...... 

Jo to sedi...

Ja byl v Rosseto degli Abruzzi...coz je kilometrove tak stejny jako ten Peljesac.

A mozna i drazsi na poplatky.

A bylo to ceho jsem se proste bal kdyz uz jsem to planoval...

Z Chorvatska jsem zvykly ze neni problem se kdekoliv placnout a tady to proste nejak neslo.

Pisek je fajn pro deti ale na druhou stranu ho mas vsude...

U brehu se moc potapet diky pisku neda

Detem se hrozne libily musle...tech bylo vic nez v Chorvatsku

Tam kde jsem byl jeste ve vode byly nejake chaluhy nebo co to bylo a obcas jako by me neco zahlo.

Bylo to tak treba 3x ale i tak...

Povinny plazovy servis ktery byl uplne zbytecny a v podstate nevyuzitelny

klimoska za doplatek - v Chorvatsku jsem se s doplatkem nesetkal.

Ted nerikam ze chorvati nemaji vysroubovany ceny a je to vsechno rajska pohadka...

 

Proste tak nejak mi to Chorvatsko laka vic...i v te Podgore kde jsem byl pred Zuljanou nebyl problem se kamkoliv placnout...

 

Ono i v te Zuljane treba hlavni plaz byl totalni hnus ale nebyl problem najit jinou plaz...

A jet teda jeste vic na jih v Italii se mi fakt uz moc nechce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 5. 2018 at 23:37, rhinos napsal:

razi nekdo na Peljesac?

letos neplanovane jedu jen s detmi(4 + 8) bez manzelky...

Nevim jestli nepojedu jen nekam hodne nahoru treba Porec.

Ale porad se mi nejak styska po Zuljane:)

ale chtel bych ubytko az uplne na posledni chvili protoze nejak ted nedokazu naplanovat volny termin

 

Loni Italie...Ubytko fajn ale nejak mi to nechytlo za srdce

V srpnu jedeme do Trsteniku, což je myslím v tom zálivu naproti Žuljaně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najedu na mapy.cz (nebo google) a jedu. a kdyz vidim nekde ubytko, kde by se nam libilo, tak to prozkoumam, pripadne napisu. 

Kdyz se nam pak misto libi, tak si tam najdeme treba neco lepsiho na pristi rok.

image.thumb.png.0944b12791ce2681bd74a41e65934ed6.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
V 4. 6. 2018 at 0:04, rhinos napsal:

a jak si zajistoval ubytko?

Ahoj, hledal jsem přes andriaticonline. cz, výhoda je že si člověk přes spoustu filtrů nastaví vše přesně podle svých představ a vyhledávač vyplivne výsledky. Nevýhoda je to, že člověk zaplatí jak ubytování, tak si i něco vezme cestovka. Ale zase je to bez starostí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baska voda je silenost, hlava na hlave :D, vratil jsem se z Drasnice a z Peljesacu a voda rozhodne nema 20 stupnu, ale tak 23-24. Jen jednou byla voda studenejsi, ale jinak je to pohoda.

Info k ceste:

Cechy jsou uplne rozkopane a vyhnete se kyvadlovemu semaforu u nadrzi Nove Mlyny, D1 je sama uzavirka (to je fakt desny). Viden - opravuji most, takze se taky daji ocekavat zacpy. Slovinsko se da projet pres Maribor a najede se na dalnici az u Podlehniku, cesta na pohodu. Chorvatsko jako vzdy bez problemu. Vyplati se natankovat plnou ve slovinsku. Ceny Nafty OMV Rakousko 1,5 EUR (39 Kc), OMV Slovinsko 1,284 (33 Kc) EUR a Chorvatsko INA 9,8 Kuna (36 Kc). Jezdim tak, abych byl mezi 9-10 na Makarske a nevim, co jsou kolony. Slovinci jako obligatne zdrzuji na hranicich. Ceny se HR nezmenily - zmrzlina 7-10 kun (Korcula 11 plus 2 kuny za kelimek, pizza 80 kun, cajzli.......), pizza 35-50 kun, lignje 80 kun,  cevapcici 50 kun, karlovacko plech 10-11 kun, ozujsko do 10 kun, v restauraci 16-20 kun, vino od mistnich 20-40 kun/L, lahvove na Peljesaci i 20 EUR :D, slanina do 90 kun, prsut 100-150 kun i vice dle kvality, pokud nekdo potrebuje dalsi, necht se zepta :)

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Laďa napsal:

Já jsem slyšel, že i za ten úsek se platí. Proto jsem se ptal.

Taky jsem si to myslel, ale MotoMoto me ubezpecil, ze mam jet touto cestou a mel pravdu. Je tam mala dodatkova ceulka s preskrtnutou znamkou. Cestou zpet tam zadna doplnkova tabulka neni, az u vyjezdu na podlehnik je cedule, ze dale se znamkou ;)

mluvilo se o tom nekde ve zpravach, ze se slovinsko neda projet bez znamky, ale aspon vidime, jak jsou na tom media v CR......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Scratch napsal:

Baska voda je silenost, hlava na hlave :D, vratil jsem se z Drasnice a z Peljesacu a voda rozhodne nema 20 stupnu, ale tak 23-24. Jen jednou byla voda studenejsi, ale jinak je to pohoda.

Info k ceste:

Cechy jsou uplne rozkopane a vyhnete se kyvadlovemu semaforu u nadrzi Nove Mlyny, D1 je sama uzavirka (to je fakt desny). Viden - opravuji most, takze se taky daji ocekavat zacpy. Slovinsko se da projet pres Maribor a najede se na dalnici az u Podlehniku, cesta na pohodu. Chorvatsko jako vzdy bez problemu. Vyplati se natankovat plnou ve slovinsku. Ceny Nafty OMV Rakousko 1,5 EUR (39 Kc), OMV Slovinsko 1,284 (33 Kc) EUR a Chorvatsko INA 9,8 Kuna (36 Kc). Jezdim tak, abych byl mezi 9-10 na Makarske a nevim, co jsou kolony. Slovinci jako obligatne zdrzuji na hranicich. Ceny se HR nezmenily - zmrzlina 7-10 kun (Korcula 11 plus 2 kuny za kelimek, pizza 80 kun, cajzli.......), pizza 35-50 kun, lignje 80 kun,  cevapcici 50 kun, karlovacko plech 10-11 kun, ozujsko do 10 kun, v restauraci 16-20 kun, vino od mistnich 20-40 kun/L, lahvove na Peljesaci i 20 EUR :D, slanina do 90 kun, prsut 100-150 kun i vice dle kvality, pokud nekdo potrebuje dalsi, necht se zepta :)

Když vidím ty ceny,tak kdyby 4 člena rodina chodila do restaurace na oběd a večeři a jedla a pila co hrdlo ráčí tak by ti na týden dovolené ubytování+jídlo+cesta 50000Kc nestačilo podle těch cen:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle jakych cen? 

Myslis ze pizza za 40 kun cili za 144 Kc je nejak moc? Nebo ty olihne v prepoctu za 244? Ja je v Praze tu morskou havet v restauraci a jeste cerstvou levneji nesezenu, pizza tu zacina na 120 Kc. Zmrzlina je drazsi, ale taky dostanes cca 3 kopecky, a to by u nas stala 75 Kc (podle toho zlodeje, co to tu u nas prodava),a  jeste je proste skvela. Treba ve vanilkove jsou cerne tecky vanilky, to v cechach fakt neuvidis :), takze za me jsou ceny totozne s CR :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No naposledy jsem tam byl v 2004,ale co slyším okolo ,žádná lásce to tam není....na kolik to tak vyjde ubytko kousek od more s Klímou+cesta+stravování v restauraci pokud nebudu chtít vařit na 10dni pro 2dospeli a 2deti? přibližně?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...