Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

nebo jako ja :D, v 7 rano na plitvicich, hodka slofik, pak sup na plitvice, ve dve konec a valime do Praglu :D, popr. na Pelješac. Ale to chce trenink v rizeni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za postřehy, Teda neřekl bych, že to zabere sedm hodin to celé projít. Asi si holt zaplatíme plné vstupné a projdeme to hned po příjezdu, nevím. Chci vyjet v pátek ráno tak ve 4 hod. a udělat i ty jezera. V sobotu už bych chtěl hned ráno dojet ten zbytek. Jste mě ale rozhodili s těmi informacemi, ach jo. Určitě tam jde ale udělat i nějaký kratší okruh, ne? 

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem tam několikrát. Doporučuji určitě ráno a to fakt beze srandy, až budeš odcházet pochopíš. Dále na 4 hodiny je ten nejkratší okruh, pokud se nechceš jít podívat jen na velký vodopád, ten je samostatně, jinak je to jízda vláčkem tři jízdy lodí a nějaké to občerstvení, fakt to nemá smysl odpoledne.

Takže vyjeď v pohodě v 6 odpoledne jsi tam, ubytuj se, utahaný po cestě se vyspi a ráno v osm u pokladny. V poledne vyjedeš a kolem osmé na pohodu jsi na místě. Rozlámaný po cestě bych tam rozhodně nechodil. Doporučuji buď se dát horem vlevo směrem k vlezu 2 a pak po druhé straně spodem zpátky a Velký vodopád nechat na konec a nebo obráceně, slézt dolů prohlédnout si vodopád, a pak té straně proti proudu, pak lodí na nakonec vláčkem nahoru. Nedělat blbost co občas lidi dělají (já poprvé také) vodopád a pak zase škrábanda nahoru a pak proti proudu. Zbytečné lezení do kopce. Až ho uvidíš tak pochopíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Milhausekkk napsal:

Díky všem za postřehy, Teda neřekl bych, že to zabere sedm hodin to celé projít. Asi si holt zaplatíme plné vstupné a projdeme to hned po příjezdu, nevím. Chci vyjet v pátek ráno tak ve 4 hod. a udělat i ty jezera. V sobotu už bych chtěl hned ráno dojet ten zbytek. Jste mě ale rozhodili s těmi informacemi, ach jo. Určitě tam jde ale udělat i nějaký kratší okruh, ne? 

taky doporucuji rano, kor v tom srpnu..... a jak pise motomoto, abys nesel ten krpal :D

pokud chces vyjet v patek v 04:00 a od 16:00 jit na ty jezera, tak tvoje vec, rady jsi dostal. A pokud to chapu spravne tak pak chces v sobotu rano dojet ten zbytek na Peljesac, tak to je presne ten cas, kdy se vali ten napor, kterymu ja se vyhybam a jedu si na pohodu..... a v dobe kdy jsem uz nekde u 300 km za Zahrebem, tak slysim v radiu, jak hlasej, ze doprava u zahrebu kolabuje :D . Ja osobne vyjizdim v patek v 20:00, ve 23:00 jsem ve Vidni, 1:45 jsem v Mariboru, v 3:00 v Zahrebu,  a v 6:30-7:00 na Makarske a do 10 jsem i s nakupem v Malem Stonu na Peljesaci a zaparkujem auto a rovnou sup do more, a ve 14:00 se jdem ubytovat. Faktem je, ze proste jedu v CR kolem 150, v rakousku jezdim limit+10kmh, slovinsko po okresce dle viditelnosti a der v silnici :D, ale zasadni zdrzeni to neni. No a chorvatsko tak tech 140-150.

před 14 hodinami, MotoMoto napsal:

Byl jsem tam několikrát. Doporučuji určitě ráno a to fakt beze srandy, až budeš odcházet pochopíš. Dále na 4 hodiny je ten nejkratší okruh, pokud se nechceš jít podívat jen na velký vodopád, ten je samostatně, jinak je to jízda vláčkem tři jízdy lodí a nějaké to občerstvení, fakt to nemá smysl odpoledne.

Takže vyjeď v pohodě v 6 odpoledne jsi tam, ubytuj se, utahaný po cestě se vyspi a ráno v osm u pokladny. V poledne vyjedeš a kolem osmé na pohodu jsi na místě. Rozlámaný po cestě bych tam rozhodně nechodil. Doporučuji buď se dát horem vlevo směrem k vlezu 2 a pak po druhé straně spodem zpátky a Velký vodopád nechat na konec a nebo obráceně, slézt dolů prohlédnout si vodopád, a pak té straně proti proudu, pak lodí na nakonec vláčkem nahoru. Nedělat blbost co občas lidi dělají (já poprvé také) vodopád a pak zase škrábanda nahoru a pak proti proudu. Zbytečné lezení do kopce. Až ho uvidíš tak pochopíš.

Moto kdyz v poledne vyjede tak mi chces rict, ze pojede 8 hodin na peljesac? To snad ne, cela cesta PHA-Peljesac mi zabere 12 h i se zastavkami na curandu pro holky :D i

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za příspěvky ... :grr ... mi kazíte plány :D

Na ubytování z Plitvic do Trsteníku to mám 5 hodin čistého času bez přestávek dle googlu, bez trajektu přes Bosnu.

Nepochopil jsem poznámku o kolabující dopravě kolem Zagrebu, když já bych vyjížděl v sobotu ráno z místa cca 150 km pod ním a vzdaloval bych se od něj :myslim

Co mi taky nesedí, že Scratch vyjíždí v pátek večer ve 20 hod, kolem 23 hod je ve Vídni ....přitom internet je plný varování necestovat v pátek odpoledne, že Vídeň je zasekaná ... realita je asi jiná, že ?

No každopádně uvidím jak to časově vše sedne a podle toho se rozhodnu .... jestli jsem pochopil správně, tak po vstupu na bráně č.1 to točit vlevo nahoru? Musím nastudovat mapu parku ....

Ju a co jsem ještě nezmínil, tak taky sebou budeme mít dva jorkšíry, tak snad se neuvaří zlatíčka :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak poporadku...... kolem 8 rano se zacina doprava u zagrebu hooooodne zhustovat a pak se to tahne dal, a samozrejme se o nekolik hodin pozdeji zacina zhustovat doprava jak u makarske, tak i u hranic s bosnou, takze co tim chci rict je to, ze pokud pojedes z plitvic dejme tomu po snidani mezi 9:00 a 10:00, tak presne pojedes v tom hlavnim proudu a da se predpokladat, ze u hranic chytnes dlouhou frontu.

a to druhe, me teda 20:00 neprijde jako odpoledne, ale jako vecer, ale budiz. Da se rici, ze jsem nikdy nestal ve Vidni v kolone, ale ano, uznavam, ze jsem jel v proudu vozidel, to jo. Jezdim tak kazdy rok, a internet je plny varovani vseho druhu, kolony ve vidni, kolony ve slovinsku (proto nejezdim po dalnici), vseude cetnici, hlavne v chorvatsku na dalnici....... a nejak nic z toho jsem za ta leta nejak prehnane neregistroval....

Jo a jeste jedno doporuceni, pokus se si nekde pujcit tu jejich elektro krabicku na myto, a pokud nesezenes/nechces tak rozhodne plat kartou, na hotovost jsou velky fronty, nechapu proc maj lidi nutkani to platit hotove........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎27‎.‎03‎.‎2018 at 12:51, Scratch napsal:

Moto kdyz v poledne vyjede tak mi chces rict, ze pojede 8 hodin na peljesac? To snad ne, cela cesta PHA-Peljesac mi zabere 12 h i se zastavkami na curandu pro holky :D i

Pět hodin čistého času, takže on nevyrazí přesně a hlavně není kam spěchat. a rezerva na Bosnu a nákupy nafty a podobně.

 

A proto já jezdím v neděli, po cestě přespíme v nějakém penzionu nebo hotelu, navštívíme nějakou zajímavost v místech kde člověk normalně by to valil dál aby tam už byl a v pondělí v klidu dojíždíme na místo.

Jirko proč tam stále uvádíš tu Makarskou? To jezdíš po staré silnici a ne po dálnici? To by mě jeblo.

ENC krabička na mýtné je supr, léta už jí používám. Mohu doporučit a nebo pak jedině kartu. Teď mají nový produkt, přednabítou kartu. Stejný způsob placení jako kartou, ale cenové zvýhodnění jako u ENC

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, všem díky za cenné rady. Rozhodnu se co a jak. Krabičku ENC si pořizovat nebudu, mýto budu platit kartou. Stále váhám nad tím, že pokud Plitvice udělám hned ráno v sobotu, projdu vše a odjedu z tam v cca 15 hod, tak teoreticky ve 20 hod bych měl být na ubytování.. Ale v reálu si myslím, že to nebude ani ve 22 hod.. Naopak když jezera projdu už v pátek, tak budu mít více času na sobotní přesun, zase ale neuvidím na jezerech vše a čeká mě tam peklo, jak píšete.... Jo, dilema :myslim

Každopádně mám ještě dost času přemýšlet a Vaše doporučení jsou jasná 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 3. 2018 at 7:23, Milhausekkk napsal:

Naopak když jezera projdu už v pátek, tak budu mít více času na sobotní přesun, zase ale neuvidím na jezerech vše a čeká mě tam peklo, jak píšete.... Jo, dilema 

Ubytování budeš mít podle všeho zajištěný, tak v příjezdu klidně v noci bych neviděl problém. Stačí poslat na ubytování jeden e-mail a máš to zajištěný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...