Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Bacha na návraty, jednou se mi stalo, že i s motorovým člunem jsem měl problém a to nebyl žádný slaboch (7 m délky a 115 koňový motor) ráno jsem za čisté oblohy a bezvětří vyrazili, vykotili to v maličké zátoce kam se jinak nedalo protože tam byly dost strmé skály a do večera změna počasí bouřka jak hrom a vlny 1,5 metru. A dosta se zpět žádná sranda. Moře nezastavíš.

Od té doby vždy sleduji předpovědi počasí i u pobřežní plavby. Držím pace ať Tě to nepotká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poplujeme podél pobřeží a už jsme tam byli párkrát takže víme jak to tam chodí. Okolo 3tí se začínají zvedat vlny . Je třeba dle toho uvažovat . Minule jsme měli motorový člun a ten měl co dělat když jsme jeli až kolem páté . To nebyla sranda . Naštěstí z těch míst kde máme namířeno se dá ujít pěšky a přejít na druhou stranu , pak popoplout a pak zase pěšky . Při nejhorším .

Ty kajaky jdou zabalit jako batoh a hodit na ramena .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ted jsem se vratil z Makarsky a je to peklo jak tam tak na ceste. Varuju vsechny..... Viden je rozkopana a kolona dnes po pulnoci byla z Vidne az do Mikulova pomalu se sunouci dejme tomu 40km/h. Dalsi zadrhel je ve slovinsku pred hranicema s chorvatskem jak stavi novou silnici. Je to tam uzky, je tam 50tka ale vsichni tam jedou jako hovada a urcite se tam neco casem semele. Doporucuju jet jinak nez v case hlavniho tahu. ta Viden je na nekolika mistech stazena do 1 pruhu..... Jinak chorvatsko v klidu. Kdyz pominu ze tam i v tomto casnejsim terminu bylo lidi jako sracek. Plaze v baska vode plne a jeste plnejsi diky blbum co tam denodenne rozkladaji lehatka ktere se obsadi sotva z poloviny.... a o plazi v Makarsky se ani nebudu bavit. Vcera odpoledne jsme se tam stavili na posledni koupacku a chtelo se mi z te vody opravdu blejt. Takze pristi rok jedem na robinzonadu. Dobrodruzstvi na korzu v baska vode nam letos asi do konce zivota stacilo. Je fajn byt v centru deni, udelat 6 kroku a byt v baru, udelat 15 a byt v mori, ale ty davy v noci co tam zevlej.... to je des :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak me stacilo minulej rok ve stejne dobe kdy ja jsem byl na Peljesacu a relativne v klidu tak bratranec na Basce a to bylo jak v kauflandu kdyz maj slevy a duchodci duchod:)

Ty zabrane mista me take sr... nejvic to delaji polaci...nebo aspon tak mi to prislo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barenst: diky za tip. Zatim mame vybranou Povlju, ale to se muze 1000x zmenit. O basce jsem slysel vzdy jen to dobre od znamych a asi byly vice mimo deni..... a taky chteli jsme si vyzkouset trosku ty kultury a protoze mame dve maly holky 2,5 a 0,5, tak i lenost s tahanim mraku veci a kocarku a maleho bazenku 2x denne tam a zpet nakonec zvitezila nad nasi oblibenou Drasnici. Makarskou znam jak vlastni boty, tu jsem zavrhl rovnou, ale takovy masakr tam v tomto obdobi snad jeste nikdy nebyl. Zarazejici taky je ze benzin na dalnici je levnejsi nez v makarske... a baska voda je drazsi nez makarska... treba pizza 35 v makarske v restauraci u plaze za vsechny druhy vs 45-69 za to obdobne v basce.....

Rhinos: ty lehatka tam stavej mistni podnikatele a za to pak vybiraj 30kn za lehatko a 20kn za slunecnik. Desne se pak divej ze to logicky nechci platit, protoze 80kn umime s adelkou utratit v baru lepe :). Dalsim duvodem to neplatit bylo to ze na plazi jsme byli od 9 do 11:30 kdy bylo more super a od 16 do 18 kdy uz vetsinou bylo spise jako rybnik kacak....

A jeste meli kecy kdyz jsem jim neobsazena lehatka slozil na jednu hromadu. Nakonec pomohla veta o verejne plazi a at mi ukazou papir o pronajmu teto casti plaze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ozzy56 napsal:

jsou tam letos Rusáci? myslím ve větším počtu než obvykle;)

Info podle plaze, spz aut a taky poctu ucastniku primych prenosu me ve fotbale v baru.... Ne, zadnyho rusaka jsem tam opravdu nepotkal. Ani v aute ani na plazi ani v baru pri zapasech. Tam pousteli kazdy zapas a vzdy se sesli nemci polaci cesi svedi chorvati (celkem logicky), nekteri i dvakrat za muj pobyt..... ale na rusaky tam bylo prazdno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Madarska cesta je  dvoji - bud dalnice  nebo kolem hranic s  rakouskem  bocní cesty 

pro nas ze severu se madarska cesta vyplati spolu se slovenskou tedy  nekupovat českou znamku ale jen slovenskou a  vyhnout se i rakousku -slovinsku 

dalnice chorvacka hranice zahreb je taky levnejsi nez ta smer slovinsko 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...