Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Nevím 330 tisíc najeto na C4 bez nákladů na převodovku. Teď 200 a také nic. Ale to je fuk. To je tvoje věc zda chceš neustále něco přehazovat a podobně. Já ti to rozhodně nenutím, jen jsem tím chtěl říct, že jsi takové konzerva a nejsi jako takový smeroplatný.😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, já byl z automatu zpočátku nadšený, to přiznávám, ale asi se těch cca 45 roků s manuálem nedá zahodit, tak jsem nové auto po 12 tisících KM s automatem vyměnil za manuál, asi taky konzerva :), ale nebyl v tom jen ten automat :bojim, jinak mohl jsem si vzít i automat, dokonce hyundai má nabídku automat za polovinu ceny, takže no problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, MotoMoto napsal:

Nevím 330 tisíc najeto na C4 bez nákladů na převodovku. Teď 200 a také nic. Ale to je fuk. To je tvoje věc zda chceš neustále něco přehazovat a podobně. Já ti to rozhodně nenutím, jen jsem tím chtěl říct, že jsi takové konzerva a nejsi jako takový smeroplatný.😆

Už jsi s bmw najel dvěsta jo? A s C4 tolik za tu chvilku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už bych bez automatu, klimatizace (automatické samozřejmě) a teď nově i bez adaptivního tempomatu auto nechtěl. Jinak možná také tím, že jsem fanda do elektroniky a veškerých novinek.

C4 je rok 2008 takže o má najeto v pohodě. A bmw-x5 je rok 2016 takže těch 200 taky. 

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, zahajskej napsal:

A aby vlákno zůstalo u Chorvatska, také na delších trasách podporují únavu, protože řidič není dostatečně aktivní.

Tak také k tématu Chorvatska a tempomatu a automatu a klimy :  Odzadu - Automatická klima je fakt bezva věc v zimě a v létě na delší vzdálenosti. Na 15 km nemá smysl. Auto nevychladí , maximálně krk.

Automatická převodovka - je to boží věc do kolon na poskakování a nebo pro pohodářskou jízdu bez zájmu o jízdu. Pro mne, který opravdu rád řídí ( ti co mne znají už vědí , že nemyslím přímo závodění) mi fofrklacek chybí a pokud to bude možné nikdy si automat dobrovolně nepořídím. Automat jsem používal v Subaru Legacy, VW Multivan, Mazda 6 a na "závodění" jsem si to zkusil v Camaru a Mustangu.

Je možné , že ve sport režimu to řadí rychleji , ale ten pocit vlády nad motorem umožní jen fofrklacek . . .

No a na závěr Tempomat - Ano potvrzuji , že na delší vzdálenosti ( 200 km a více ) to opravdu rychleji oblbuje / unavuje , ale ta možnost ulevit nohám je velká výhoda. Na druhou stranu cesta do Chorvatska za "závodníkem" s 2x silnějším motorem vám použít tempomat neumožní , zato si užijete fofrklacek a hlavně nemáte možnost usínat. Teda až do okamžiku opravdové únavy 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

tak co letos?
Já loni říkal že to nebudu hrotit a v podstatě byl i proti tomu hned po rozvolnění.....
Letos ale chci.
Nejmenší junior si to myslím užije...on teda už jednou byl ale to byl ještě ve "vaku"😂
Ale doma jsem nadhodil jet ještě třeba na začátku června...má někdo zkušenost?
Případně má někdo kontakt na ubytování na Pelješacu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což o to, chceme letos jet. Ale zatím mi to přijde složitější než loni, kdy jsem zůstali raději v tuzemsku. :myslim Teď toho trochu lituju, když čtu, jak tam bylo prázdno. Ono bude třeba i letos. Ale podle mě bude složitější se tam dostat. :myslim:nevim No uvidíme a vyčkáme. Dovolenou máme stejně až na přelomu prázdnin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chorvaté dle jednání s naším ministrem zahraničí budou požadovat minimálně negativní antigení test. Teď si již nepamatuji jak max.bude moc být starý, tuším 48 hodin. Samozřejmě s potvrzením, v angličtině. Ant.test samozřejmě z ofiko testovacího místa, z testování v zaměstnání nebude brán zřetel. Dá se předpokládat, že bude v sezóně o testy velký zájem, bude třeba vhodně zvolit načasování. Pokud bude pobyt delší jak 10 dní, je třeba absolvovat na místě další ant.test.

Ti, kdo kovid prodělali, opět potvrzení v angl.jazyce, od nemoci platnost 6 měsíců.

A samozřejmě očkovaní, opět s potvrzením v angl.jazyce.

Bude záležet také na tom, co budou chtít tranzitní země...A, SLO, HU.

Vysoký nárust nakažených je odraz velikonoc. Chorvaté jsou hodně pánbíčkáři, tyto svátky jsou pro ně významné, tak se hodně navštěvovalo a cestovalo. Stačilo se u nich juknout na kamery, byly všude narvané silnice.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
V 9. 4. 2021 at 18:09, radim.1008 napsal:

Což o to, chceme letos jet. Ale zatím mi to přijde složitější než loni, kdy jsem zůstali raději v tuzemsku. :myslim Teď toho trochu lituju, když čtu, jak tam bylo prázdno. Ono bude třeba i letos. Ale podle mě bude složitější se tam dostat. :myslim:nevim No uvidíme a vyčkáme. Dovolenou máme stejně až na přelomu prázdnin. 

To jsi zaváhal, loni to fakt chybu nemělo, naprostá pohoda 🙂.  Letos jestli to bude jen trochu možné vyrazíme na přelomu července a srpna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chorvaté nakonec udělají ,,nějakou" vyjímku jako vždy. Ať to zní jakoliv divně, tak jejich ekonomika je z největší části tvořená cestovním ruchem.
Různá potvrzení skze covid 19, jsou jen další výdaje:grr. Už by se mělo pomalinku uvolňovat a vracet do ,,původných" kolejí. Včera (pátek 15.4.2021) jsem vezl otce na kontrolu do nemocnice v ČB. Celou dobu jsem parkoval kousek od testovacího místa na covid 19 a mluvil s kamarádem. Za celou dobu cca tři hodiny přišli na testování pouza dva lidé! Tak kde se berou ty čísla?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chci letos opět jed. Ale už jen nechat si udělat test na cestu domů a pak být ještě (5dni?) v karanténě. To se mi nechce.

Navíc nemám zatím ani čím 😅

Chorvatsko problém nebude. Spíš záleží co si vymyslí Rakousko se Slovinskem na průjezd. Řeším 29.7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...