Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

před 15 hodinami, Péťa napsal:

Mám pocit, že jsem jediný řidič, který tempomat nemá rád a nepoužívá :) Já snad udělám anketu ;)

Nejsi. Mam adaptivni a nadavam na to jak muzu. Dojizdim auto, jsem celkem daleko, na muj vkus, a uz to hovado brzdi. S tempomatem diky teto funkci, byt je nastavena na min dojezdovou vzdalenost, jsem porad ve strehu..... Pak predjizdim jak posuk, protoze jedu o 5km rychleji nez predjizdeny, ale 20 fterin ho teprve dojizdim v levem bo v pravemi auto zacne brzdit

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to musíš mít auto, ve kterém jde nastavit vzdálenosti dodržované od vozidla ve předu. Takže dojedu na x metrů za něj (záleží podle rychlosti) a když dám blinkr a začnu vybočovat tak přidá. Naprosto v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto cituji z meho predchoziho prispevku: "S tempomatem diky teto funkci, byt je nastavena na min dojezdovou vzdalenost", konec citace

A přesně jak píšeš: "když dám blinkr a začnu vybočovat tak přidá" - a tato neplynula jizda me maximalne vytaci, protoze, to nejdriv zacne nesmyslne brzdit, aby to pak pridalo, a nebo proste vyjedu driv a predjizdeci manevr trva nesmyslne dlouho (byt asi bezpecne), ale kdyz pak travim v levem pruhu zbytecne moc casu, tak me taky muze dojet nejaky spechac, a sam to nemam rad, kdyz nekdo v levem jede pul hodiny :D Ale EU si chrochta jak je to desne safety :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, MotoMoto napsal:

No jo, to musíš mít auto, ve kterém jde nastavit vzdálenosti dodržované od vozidla ve předu.

No jo, ale asi to jde nastavit chybně. až přijedeš tak si to vyzkoušíš a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ne, i ta nejmensi mozna vzdalenost je na me dlouha a pochybuju, ze bmw to bude mit jinak. Bude to vsechno pocitano algoritmem rychlosti a vzdalenosti s moznosti bezpecneho odstupu :)

konkretne to je treba na okresce, kdyz nahodou jsem ten tempomat zkousel, tak udrzoval bezpecnou vzdalenost a tim predjeti trvalo treba 10 sec, oproti standarnim 6 sec bez tempomatu. Mluvim o predjizdeni kamionu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím já na něj jel skoro tisíc km a naprostá spokojenost. Jenom asi dvakrát to vyhodnotilo chybně, když třeba auto přede mnou odbočovalo, ale částečně zůstalo v našem pruhu a přitom tam bylo místo a podruhé v zatáčce když auto přede mnou zmizelo z radaru a vůz se rozjel dopředu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Scratch napsal:

@MotoMoto cituji z meho predchoziho prispevku: "S tempomatem diky teto funkci, byt je nastavena na min dojezdovou vzdalenost", konec citace

A přesně jak píšeš: "když dám blinkr a začnu vybočovat tak přidá" - a tato neplynula jizda me maximalne vytaci, protoze, to nejdriv zacne nesmyslne brzdit, aby to pak pridalo, a nebo proste vyjedu driv a predjizdeci manevr trva nesmyslne dlouho (byt asi bezpecne), ale kdyz pak travim v levem pruhu zbytecne moc casu, tak me taky muze dojet nejaky spechac, a sam to nemam rad, kdyz nekdo v levem jede pul hodiny :D Ale EU si chrochta jak je to desne safety :D 

Tak šlápni na plyn aby se předjetí zkrátilo. Tempomat ti nedá plnej plyn, snaží se jen rozjet na stanovenou rychllost. Nebo to je problem?

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jak píše Radek, jde o plynulou jízdu a díky tomu je i spotřeba nižší. Prostě dám blinkr (nečekané u BMW) a v tu chvíli to auto ví, že budu předjíždět a nebrzdí  a drží rychlost. Prostě je to i o řidiči, já mám raději pozvolnou jízdu než jízdu brzda plyn a tohle mi to perfektně umožňuje. A je super, že to funguje až do zastavaní a rozjedu, třeba v koloně nebo na světlech. I když musím vždy po zastavení ťuknout na ply.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Na nové 508 to funguje úplně stejně a je to super. Souhlasím. Musí se používat s blinkrem aby auto vědělo co zamýšlíš. Neřeším nic ani na semaforech. Vše to dělá samo. Jen když se stojí déle než 3 sekundy tak šlápnout na plyn a pokračuje to dál. Taky se mi to líbí a to jsem uvažoval že to přidávat do výbavy nebudu. Ještě že jsem to dal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, hezké, jen tohle vše odnaučuje řídit a věnovat se provozu. Pokud budu spoléhat na všechny tyhle shitoviny, jsem potenciální dárce orgánů, protože je to furt blbá elektronika, ne lidský mozek. A situací, kdy se elektronika prala s řidičem, je zdokumentovaných mraky. A aby vlákno zůstalo u Chorvatska, také na delších trasách podporují únavu, protože řidič není dostatečně aktivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, MotoMoto napsal:

Přesně tak jak píše Radek, jde o plynulou jízdu

No právě o tom píše i @Scratch a mě to na tom tempomatu nejvíc vadí. Jízda není plynulá. Ale já teda nemám adaptivní a ten krám jen udržuje nastavenou rychlost, nevidí profil silnice a provoz před autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten můj má nejen čtyři kamery, ale i radarový snímač, takže pozná že se auto v předu vzdaluje nebo spomaluje, zda mu svítí brzdolvky a nebo i blinkr.

Takže fakt je jízda hodně plynulá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 9. 2020 at 19:30, Péťa napsal:

Mám pocit, že jsem jediný řidič, který tempomat nemá rád a nepoužívá :) Já snad udělám anketu ;)

Věř tomu, že nejsi 

Já jsem třeba u Supáče co se dalo povypínal a byl jsem spokojený. Jediný "asistent", který je dle mého k něčemu, je hlídání mrtvého úhlu, jinak je to tahání peněz z kapes a funkčnost minimálně diskutabilní 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...