Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2.0 hdi - pískání od draž. řemene


em273807

Recommended Posts

Zdravím, vlastním 406 2.0 hdi s klimakompr. Již jsem vyměmil klimakompresor, napínací i vodící kladky , ale pořád mi při běhu motoru něco vrže až píská od kladek, nebo drážkového řemenu. Někdy víc, jindy míň, ale jak v záběru , tak i při volnoběhu. Máte někdo s tím zkušenosti ? Může to bý takonec tím řemenem ? Je fakt, že se už trochu třepí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu ti psát SZ aby kdyžtakt podobnou vadu vyřešili i ostatní, zkoušel jsem tvůj VIN co jsi mi poslal, ale je v něm asi chyba takže nevím jeslti máš 6PK1740 nebo 1744.

1. sundej řemen a zkontoroluj volnoběžku, musí jít jen do jednoho směru.

2. Pokud je to OK, udělej křídou čáru přes obě části řemenice a auto projeď, ryska by se neměla rozjet...

3. Pokud je obojí v pořádku tak teprve nasaď novej řemen a správně ho napni. Předpokládám, že víš jak když jsi měnil kladky.

4. Koukni na řemen při nastartovaném motoru - řemenice bude mít cca 1mm vakl, to je normální. Zbytek řemenu by měl jet hladce tak, že se ani nehne co stran a ten automatický napínák se nebude hýbat. Pokud je soukolí v pořádku tak dopne řemen a už se nehýbe. Pokud je tam nějkaý problém tak klítá třeba 5mm anhoru dolů.

5. Očisti ocelovým kartáčem všechny kladky a pečlivě je odmasti

6. Řemen kup Dayco, pokud nemáš slevu v Kelly tak třeba tady:

http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/drazkovy-remen-dayco-dy-6pk1740/

http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/drazkovy-remen-dayco-dy-6pk1744/

Vyzkoušel jsem contitech, Gates, Starline... nic, jediný do nepopiskovalo bylo Dayco, je z jiného materiálu a je na něm taková sametka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...