Jump to content
Sign in to follow this  
em273807

406 2.0 hdi - pískání od draž. řemene

Recommended Posts

Zdravím, vlastním 406 2.0 hdi s klimakompr. Již jsem vyměmil klimakompresor, napínací i vodící kladky , ale pořád mi při běhu motoru něco vrže až píská od kladek, nebo drážkového řemenu. Někdy víc, jindy míň, ale jak v záběru , tak i při volnoběhu. Máte někdo s tím zkušenosti ? Může to bý takonec tím řemenem ? Je fakt, že se už trochu třepí.

Ony ty kladky , minimálně napínačka byly taky v hajzlu a u klimakomp. hučelo ložisko , tak jsem to pořídil z bouračky na zadek za dobrý prachy . za nové díly bych vykrvácel .:o

Nebudu ti psát SZ aby kdyžtakt podobnou vadu vyřešili i ostatní, zkoušel jsem tvůj VIN co jsi mi poslal, ale je v něm asi chyba takže nevím jeslti máš 6PK1740 nebo 1744.

1. sundej řemen a zkontoroluj volnoběžku, musí jít jen do jednoho směru.

2. Pokud je to OK, udělej křídou čáru přes obě části řemenice a auto projeď, ryska by se neměla rozjet...

3. Pokud je obojí v pořádku tak teprve nasaď novej řemen a správně ho napni. Předpokládám, že víš jak když jsi měnil kladky.

4. Koukni na řemen při nastartovaném motoru - řemenice bude mít cca 1mm vakl, to je normální. Zbytek řemenu by měl jet hladce tak, že se ani nehne co stran a ten automatický napínák se nebude hýbat. Pokud je soukolí v pořádku tak dopne řemen a už se nehýbe. Pokud je tam nějkaý problém tak klítá třeba 5mm anhoru dolů.

5. Očisti ocelovým kartáčem všechny kladky a pečlivě je odmasti

6. Řemen kup Dayco, pokud nemáš slevu v Kelly tak třeba tady:

http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/drazkovy-remen-dayco-dy-6pk1740/

http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/drazkovy-remen-dayco-dy-6pk1744/

Vyzkoušel jsem contitech, Gates, Starline... nic, jediný do nepopiskovalo bylo Dayco, je z jiného materiálu a je na něm taková sametka.

Jinak ještě poznámka, souvislé pískání je prokluzování řemene a popiskování v pravidelných intervalech je nějaká nesouosost nebo házivost řemenic.

[upravil dne 9/4/12 20:42 od koblih69]