Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zesilovač do 406 Coupe


Ducatista

Recommended Posts

Tomuhle odvětví fakt houby rozumím, proto prosím o radu. Protože mě nějak nenadchl zvukový projev muziky JBL v coupe, poptal jsem se jednoho zkušenějšího uživatele na to, výměnou čeho získám nejlepší výsledek - jestli výměnou rádia, zesilovače, nebo repráků. A měl by to být právě zesilovač.

Kromě přebuzených středů mi na zvuku vadí to, že při zhasnutém motoru a naprostém tichu je slyšet šum, někdy to v reproduktorech navíc zachrastí... :roll. Navíc je origo zesilovač odstupňovaný po hrozně velkých skocích... Na 3 to hraje slabě, na 4 už docela dost a stupňů je tam snad 15, což ja naprosto nepoužitelný...

1) Trochu jsem proběhl nějaké eshopy a zjistil, že zesilovačů je víc kategorií. Když je v autě 8 reproduktorů, tak to znamená, že musím koupit 8 kanálový zesilovač?

2) Je ještě nějaká další specifikace kterou musím dodržet? Např. odpor reproduktorů nebo se zesilovač přizpůsobí?

3) Budou mi pasovat zásuvky do novýho zesíku, nebo se to musí předělat?

4) Je tu někdo, kdo už zesík měnil? Případně kterou značku a model zesilovače byste mi doporučili?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Vetsinou se bere sada repro jako jeden kanal to jest vyskovej a stredobas je jeden kanal je mozne ze origo zesilovac to ma vyresene uz v sobe tak ze by jsi musel dodat vyhybku ale fakt nevim.

2.urcite je dobre se podivat na odpor repraku, ale vetsina zesu umi hrat od 2ohm.

3. nebudou nejlepe predelat celou kabelaz.

4. kdyby jsi chtel tak v inzerci mam kvalitni zes. za 1200kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry: to uz mi psal Dave_k v jinym tematu, že ty křivky na diag s hlasitosti radia skoro nehnou :( Mohl bys mi prosím ale trochu upřesnit, jaký plošny spoj jsi mel na mysli? Kdyz jsem si pres Vítek1 koupil ten MP3 modul a vyndal radio, kde jsem to napichl misto CD changeru, tak tam byly jen zasuvky, ktery jsem rozpojil a napojil MP3 modul. Vubec netuším, ktery plosny spoj mas na mysli :mad:

Vítek1: takze by mi mel stacit jednokanalovy zesilovac? Ja myslel ze jeden kanal je jeden reprak. A tim predelanim cele kabelaze mas na mysli natahani i novych dratu? :o ja jsem na tohle lama a rozebrat interier kvuli novym kabelazim fakt neumim :( Jedine snad nejaka firma kde by mi to udelali. A ten Tvuj zesik jsem v inzerci bohuzel nenasel, zkus mi prosim hodit link.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi ještě poradit, jak by se dal ten origo zesík vyměnit? Díval jsem se tam a nemá žádný cinch konektory ale tyhle 2 zásuvky... Tady na foru jsem hledal 3 hoďky ale tohle nenašel. Musel bych ty dráty rozstříhat, anebo na to existují nějaký redukce?

post-37776-14109623337707_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusi menit origo bud se daji vytahnout RCA nebo zesiky maji vstupy na vysokourovnove nebo prevodnikem. Zrovna ve 406 novej model bych do vymeny radia moc nesel ramecek na neorigo neni moc hezkej musi se resit ovladani na volantu s Bčkovym displejem by me rozcilovalo ze je pulka prazdna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak jestly maš fcb.tak tady se mužeš podivat jak to budu dělat ja

Facebook nemám takže odkaz mi nejde :-(

ale komplet hudbu měnit nechci, tolik peněz nemám, ted jsem měl hodně investic (nový kola, podložky, šrouby, vstřiky, servis, lakování zadního křidýlka a kufru,...) a šel bych maximálně do zesíku, navíc se mi nelíbí v tom hlubokým rámečku neorigo rádio. Repráky si taky myslím že tak hrozný nebudou, přemýšlím jen o zesíku...

[upravil dne 9/4/12 18:19 od Ducatista]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusi menit origo bud se daji vytahnout RCA nebo zesiky maji vstupy na vysokourovnove nebo prevodnikem. Zrovna ve 406 novej model bych do vymeny radia moc nesel ramecek na neorigo neni moc hezkej musi se resit ovladani na volantu s Bčkovym displejem by me rozcilovalo ze je pulka prazdna.

Můžu poprosit vysvětlit blbovzdorně? :D Co jsou to RCA, co je vysokourovnovy a prevodnik? Co mám teda udělat, abych co nejjednodušeji mohl vyměnit zesík bez změny origo Clarion rádia. Je to rok 2002 MUX, displej mám C, ale chci dávat B protože ten C mi teplem za jízdy bledne... Copak kvůli muzice nemůžu zaměnit displej C za B?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo u lepsich nejsou jde ale o to co myslis lespsi? nekdo bere cenouvou relaci 4000kč a tam jeste byvaji. Samozrejme tam nejaka ztrata bude. Packa na volantu je kazdeho nazor ja jinak radio neovladam

Myslíš že v cenové relci 4000 Kč by zesík nehrál líp než ten origo? Já jsem přemýšlel o ceně okolo 5000 Kč, nějakej lepší mi přišlo že už je zbytečnej přepych, protože repráky vyměnovat neplánuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady na obrazku pod pojmem hight level input je takovej konekor na ktery připojiš repraky tudíž nemusič tahat signalove kabely z radia a připojíš to pouze na ty vystupy hodně tech vystupu je u zesilovaču crunch

http://www.revilohifi.cz/zesilovace-do-auta/ctyrkanalove/zesilovac-crunch-gti4100.html

post-33832-14109623351963_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...