Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

poruchy 5008


machacny.a

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Tuto zatékání jsem řešil zhruba před půl rokem. Stejné místo, nepravidelně se tvořila kaluž vody přesně stejným místem.  Servis zjistil špatné těsněni okolo reproduktoru. Při  stříkání vody na dveře se začaly dělat kapičky okolo repráku  a ty stékaly po dveřích přes ten plast do auta. Vše opraveno a v autě je sucho.

Ano, měl jsem to samé, řešil jsem to tady na fóru, snažil jsem se čistit odtokové kanály, marně. V servisu opravili těsnění ve dveřích a zasilikonovali místo v okolí reproduktoru. Tato závada je poměrně častá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím. Mohl by mi někdo poradit pod jakým názvem (u nás nebo v zahraničí) mám hledat jeden díl. Jde mi o kryt úložného prostoru v podlaze pod nohama zadních sedaček. Koupil jsem starší 5008 rok 2010 a jeden kryt je polámaný a propadám se do onoho úložného prostoru (krom jiných věcí co budu teprve sepisovat až si to můžu zkrášlit podle sebe). Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky  moc. Hledal jsem to podle těch kodu na internetu, ale našel jsem jen jednu ruskou stránku s rozkresem. Ty ceny a čísla dílu jsem pochopil jsou originál z Peugeotu? Napíšu si to a zajedu do Peugeotu v Opavě, nebo v Ostravě. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím, tak jsem to tady pročetla a nenašla jsem přešně takovou odpověď jakou hledám. Tak žádám, může mi někdo napsat, na co se asi tak připravit a co může nastat za opravy, když mi auto v různých sytuacích hlásí Anti pollution system fauly...rozvody a turbo mám už vymeněné a hláška se stále objevuje. Moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne že bych ti uměl odpovědět, každopádně buď napiš, nebo si dej do popisu o jaké auto se jedná. Model (předpokládám 5008), rok výroby, motor, převodovka, výbava?

S tou informací, kterou tu píšeš tě všichni, kdo ti aby ti mohli umět poradit, pošlou na diagnostiku a budou po tobě chtít kód chyb(y) z diagboxu. Hlášení palubního počítače ti jen říká, že s tím máš zajet do servisu, než ti to vyplivne chybu motoru a odmítne pracovat. Nicméně příčin hlášení bude nejspíš celá řada.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasný, model 5008, rok výroby 2011, motor 1.6 THP - 150 koní, převodovka manuální. Když se auto u automechanika napojí na jeho počítač, tak to hlásí pokaždé pokles hladiny turba, ale rozvody a turbo jsou nově vymeněné. Po zaznění hlášky se rapidně sníží výkon auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrně pokles plnícího tlaku? Snížení výkonu může být i důsledkem, elektronika tím chrání motor před zničením.

 

Kolik to má najeto a kdy byly dělané rozvody a turbo (tedy zase km)? THP je problematický motor. V jakém stavu jsou svíčky a co vysokotlaké čerpadlo? jen tipuji možné oblasti, dej sem hlášení z dia (kód chyby a popis), je tu spousta znalých a zkušený, kteří poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasku Anti polution faulty znam, vidaval jsem na mem THP casto. Vetsinou rozvody. Tu hlasku muze zpusobovat vice veci. Motor jde pak do nouzaku. Ale nekdy sel vinou rozvodu do nouzaku i bez te hlasky.

Kde ti rozvody delali? Mi se stalo, ze po vymene rozvodu, se hlaska obevila. Nakonec slo o udajne spatne nastavene rozvody. Je na to treba nejaky specialni pripravek, nekde v garazi to udajne presne neudelaji. Pry..tak mi to mechanik popisoval.

Za me prodat dokud jsou lidi co o tom motoru nic nevi! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

machachal: zkus zavolat 583 411 572.

Jedná se o dost problémový motor, nevím, jestli se jim do toho bude chtít, protože výsledek je nejistý. Známá měla podobné problémy v 308, nakonec to vyřešila, ale stálo to nějaké desítky tisíc.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas, mam taky problem: auto nechce nastartovat. robili sa rozvody pretesnovala sa hlava a este nejake somariny. bola odpojena baterka. auto nestartuje iba s klucom v spinacej skrinke. ked ho nastartuju na priamo tak pekne chyti, a ide, nechali ho bezat 1/2 hodiny. ale s klucom stale nejde nastartovat. stretol sa niekto s takymto problemom? 

 

Auto: 5008, 1,6HDI, 82kW, 2011, cca 110tis.km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skusal som aj nahradny kluc a chyba je stale.

 

tak stale netusim co s tym je v Pondelok idem do ZA do peugetu, hadam budu vediet co s tym, na palubke svieti zlty trojuholnik, presne co je popisane v navode na obr.

 

nejake dalsie napady?

 

to Mojo: "V navodu je postup jak klicek "naucit" bud som to prehladol, ale nenasiel som to aspon v navode co mam ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek,

tak mám za sebou první sexuální zkušenost s 5008. Aneb vysouložila se mnou jak už to bývá v nejméně vhodnou dobu, ale pravda vžycky může být hůř.

Zkrácená verze pro muže :)

Po otočení klíčkem s požadavkem nastartovat mi jen kdesi cosi zatukalo a nazdar. Dobrá rada po telefonu ...baterka. V sobotu jsem to natočil přes kabely z jiného auta, v neděli při potřebě vyrazit k domovu ani to. Vyzkoušel jsem 2 auta. Nuceně jsem si prodloužil pobyt, protože tam co jsem byl o víkendu ani tráva nerostla... :(  Rano mě pak nějakej servisman nahodil pres kabely ( pořadné kabely a porádné auto - dodavka) Poměřil baterku a potvrdil domněnky...KO..Nezastavoval jsem , až u servismana v mistě bydliště. Výměna baterky a OK. :cool:

Prý je to mornální, že takhle bez varování, večer dojedeš a ráno nic. Po čtyřech letech a 120 tis.

Nakonec když nad tím uvažuju potkalo mě to nejmenší, a asi i to nejlevnější :D A při mém štěstí se ani nedivím že to přišlo po 14 dnech kdy k sobě patříme :cool: 

 

PS: poučení z krizového vývoje - když startovací kabely tak pořádné a když stopnout auto tak ne fabii s motorem 1,0 :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...