Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

poruchy 5008


machacny.a

Recommended Posts

No prvni vymena oleje je na 30.000.

To sice ano, ale dobře to není... pominu jak při takovém proběhu degraduje olej. To podstatný je, že při tomhle proběhu je tam už tolik karbonu, že ty namáhanější části (hlavně turbo) hodně trpí. Navíc ty oleje mívají často \"horní\" specifikaci 30 což je ve spojení s karbonem katastrofa. Olej se při větší tepelné zátěží peče sám o sobě natož pokud je tak plný karbonu jako na 20 tis.

[upravil dne 20/7/13 21:00 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První výměnu jsem absolvoval po 22000km a v servisu mí říkali, že mám ještě čas.Navíc si myslím, že když to je dané výrobcem,tak to asi mají odzkoušene a stojí si za těmi 30oookm.Dále se mi zdá, že olej totál co tam lijou(doufám teda, že ano. V manuálu je to napsané),tak je docela kvalitní.Navíc já většinu km na svých cestách najedu v pohodové rychlosti s minimem studených startů a dokud není motor zahřáty, tak ho ani nevytáčím do velkých otáček. Teď jsem najel 7500km za 18 dní, což je něco přes 400km na den. Vloni Maroko 10500km za 20 dnů, tedy přes 500km na den a olej jsem měnil v loni v dubnu.Občas beru na Shelce benzin pro odbourání karbonu.Motor už je zajetý, tak nevidím důvod proč to zkracovat o 10-15000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První výměnu jsem absolvoval po 22000km a v servisu mí říkali, že mám ještě čas.Navíc si myslím, že když to je dané výrobcem,tak to asi mají odzkoušene a stojí si za těmi 30oookm.Dále se mi zdá, že olej totál co tam lijou(doufám teda, že ano. V manuálu je to napsané),tak je docela kvalitní.Navíc já většinu km na svých cestách najedu v pohodové rychlosti s minimem studených startů a dokud není motor zahřáty, tak ho ani nevytáčím do velkých otáček. Teď jsem najel 7500km za 18 dní, což je něco přes 400km na den. Vloni Maroko 10500km za 20 dnů, tedy přes 500km na den a olej jsem měnil v loni v dubnu.Občas beru na Shelce benzin pro odbourání karbonu.Motor už je zajetý, tak nevidím důvod proč to zkracovat o 10-15000km.

Vydrž, důvod se přihlásí sám. Jedním z argumentů které se porovnávají napříč značkami jsou náklady na pravidelný servis. Proto se začaly objevovat různé long-life programy. Dalším argumentem je spotřeba - takže zase pro změnu lehkoběžné oleje 0W-XX ... Stačí se kouknout trochu do historie - poměrně povedené C.R. motory od Renaultu. Výměna oleje stanovená na 30 tis. Filtr jak náprstek. Turba odcházela poměrně standardně už v 50 tis. Tentýž motor v Nissanu měl předepsaný interval 20 tis. a normální velikost filtru a ejhle turba odcházely po dvoj až trojnásobku km než u Renaultu. Renda si pokazil pověst tak, že raději začali chladit turbo vodou aby jim někdo vůbec věřil, že to bude spolehlivé.

Problém o kterém píšu nemá co dělat se studenými starty. Naopak v režimu, který popisuješ riskuješ víc než kdybys poskakoval po městě (karbon se nestačí připéct). Co se týče Shellu tak ho nepovažuju za příliš kvalitního dodavatele PHM. Občasné natankování nemá asi žádný smysl. Možná kdybys jezdil pouze na V-power by se něco dostavilo ale takhle ne. To raději požívej prostředky na pročištění vstřikovačů nebo oleje.

... a interval zkrať dokud je čas :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, Kangoo 1,2 bez turba (!!) r.v. 02, stanovená výměna po 30 t., po 117 t. sežral všechen olej (ačkoli čidlo hlásilo OIL OK !!!), zadřel se motor, Renaultem Kubíček navržena výměna motoru mimo záruku za 92 t., koupen motor na vrakáči, výměna nakonec za asi 12 000 Kč.

Tehdy jsem pojal nedůvěru k dlouhým intervalům výměny oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase u nafty FAPem spíš olej přibývá než ubývá.

Já si olej co měsíc zkontroluju, takže nedostatkem by trpět nemusel. Kvalita trpět bude, ani můj servisní interval nebude 30tis, neb už je vyměněno (cca 25tis). Prý mají nové doporučení (kvůli nekvalitním palivům) v intervalu 30tis měnit palivový filtr (místo vyčištění), nevíte o tom něco? Mě to přijde jako zbytečné. Jinak první serviska - výměna silentbloků (záruka), nafotili si puchejř na volantu a puchejř pod zadním oknem na laku a po vyjádření Peugeot se to bude opravovat. Přimázli táhla ve dveřích (přední vrzaly jak dvéře u chroptící chýše a jedno zadní táhlo hrkalo) a jinak musím zaklepat, žádné záludnosti. Při pohledu na ceny si ale věci jako olej, kabinový, vzduchový, možná i palivový filtr budu měnit sám. Je pravda, že naftu poctivě aditivuji a dávám si pozor kde kupuji, na cca 50 tis. plánuji \"uklidit\" palivovou soustavu s Delphi Diesel +. Poslední dobou jsem si zvykl na bezbiosložkovou od Čepra (+VIF) a spotřeba mi cca o 3 desetinky slezla, přestože klimatizace se chudinka zapotí.

Jinak kamarád s BMW jezdí olejový intervaly 30tis km fakt na krev (někdy i 31tis), má najeto 160tis, zatím naprosto žádný problém. Za těch 30tis si to prý řekne tak cca o půl až třičtvrtě litru dolít. Je tam nějakej ukrutně drahej 0W-30, nadával, jak ho jednou musel koupit na pumpě asi za 650Kč, že na netu je snad taky skoro za 300.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že turbo dostává zabrat nejvíc při vysokých otáčkách za studena. Tudíž denní jízdy na pár km a za každého počasí.Našel jsem si diskuzi nějakého frajera ze škodovky o různých věcech okolo motoru jak s turbem tak bez něj. Řešily se tam dotazy ohledně výměn oleju, nechání nastartovaného motoru po větším zatížení než se zaparkuje a ohrazoval se, že výměna dnešních kvalitních oleju opravdu po 30000km stačí. Teplota turba po vařazení a nechaní na volnoběžné otáčky třeba při zajíždění k pumpě po 10sekundách klesla o 250- 300°C. atd. Jestli to najdu hodím to sem. Všechny automobilky uvádějí výměnu olejeu benzínu při 30000km asi dřívější výměny jsou přežitek. Proč by to mělo být jinak? Aby měli kšeft? Ale zase by si pokazili reputaci, nejsem si jisty, zda by jim to za to stálo. Budu si kupovat olej Totál quartz ineo ecs 5W-30 .Je to novinka pro vozy Peugeot a Citroen. Na netu od 750Kč za 5l, už jste ho někdo měnili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...