Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy životnosť


onedar

Recommended Posts

P 308, 1,6VTI HTCHB, predné platničky menené pri 57k v rámci servisu. Pri 60k som dal vymenit aj zadné kvoli súmernosti brzdenia. Cena v Peugeot servise / original platničky, práca s kontrolou auta a podvozku na zdvihaku a nastavenie predných svetiel za 90 EUR. Takže cena bola primeraná. Jednoznačne odporúčam použitie original náhradných dielov, nakoľko brzdy sú jednou z častí na aute, kde sa môže každé ušetrené EURO v prípade potreby vypomstit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, že brzdy jsou důležitým dílem, ale neřekl bych, že je nutné kupovat naprostý originál. Daleko důležitější je odvedená práce při výměně. Jsou výrobky, které budou brzdit lépe než originál. Sám můžu říct, ze jsem cca v 45tis měnil přední destičky i kotouče, protože nebyly v dobrý stavu. Dal jsem tam kotouče od ATE a naprostá spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Tak, za 1000km měním svíčky (při 60tkm), tak je asi rovnou nechám vyměnit i brzdy. Už jsem si tam volal a dovozem \"vlastního materiálu\" nemají problém. Už jsem víceméně rozhodnutý pro ATI od Badisáka, akorát nevím, jestli dát obyčejné destičky, nebo keramiku.

Matii, jak jsi spokojený s těma keramickýma deskama? Nepíská to? Nesjíždí se moc kotouče?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch lidí s keramickými brzdami tady nebude mnoho a předpokládám, že ti neřeknou, že udělali chybu. Já to považuju za zbytečnost navíc s drobnými necnostmi typu větší náchylnost k pískání nebo větší opotřebení kotoučů. Ale moje zkušenost je z poněkud vyšší třídy a to nejde úplně srovnávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Predné vyreklamované brzdy vydržali 56 000 km. Servisák skonštatoval, že by boli platničky vydržali možno ešte 5000 km, kotúče boli total KO. S brzdami BOSCH, vraj nemajú dobré skúsenosti. Nové som dal ATE -kotúče aj platničky. Hádam už vydržia viac ako original .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně taky v servise říkali, že desky by ještě chvíli vydržely, ale kotouče už byly sjeté přes limit. Snad ATE vydrží víc, než originál Bosch. Ale zas ty Bosche parádně brzdily, nicméně ATE brzdí zrovna tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ATE začíná být v sekci servis dost stížností, mně pro změnu lehce vibruje volant při rychlosti větší než 130km/h. Nechal jsem převážit kola, teď to dělá už opravdu malinko, takřka neznatelně, nicméně před výměnou to nedělalo vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Trochu ozivim temu, po vymene prednych kotucov ma auto najazdenych 40 000km a kotuce maju 24,3mm, cize este 0,3mm a mozem ich menit. Menili mi ich v Peugeote, na fakture je uvedene kotuc erppsa. Auto jazdi hlavne v meste, BA. Uz som kupil nove Bosch kotuce a aj Bosch platnicky za 96 eur.

Podla mna nejako extra dlho nevydrzali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridám moju skúsenosť. Peugeot 207, 1.4 16V. Pôvodné kotúče vydržali cca 40 000km jazdy v meste, kde sa ale vôbec nešetrili. Vymenil som za komplet Brembo a veľká spokojnosť. Brzdy vôbec nehrdzavejú, ani keď sú týždeň na daždi a brzdia veľmi dobre. Teraz mám nejakých 120 000km a plánujem meniť kotúče pri najbližšej výmene oleja, tj. 15 000km. Vydržali by odhadom ešte 20-25 000. Pravda, doštičky sú mäkké, už 2 krát menené a pomaly pripravené na tretiu výmenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni začátkem podzimu při cca 100tkm měněny přední i zadní destičky, bohužel nepřežily letní cestu do Chorvatska, kdy většinu cesty strašlivě lilo, aby pak auto stálo 10 dní ve slunečně-solné lázni u moře...:nevim Vzadu se destičky pořádně nevracely, takže se destičky úplně napekly a vepředu zase zatuhl jeden pístek, tak se na jednom kole sjely křivě... Teď mám vzadu TRW (vyměněno rovnou v servise za to, co měli) a vepředu zase ATE od Badisáka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som mal na 2008-mičke od 105 tis km keramické brzdy, menil som aj kotúče prvý krát a ked som auto predával malo skoro 200 tis.km. Tie brzdy boli vynikajúce, nepískali a hlavne v lete brzdili, aj keď dostali zabrať. Jazdím veľa a rýchlo a horské prechody. Teraz budem meni na 3008 a aj na 308 po 90 tis.km a opäť dám keramiku. Cena je cca o 10 eur viac...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som mal na 2008-mičke od 105 tis km keramické brzdy, menil som aj kotúče prvý krát a ked som auto predával malo skoro 200 tis.km. Tie brzdy boli vynikajúce, nepískali a hlavne v lete brzdili, aj keď dostali zabrať. Jazdím veľa a rýchlo a horské prechody. Teraz budem meni na 3008 a aj na 308 po 90 tis.km a opäť dám keramiku. Cena je cca o 10 eur viac...

kotúče ATE a k tomu sú tie doštičky odporúčané výrobcom. Rieši to moj servisák. Keď to vymením, dám to sem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...