Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

depollution system faulty


lubes747

Recommended Posts

zdravim, mam taky malicky problemik, z casu na cas my vybehne hlaska depolution system faulty, stava sa to ked mu trosku viac stupim na krk, napr. zaradena 4ka plny plyn, vybehne hlaska, asi 20sek. idem ako bez turba, potom vsetko OK. Po takych dvoch dnoch zhasne kontrolka. Bol som na diag. ukazalo o trosicku vyssi tlak v paliv.sustave o nejakych par percent,inac vsetko OK, ide o P 407SW 2,0 HDI 100KW, r.v.2007, najazdenych 138t. original, DAKUJEM :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lubes, mal som presne rovnaky problem pri predbiehani mi vyhadzovalo auto do nudzoveho rezimu a ako pise koblih auto sa vratilo naspat po 5 nastartovaniach. Skus si precitat moj clanok a vyvarovat sa chyb ktorych som sa ja dopustil ak ti bude niekto odporucat podobny postup aby si zavadu odstranil. Usetris si tym mnoho penazi, nervov a hlavne neprides o vykon :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj páni, tak i já jsem bohužel poctěn touhle chybou:( Mám po FAPoff od Strakiho, nic mi to s autem neudělá, jen vyhodí hlášky a při druhém nastartování už zase nesvítí, nezávisle na jízdním režimu teď asi 10 dní tu a tam zahlásí 2x nastartuji a klid. Proto se chci zeptat a nevím kam nejlépe to napsat, nemá někdo v okolí Olomouce DIA? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

speedy ani nic neries, FAP off je v tomto smere uplne scestna zalezitost. Jednoznacne mas minimalne jeden vyrazne slabsi vstrek a ten pusta vela nafty do prepadu. V tom je cely problem. Cize skor ci neskor ta pocka vymena, pripadne repas vstrekov, v zavislosti od rocnika tvojho leva.

Predpokladam ze uz mas na nom nakrutenych min. 150tis km a vstreky uz maju najlepsie za sebou. :)

Daj si poradit a usetris vela prachov a nervov badanim.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no mám teď cca 135.000Km a má smysl teda podívat se na diagnostiku? Případně můžu to ještě nějak polehčit, ať auto jezdí? Já jen, mám z toho trochu hrůzu, aby to nebylo něco, co mi za chvíli zničí půl motoru, před měsícem mě stál setrvák atd. 20tis. a teď toto, jsem si myslel jak teď budu v klidu jezdit:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nuz co dodat francuzke auta...kazdopadne to ries, pretoze ked sa neriesia chybne vstreky moze to mat dalekosiahle nasledky. Neviem v akom stave su a co maju za sebou cize tazko mi z toho vyvodzovat zavery, ale uplne v pohode sa moze stat ze jedneho pekneho dna nenastartujes. Ber to ako ten najhorsi pripad, ale tak treba to mat na mysli. Mne zacalo toto robit pri 103tis km cize ani by som sa nedivil keby si mal posahane vstreky uz a pritom som tankoval len na renomovanych CS.

Co sa tyka diagnostiky tak tam moc vela o vstrekoch a ich stave nevycitas, zistis tak mozno korekcie davok, ktore budu pravdepodobne rozhadzane ale aj tak to nemusi ma ziadnu vypovedaciu hodnotu.

Cize najlepsie riesenie vsetky vstreky von, poslat na skusku a precistenie a bude jasne na com si.

Cechy TP kladno 60 € + cca 20 € kurier

Slovensko EKOCAR Namestovo 80 €

Mozes si vybrat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím nezjištěno nic zásadního, takže se pokračuje dál v hledání a jak už to bývá, zatím bez hlášky skoro týden:-/ Jinak to vyhodilo dvě chyby, jedna byla teplota za katalizátorem a druhá byla vypsána, jako nezavedená v databázy. Tak čekám a průběžně sleduji a vypadá to, že e to tím FAPem, protože Straki mi ho vypl a přítom se normálně počítá kolik mám % zanesení, teď mám 44%, takže uvidíme, jestli to vyhodí depollution system faulty, při 100%, jestli ano, tak je to tím FAPem. Dám zase vědět jak to něco vyhodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemo já to mám teď v plánu tak, že budu jezdit s tím, že buď se naplní FAP na 100% bude se chtít zregenerovat a vyhodí chybu, tak napíšu Strakimu a nebo se nic nestane a vyhodí to chybu nezávisle na naplnění FAP a Strakiho nebudu otravovat a hledat co to vyhodilo.

Já podezdřívám ten FAP protože jsem si myslel, že když to Straki vypl, že se zaskne počítání naplnění FAPu a tím bude klid. Vede mě k tomu jediná věc, auto jede naprosto normálně ve všech režimech a ta hláška se teď opakovala tuším 3x po několika stech kilometrů, což mi velice připomíná FAP. Díky tomu, že počítač nic nenahlásil a auto jede v pořádku, tak budu postupovat vylučovací metodou, netuším jak se k tomu nejzodpovědněji postavit, příjde mi to jako rozumné řešení, ale klidně si nechám poradit bezesporu zkušenějším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Takže po +- 800km hláška opět vyskočila. Průběžně jsem sledoval vývoj jak jsem jezdil co hlásí výpis chyb a vypsalo to pouze přechodné závady:

1,Multiplexní zapojení - informace o dálkově ovládaném probuzení nekoherentní

- absence komunikace s jednotkou BSI nebo počítačem klimatizace ( může to být díky vyplé klimatizaci?)

2,Řízené nastartování a zastavení motoru - požadavky nastartování nebo zastavení chybí nebo nejsou platné

3,Signál regulátoru průtočného množství nafty, koherence

Tyto to celou dobu vypisuje jako přechodné jediné co se objevilo stejně jako když jsem poprvé zapojil DIA a objevila se až po vyhození kontrolky je:

Trvalá závada - Signál teploty na výstupu katalyzátoru - koherence vývoje teploty

To řekla DIA a ještě můj poznatek, auto jakmile vyhodilo kontrolku začlo škubat, jakmile jsem přestal akcelerovat a pouze udržoval rychlost začlo škubat a zvuk motoru se změnil, začal být více takový dunivý až se to přenášelo do auta a když jsem dojížděl domu s otevřeným oknem byl slyšet ten samý zvuk od výfuku, podstatně hlubší zvuk než normálně.

Nejsem z toho moc moudrý:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadá jestli to může být vodítko, díval jsem se a vždy DIA ukazuje teplotu ( nepamatuji si přesně jak je to napsané v DIA) ve výfuku nebo katalyzátoru přesně 100°C ať je auto studené nebo teplé. To si pamatuji, že jsi mi Straki zapojoval štekr na levé straně motoru, při FAP off, že byl rozpojený a právě jsi říkal něco takového o nouzovém nastavení teploty ve výfuku na 100°C. Tak ještě to mě napadlo, jestli to může být nějaké vodítko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Tak opět se hlásím s vývojem situace. Měl jsem teď delší cestu a jel jsem stále 130-150km/h a auto naprosto v pořádku, žádná hláška už přes 1.000km, dojel jsem domů a jediné co se ukázalo po napojení DIA je FAPoff a Signál teploty na výstupu katalyzátoru - koherence vývoje teploty jako přechodná. ALE co se stalo, když jsem jel úsek s omezením na 80Km/h auto začlo škubat, po vytočení nad 2.000ot/min. klid a po několika km už se to až domů neobjevilo, jedu si úplně v klidu a najednou jakoby cvak a začlo to škubat, ujel jsem cca10km a zase klid. A tady se dostávám k jádru pudla a nejlépe prosím Strakiho o reakci, toto se stalo u Brna, já jsem z Ol a poslední regenerace je před 83km. Podle toho co jsem si tu načetl na fóru je toto přesně regenerace, i to vychází na ujeté km:(

Straki prosím přečti si to a klidně mě zaúkoluj co mám zkontrolovat nebo něco jestli to je regenerace nebo ne, protože přesně tahle jsem pochopil, že se projevuje regenerace z toho co jsem si tu přečetl a i tak se to chovalo, než jsi přijel ten FAP vypnout. :myslim

A poslední věc teplota za katalyzátorem je stále konstantně 100 stupnů:o

Moc díky.

[upravil dne 20/9/12 08:32 od Speedy306]

[upravil dne 20/9/12 08:35 od Speedy306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...