Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

depollution system faulty


lubes747

Recommended Posts

Zdar. Pri regeneracii FAPu mi naskocila hlaska Depollution system faulty a ostala svietit kontrolka diagnostiky motora. Potom asi este trikrat po nastartovani svietila ta kontrolka a naskocila ta hlaska Depollution system faulty. Potom uz sa auto spravalo normalne. Po napojeni na DIA mi vyhodilo prechodnu zavadu P0238 - signal tlaku turbodmychadla, skrat na plus pol. Auto mam uz vyse roka a stalo sa to druhykrat. Prvykrat tiez pocas regeneracie FAPu a DIA ukazovala tu istu chybu. Vtedy auto preslo aj do nudzoveho rezimu, teraz nie.

Viete mi poradit, co moze sposobit tu chybu? Ci EGR ventil alebo nieco s turbom? Alebo to ignorovat pokial sa to neopakuje castejsie?

post-32332-14109626930278_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne spolocnost FAPOFF Bystrice nad pernstainem... mam za to ze to je len emulator a nie realne vypnutie fapka v RJ ale neviem si vysvetlit preco to robi a chlapcom z tej firmy sa moc do toho nechce co sa tyka opravy. Stale splietaju len nieco so skrtiacou klapkou, ale pre mna je podstatne to ze ja citim na aute kedy nastupi regeneracia a auto zacne tahat slabsie resp, momentalne sa to prejavuje tym stylom ze auto celkom slusne dymi a ma dunivy zvuk. Cize je otazne ci oni vobec deaktivovali vstrekovanie paliva do byvaleho FAPka a tym padom je zapricinene to nadmerne dymenie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Speedy.Tvuj problem je jinde.

Ne ve FAP.

Ta teplota tak ma byt.

Prave teplota ovlivnuje regeneraci.

P0000 je standardni zavady po vypnuti fap.

U tebe je nejspis problem ve zpetnbe vazbe turba.........

Pres SZ se muzeme dohodnout na terminu.

Zkusim ti to proijet zmerit.

Frantic...ty mas DELPHI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jsou jabka slivky se simens.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Včera mi auto napsalo stejnou hlášku - auto bylo na servise (olej, filtry) a měnili mi trubku mazání turba (a vyhodili sítko :D), takže se musel vytáhnout FAP. Po složení a nastartování to po čase vypsalo hlášku a mechanik jel na dia, kde to prý vysalo - vysoká hladina aditiva - tak to vymazali a auto jelo. avšak po 3 nastarováních je to zpět. Chci se zeptat - není to hláška, že má auto spíš málo aditiva Elyos na regeneraci a blbě to přečetli? Máto někdo odobné příznaky ??

V pondělí to jede zpět do servisu, tak uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahojte, mám taký problém, že keď viac vytočím motor na trojke asi do 4000 otáčok vypíše mi Depollution system faulty. Po piatich štartoch mi kontrolka zhasne. Včera mi však po rozsvietení a jazde asi 5 kilometrov 130km/h prešlo auto do núdzového režimu, po opätovnom naštartovaní je to ok. Na výkone som nespozoroval žiadnu stratu výkonu ani nič, motor ide ako má. Neviete s čím môže byť problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle hlášku jsem měl na P407 taky asi před dvěma roky a to už od výrobce je bez FAPu. Vypozoroval jsem, že se objevovala pokud jsem třeba v kopci přišlápl plyn v nízkých otáčkách a motor chvíli trochu kouřil. V servise přehráli novější soft, kouření zmizelo a hláška taky. Nic jiného se s tím nedělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se vstřiky se to řeší tak, že je odvezeš (pošleš) do Diesel servisu, který je repasuje. Nicméně počítej že ta sada vyjde na cca 10 tis. Co se týká mastných hadic tak pokud ti znatelně neubývá olej a z hadic ten olej neteče stylem \"obrátíš hadici a vytečou 2 dcl\" tak se to neřeší nijak protože je to normální. Pokud je to víc tak repas turba nebo jeho výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím, mám P 407 SW r.v. 2006, jak si tak pročítám tohle forum, tak mám obdobné příznaky a problém s hláškou \"depollution system faulty\". Auto jezdí krásně, ovšem, pokud jedu do kopce, roztáhnu to na 4 do vyšších otáček, nebo pokud přeřadím na 5 stupeň a sešlápnu plyn, tak se auto přepne do nouzáku. Občas i když jedu okolo 1700ot na 5st. a sešpápnu plyn. Vždy když zastavím, vypnu motor a zas nastartuju, tak to jede normálně.

Zítra jdu na DIA. Nemůže to být třeba tlak vzduchu do turba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám P 407 SW r.v. 2006, jak si tak pročítám tohle forum, tak mám obdobné příznaky a problém s hláškou \"depollution system faulty\". Auto jezdí krásně, ovšem, pokud jedu do kopce, roztáhnu to na 4 do vyšších otáček, nebo pokud přeřadím na 5 stupeň a sešlápnu plyn, tak se auto přepne do nouzáku. Občas i když jedu okolo 1700ot na 5st. a sešpápnu plyn. Vždy když zastavím, vypnu motor a zas nastartuju, tak to jede normálně.

Zítra jdu na DIA. Nemůže to být třeba tlak vzduchu do turba?

nemas nahodou vypnuty FAP ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...