Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chyba esp, tempomat


AnRy99

Recommended Posts

ABS mi nehlási ... iba vy vyhadzovalo problém nejaký s ESP a ked som chcel zapnúť tempomat mi to zapípalo a ukazalo mi na displeji \"tachometer\" a nad ním vykríčnik ... pojdem s ním do PEUGEOTu ... , ABSko mi nič nehlásilo ... iba ESP ... preškrtnutý trojuholník preblikával

francesco: poruchy s elektronikou sa budú vyskytovať stále, poruchy tohoto typu ma moc netrápia a nesúria, sú to chyby ktoré dám poriešiť do servisu ... dúfam ale že si nezapýtaju 200€ :D

[upravil dne 2/4/12 21:55 od AnRy99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem je rozdíl jestli to hlásí jenom ESP nebo ESP/ABS. Pokud to hlásí jenom ESP, tak to může být kromě banálního spínače brzdových světel také snímač úhlu natočení volantu a to už taková sranda není. V nových dílech pro sedan cca 9500,- a pro SW cca 14000,-. Takže v každém případě dia a pak se nechá něco řešit.

[upravil dne 3/4/12 00:00 od HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna na 99% chyba brzdoveho spinaca. je to casta zavada. keby to bolo cidlo tak by ten tempomat fungoval, ci? najlepsie dat na dia a hned budes vediet. Ja som to riesil tak, ze som vybral spinac asi 50krat precvakal, poklepal s nim po stole a vycistil kontakty. Dal som ho spat a odvtedy je klud (asi tam bol len zly kontakt). Ked zacne blbnut znovu tak kupim novy a vymenim.

btw: prave koli takymto chybam sa oplati mat cinsku kopiu dia. aspon nemusis koli kazdej blbosti behat do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna na 99% chyba brzdoveho spinaca. je to casta zavada. keby to bolo cidlo tak by ten tempomat fungoval, ci? najlepsie dat na dia a hned budes vediet. Ja som to riesil tak, ze som vybral spinac asi 50krat precvakal, poklepal s nim po stole a vycistil kontakty. Dal som ho spat a odvtedy je klud (asi tam bol len zly kontakt). Ked zacne blbnut znovu tak kupim novy a vymenim.

btw: prave koli takymto chybam sa oplati mat cinsku kopiu dia. aspon nemusis koli kazdej blbosti behat do servisu.

Odkial zozeniem tu cinsku kopiu DIA?

Vypisovalo mi hlášku \"speed control system faulty\"

[upravil dne 3/4/12 05:31 od AnRy99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem je rozdíl jestli to hlásí jenom ESP nebo ESP/ABS. Pokud to hlásí jenom ESP, tak to může být kromě banálního spínače brzdových světel také snímač úhlu natočení volantu a to už taková sranda není. V nových dílech pro sedan cca 9500,- a pro SW cca 14000,-. Takže v každém případě dia a pak se nechá něco řešit.

[upravil dne 3/4/12 00:00 od HonzaZ]

A kebyze je to ESP/ABS? Co by to mohlo byt? Lebo na displeji v stredovom panely mi vyhodilo ESP/ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom zaujímavé čítanie, hlavne potom ako tu dva týždne chceš od ľudí, aby ti poradili ako sa nepopáliť pri kúpe auta.

No kde je ten tvoj mechanik s DIA, keď sa už informuješ na tú čínsku?

A že ťa netrápia a nesúria poruchy s elektronikou? No neviem. Mechanické veci ti vymení zručný mechanik bez problémov, ale na el. poruchy potrebuješ DIA na vyhľadanie a po odstránení aj na vymazanie chyby. A pri el. poruche sa často aj v servise jedná pri je odstraňovaní o \"pokus-omyl\", lebo tiež si stým občas nevedia poradiť.

Ak odišlo čidlo ABS/ESP, tak na aute nefuguje ani ABS ani ESP, no tebe to nesúri, tak možno bez toho budeš jazdiť aj niekoľko mesiacov.

AnRy prajem Ti pevné nervy a plnú peňaženku pri odstraňovaní porúch. A myslím to úprimne a v dobrom. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri este brzdove svetla. Ak je spinac v poriadku tak ti zasvietia uz pri jemnom ztlaceni brzdoveho pedalu. ak je zly, tak nezasvietia vobec alebo az ked silno stlacis pedal alebo pri stlaceni blikaju. Mne ten spinac tiez odisiel dva dni po tom ako som kupil auto, ked som silnejsie skocil na brzdu vyskocila ta chyba ESP.

PS: diag som kupil cez ebay z ciny. hlavne je zohnat ten kabel, software je aj na internete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stefano, co sa tyka mechanika s dia tak zameriava sa na koncern VW ... na peugeotoch mi nevedel toho veľa zistiť ... aj ked by bol snímač zlý a treba ho vymeniť, je to chyba ktorá ja pri peugotoch častá a nepovažujem to za niečo, ako by mi mal odísť motor ...

auto je v najlepšom poriadnu a s niečim takýmto rátam stále, kedže viem, že elektronika na peugeotoch je celkovo dosť biedna ...

skúsim to s tým svetlom ako si mi poradil ... idem to hneď vyskúšať

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chalani skúšal som to ... brzdové svetlá mi zasvietili až ked som brzdový pedál silno stlačil ... prvy krát ... na dalšie razy mi už svietili tak po stlačení do polovice ... a ako som zošlapol silno brzdu v tom mi aj vyskočilo chyba ESP

a ak je zlý ten brzdový spínač ... to kôli nemu potom hlási chybu ESP a tempomatu? bude závada iba v tom brzdovom spínači a on spôsobuje hlásenie tých chýb? či ešte aj nejaké čidla

[upravil dne 3/4/12 17:13 od AnRy99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bude to len tym brzdovym spinacom? nicim inym? Lebo v peugeote som bol, zajtra som mal ist na diagnostiku 35€ a ze ak je zly tak 100€ a akby to bolo len vyčistenie tak tych 35€ ... je to tazke rozobrat?

co si mi ukazal ten obrázok, ktoré z toho je brzdový spínač? :D a je to teda tažké rozobrat???

Peugeot 1.6 HDi, 8/2006, neviem čo je full výbava, ale nemá to parkovacie senzory, nemá to xenóny ... 120 000km to ma, overene km a seriozny kupec ... som jeho druhy majiteľ, pani bola prvá ... tieto veci nepovazujem za jej chyby, su to podla mna chyby ktoré prídu časom vždy

úplna spokojnosť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...