Jump to content
Rotorhead

Win7 64Bit vs. WinXp

Recommended Posts

Predevsim porovnavas Win7 vs. XP a pak az 64bit vs. 32bit ... laicky receno napr. 64bit verze umeji lepe vyuzivat novy HW .. ale aplikace pod XP nemuseji (ale vesmes funguji) fungovat plnohodnotne pod Win7 :)

no ja se do novyho OS nehrnu, vubec mi nevadi, ze je XP 11 let stary, mne vyhovuje... ale odchazi mi NB tak vybiram jiny, a hlavne mi jde o to, jestli na Win7 64Bit budu schopen provozovat oblibene a lety proverene programy/programky, ktere pouzivam. Jinymi slovy, jestli 64 bit verze neni zase tlak na nakup dalsiho a dalsiho SW, protoze zpetna kompatibilita je nedostatecna zamerne/nezamerne...

Tak a navrh si muzes dat vzhled XP na sedmicky, takze to ani nepoznas. Ale po pravde pokud vyuzivas notas na normalni veci jako internet, office, filmy, hudba, tak nepoznas jestli mas wokna 7 64 bit i kdyby 32 bit oproti Xpckum... Ale novy HW se s XP muze a ver ze bude hadat. Neresit, nechat sedmicky a 64 je jiste vyhoda do budoucna, pokud budes rozsirovat HW.

Win 7 jsou pekny... automaticky bych sel do 64bit....

Ale rozhodne prechod doporucuju...

Doplnky by mely chodit, pripadne sezenes urcite nahradu...

A kdyz ne, tak XP se tam daji dat vzdy....

Napíšu to takhle. Člověk, kterej tomu moc nerozumí a chce to jen používat, tak ať si koupí NB s W7 32bit - bude spokojenej a nebude muset nic řešit.

Ten, kdo tomu trochu rozumí a dokáže ocenit ten rozdíl mezi 32 a 64bit, tak ať si tam dá, co chce :D

S tou 64bit verzí je pořád ještě problém, když chceš instalovat různý \"free\" softy apod. Když jedeš na 64bit, tak musíš koukat, zda ten prográmek 64 umí. Když máš v NB 32 sytém, tak ti jedem v podstatě vše :myslim Ale je pravda, že teď do NB nacpou 4GB RAM a šoupnou k tomu W7 64bit, aby to jako vypadalo, takže moc výběr není. Leda koupit bez systému a dokoupit OS. Navíc, já když kupoval W7 Home Premium, tak jsem dostal obě verze, ale byla to nějaká akce, tak nevím, jak je to standardně :nevim