Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Umyvanie motora


Joozino

Recommended Posts

hehe prej videli obrazek od vyrobcu, nene videli jsme tu na klubu x vzdychani typu \"umyl jsem motor wapkou a ted nemuzu nastartovat, co mam delat\" , takovej dotaz je tu minimalne jednou do mesice, takze to je cista praxe, ne nejaky obrazek nebo straseni od vyrobce, kdo chce, at si s autem klidne vjede do reky a otevre vsechny dvere, aby se to poradne proplachlo, je to kazdeho vec a kazdeho zodpovednost

[upravil dne 30/3/12 13:13 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe prej videli obrazek od vyrobcu, nene videli jsme tu na klubu x vzdychani typu \"umyl jsem motor wapkou a ted nemuzu nastartovat, co mam delat\" , takovej dotaz je tu minimalne jednou do mesice, takze to je cista praxe, ne nejaky obrazek nebo straseni od vyrobce, kdo chce, at si s autem klidne vjede do reky a otevre vsechny dvere, aby se to poradne proplachlo, je to kazdeho vec a kazdeho zodpovednost

[upravil dne 30/3/12 13:13 od Ferry]

kazdy pise svoje skusenosti - ano ked nejaky \"bobrik\" to oplachne vsetko vratane poistiek a podobne.....hmmm... blbééé.... :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak z vlastni zkusenosti, zname jsem umejval wapkou 405tku a to podotykam jenom karoserii, kapotu jsem vubec neotviral a do motoru vubec nelezl. Vzal jsem predni masku trochu vic z blizka, aby povolily prilepene mouchy a co myslite, uz to neodjelo :D az za dva dny, kdyz to vyschlo (a to jsem se snazil porozpojovat a vyfoukat kontakty v celym motoru, stejne to zateklo nekam, kde to udelalo paseku)

takze fakt opatrne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 306 jsem vapoval,ale na 407 nevim jestli bych do toho šel, určitě mimo tu skříňku kde to je naznačené... každopádně si ale myslím že ten motor musí být dobře krytý, když fičím po dálnici a leje tak neveřím tomu že VAPka z 1 m bude horší... nikde se nepíše že bys v dešti měl na auto hodit pláštěnku nebo raději nevyjíždět :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 306 jsem vapoval,ale na 407 nevim jestli bych do toho šel, určitě mimo tu skříňku kde to je naznačené... každopádně si ale myslím že ten motor musí být dobře krytý, když fičím po dálnici a leje tak neveřím tomu že VAPka z 1 m bude horší... nikde se nepíše že bys v dešti měl na auto hodit pláštěnku nebo raději nevyjíždět :P

Adame, šajzková VAPka má asi 100bar Rozumná 150... kola foukáš na 2,5 ;) Jestli tohle umíš dosáhnout jízdou po dálnici tak je blesk tvůj pomalejší brácha :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......ja stale zakryjem alternator (aspon handrou a nejaka igelitova taska) a potom nastriekam nieco na odmastenie (arva je super) velmi znecistene miesta prebehnem stetcom a cele to zalejem po cca. 10 min. horucou vodou :aut vapku jedine na podvozok :papa

[upravil dne 30/3/12 14:42 od JanoRS]

[upravil dne 30/3/12 14:42 od JanoRS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím koblihu, nemusí to být \"šajzková\" VAPka... jedna věc je trefit se do ruky z 10 cm, druhá z 80 cm ;) ... ta voda se v té rychlosti rozprašuje, silná je jen kousek.. takže ano, vzdálenost ze kterou VAPuju motor nebude o nic silnější než rychlá jízda v bouřce ;) ovšem to taky záleží na hubici té vapky, pokud bys měl konstantní proud ber rozprašovače tak je jedno jestli 1 cm nebo 30 cm.. VAPka se kterou jsem vapoval rozstřikovala proud v kruh :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ved jasne, že to nestriekam z 5cm vzdialenosti. Len taký oplach. A elektrine je jedno či vlhko alebo mokro.

pisu ze sa \"boja\" a sami nevedia coho... videli obrazok od vyrobcu a to je pre nich biblia... co dodat, tak nech utieraju handrickami.

Ja som skusil REALNE a NIEKOLKOKRAT a NIKDY sa NIC nestalo! Samozrejme ako pises aj ja nestriekam z 5cm a urcite nie na poistky.....

PS: a ked to oplachnete, nechajte to auto chvilu stat a nie hned start a plny.... a to dufam viete (aj bez obrazku) :P

Tí čo sa boja asi vedia čoho, aj u nás v dedine bol taký magor čo chcel ušetriť vtedy ešte na novej Mazde 6, že on si za umytie motora nebude platiť a umyje si ho sám. To mývanie ho vyšlo móóóc draho cca 60tis. vtedajších Slovenských korún.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ved jasne, že to nestriekam z 5cm vzdialenosti. Len taký oplach. A elektrine je jedno či vlhko alebo mokro.

pisu ze sa \"boja\" a sami nevedia coho... videli obrazok od vyrobcu a to je pre nich biblia... co dodat, tak nech utieraju handrickami.

Ja som skusil REALNE a NIEKOLKOKRAT a NIKDY sa NIC nestalo! Samozrejme ako pises aj ja nestriekam z 5cm a urcite nie na poistky.....

PS: a ked to oplachnete, nechajte to auto chvilu stat a nie hned start a plny.... a to dufam viete (aj bez obrazku) :P

Tí čo sa boja asi vedia čoho, aj u nás v dedine bol taký magor čo chcel ušetriť vtedy ešte na novej Mazde 6, že on si za umytie motora nebude platiť a umyje si ho sám. To mývanie ho vyšlo móóóc draho cca 60tis. vtedajších Slovenských korún.

ja som pisal svoje skusenosti - ten kto sa pytal som odpovedal :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...