Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307SW a 307cc od 15 strany


Moral3z

Recommended Posts

Říkal jsem si, že kouknu, jak jsou na tom zadní světla po zimě, jelikož je to známá bolest CCček. Sundal jsem to jedním prstem. Máte někdo ověřené lepidlo, kterém bych to měl přilepit?

20210219_134714.jpg

20210219_134719.jpg

Upraveno uživatelem Moral3z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Světla slepeny průhledným mamutem. Trochu to vylezlo, protože jsem tomu dal vrstvičku, ale alespoň to nespadne 😁

Dnes jsem vyčistil škrtící klapku a chtěl jsem se kouknout na vyhřívání sedačky řidiče, které nejde a stahování všech čtyřech oken na panelu mezi sedačkami. Bohužel ani na jedno jsem nepřišel. Koukal jsem na pojistky dle schématu20210228_131338.thumb.jpg.e3b6a128e00852ddf1d8c015541c583e.jpg

To má být ta maxi pojistka pod pojistkovou skříní v motoráku? Nějak se tam nemohu dostat, to bych musel vyndat řj.

Tlačítko jsem postupně rozdělal, ale taky jsem na nic nepřišel. Dá se to nějak proměřit, jestli je to tlačítkem?

20210228_142215.thumb.jpg.05751a2d9d1fe9d211bbf2182a9ac3e2.jpg

Díky:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxi pojistky jsou u motoru, musíš vyndat celej ten pojistkovej blok (opatrně, já si zlomil ten plastový obal xD)-spolujezdec funguje? Pokud ano, závada není v pojistce, je společná co vím.. Jinak z 90% nefunkční výhřev=dečky KO->výměna sedačky. Nebo ještě pokud funguje spolujezdec, tak jestli po zmáčknutí tlačítka slyšíš pod sedákem cvaknutí a jestli tlačítko svítí (musí být nastartováno). Tlačítko by mělo jít proměřit snadno multimetrem. Nevím, kolik má dole pinů, ale buď bude 1 společný a zbytek nahoru/dolů nebo bude mít nahoru/dolů každý po 2 pinech. Tak na to píchnout mulťák a zkusit zmáčknout tlačítko. Jinak já jsem už vypadl z karantény, kdyby jsi chtěl, můžeme se domluvit a mrknout na to :)  Jinak ten blok s pojistkama se vyndavá tak, že odpojíš veškeré konektory, pak je tam matička (to jsem nevěděl xD) a vysuneš to nahoru.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc! S tou pojistkou mě to taky napadlo. Tak jsem šel zkusit spolujezdce a ten funguje. Takže bude asi KO dečka. Tlačítko vyhřívání svítí. To cvaknutí prověřím. Takže pojistkovka ven nemusí.

Ok, napíšu si to k tobě na list, už je toho docela dost 😁 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož se blíží konec STK, tak jsem s tím chtěl trochu pohnout. Původně to měl vše dělat servis, ale jelikož máme teď víc home office, tak jsem si řekl, že se do toho pustím sám. Utáhl jsem ruční brzdu, ale stejně se zasekává a uplně nevrací. Další jsem vyměnil svíčky (ventilové víko je docela poblité) a nakonec jsem se po nakopnutí od @VojtouNerCZ pustil do velkých pojistek kvůli nevyhřívaní sedaček (nakonec nejdou obě). Byla tam pojistka 60A (viditelně měněná), dle návodu je tam 20A. Tak jsem tam dal novou 20A, ale stejně nepomohlo. Na pátek jsem si naplánoval výměnu brzdových destiček, tak snad se povede. No a nakonec jsem se dočetl, že STK se stejnak opět protahuje....

20210303_165917.thumb.jpg.7d4f26aeaa02cded00830d1b6154fad3.jpg20210303_165710.thumb.jpg.979532e80b9c948512c5b885030492b7.jpg20210303_163527.thumb.jpg.0ebf2be025a7dddd61355e3765ef3867.jpg20210303_101448.thumb.jpg.479dc892193cf1735ef3686347ec3c69.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměň si těsnění víka ventilů... Já to nedávno dělal, měl jsem to zblitý jako ty. To, co jsem z toho loupal, to mělo k těsnění daleko, spíš plast. Byla teda prdel vůbec víko dostat z motoru. Ale už mi to tam nevzlíná a jako bonus se mi už podezřele dlouho drží hodnota oleje na měrce na maximu.  Výhřev vidím osobně na dečky, uvidíme co zjistíme :) Kdyby byly špatný jen relátka, ty kdyžtak mám z faceliftu, měly by být záměnný.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak je to u 307 a 307 cc ohledně vyhřívání sedaček, zdali jde sundat potah sedal. Pokud ano, tak se domnívám, že by neměl být problém vyměnit originál vyhřívací dečky za vyhřívané dečky z karbonu. Mám 406 s originál vyhříváním předních sedaček a provedl jsem výměnu za karbonové vyhřívané dečky. Musím přiznat, že vše funguje. Je to paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsme se vrhli na výměnu oleje v převodovce. Vytekl z toho pěknej humáč. Po výměně oleje dost převodovka ztichla (na chvíli). Po napuštění jsme při přelívání našel ve starém oleji podložku 🙄. A viditelně prosakuje simerink. I když je zajímavé, že olej v převodovce nechyběl. Další krok bude sundat převodovku, vyměnit spojkové ložisko, rovnou i s převodovkou, simerinky, naleju aditivum a zase nový olej..

20210314_101357.thumb.jpg.271d57472cc5be8b9af04c0b99716cf9.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes jsem zahájil sezónu. Viděl jsem i @skuci ve svém pracantu se závozníkem, kterej koukal z okýnka 🐶. Mával jsem, ale nic. A to jsem stáli na přechodu a pouštěli chodce. No budiž mu ulehčení, že jsem byl maskován v Oktávce a pouštěli jsme slečnu, takže koukal jinam 😄

20210326_125536.thumb.jpg.d3958797d0c3e8c9f5b366994bd76527.jpg

Upraveno uživatelem Moral3z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • Moral3z changed the title to 307SW a 307cc od 15 strany

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...