Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tažné zařízení


kveton

Recommended Posts

Na 406 jsem nechaval davat tz u pana Voleny v Holysove, stalo to se vsim asi 3600Kc, mel to asi za hodinu a pul hotovy a udelal to pekne, do narazniku nemusel rezat, kabel v kufru neni videt, je pod plechem na hrane kufru. Na 807 je +- stejna cena. Je to znacka Hak. Akorat bys to mel dost daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to připravený, nic se nikde nevrtá. Řeže se akorát kousek nárazníku pod autem - není to vidět. Elektriku bys měl dát s modulem přívěsu - tahle za 150,- je obyčejná, která se napojí přímo na světla.

Ke každému TZ by měl být Typový list, kterej ti potvrdí firma, která ti to namontuje, ale pozor musí mít pověření k montáži od danýho výrobce. Nebo v případě montáže svépomocí zajedeš na evidenčku, kde ti daji protokol a pak jdeš na úřad přihlásit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modul přívěsu funguje asi takhle:

elektroinstalace_uni_modul.jpg

Ta černá krabička je ten modul, kterej je tím tlustým červeným drátkem napájen přímo od baterky.

Z toho motulu pak vedou drátky klasicky do zásuvky a ke světlům, ty se na světla napojej buďto přiloženejma svorkam, nebo se naletujou.

Funguje to potom tak, že od světla přijde do modulu impuls řekněmě levý blikač a ten modul pustí proud z toho napájecího drátu do zásuvky. Tím se zabrání tmu, aby přívěsný vozík zatěžoval elektrickou soustavu okruhu světel a nepomate BSI, která by mohla hlásit chyby a v horším případě by mohl nastat nějaký problém právě přímo s BSI.

Dále pak existujou takzvané multiplexní rozvody, kde po jednom drátku jde do jednoho vlákna žárovky cca 4,5V a svítí to jako obrysové světlo a v momentě například sešlápnutí brzdového pedálu jde tím samým drátkem do toho samého vlákna žárovky 12V a svítí jako brzdové světlo. Ten modul je podle proudového zatížení schopen poznat co má rozsvítit na vozíku.

Pak ještě existuje takzvaná typové elektroinstalace určená přímo pro daný vůz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 2 měsíce později...

Chcem namontovať ťažné zariadenie a mám niekoľko otázok. Má to teda v kufri tú pred prípravu alebo nie? Ak áno tak je to len prívod + od batérie, alebo dajaký výstup zo zbernice, na ktorý sa len pripojí elektroinštalácia (myslím tým dajaký modul) TZ. Mate niekdo foto tej predprípravy? A ešte jedna, môžem si dať ťažné namontovať v Čechách a potom ho prihlásiť na Slovensku? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, já tam měl tu drahou, ale podělalo se to a tak jsem tu krabičku vykuchal a příslušné kontakty propojil a chodí to. Myslím, že to bude mít něco společného s verzí sběrnice CAN/WAN, nebo jen s rokem výroby. Mám P807/2,2HDI-FAP/2003. To, že se mi neodpojí couváky mi nevadí, moc toho s přívěsem nenacouvám a aspoň vím když se přívěs začne kroutit moc blízko k autu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, já tam měl tu drahou, ale podělalo se to a tak jsem tu krabičku vykuchal a příslušné kontakty propojil a chodí to. Myslím, že to bude mít něco společného s verzí sběrnice CAN/WAN, nebo jen s rokem výroby. Mám P807/2,2HDI-FAP/2003. To, že se mi neodpojí couváky mi nevadí, moc toho s přívěsem nenacouvám a aspoň vím když se přívěs začne kroutit moc blízko k autu :D

Couváky se neodpojují kvůli přívěsu, ale je to tím, že hák tažného zasahuje do pole senzorů a celou dobu řve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omyl sampone, couváky se odpojují právě kuli přívěsu. Většina parkovacích senzorů kouli nevidí.

Tak jak to popisuješ by couvací senzory ztrácely smysl.

Couváky se odpojí až po zastrčení zástrčky vozíku do zásuvky na autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...