Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 coupe


jamall406

Recommended Posts

v nejbližší době bych chtěl vyměnit olej ale stale nevím jaky chtěl bych nějakej lepší mam v merku olej od Millers Oils CFS 5W-40 NT ale bylo mi řečeno že je moc aditivovany tak nevím pak olej co použiva člen John od BMW ten je cenově níž než ten millers oils nebo kdyby my někdo poradil nebo spíše doporučil budu rad chtěl bych spíš kvalitní i klidně dražší, olejovy filtr bude od simoty. ted tam mam ještě co tam daval chechet valvoline 5w-40 díky všem za rady

[upravil dne 20/6/12 01:44 od jamall406]

post-33832-14109625135056_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je dost zajímavá věc. Záleží co na to mazání hlav po faceliftu, na starý model jsou asi nejlepší polosyntetiky 10W60, přednostně Selenia. Výborný a levný je Valvoline racing. Na tvůj motor bych asi použil syntetiku s 5W, jak navrhuješ, v motorech řady EW mám super zkušenost se Sunoco Sportivo (nebo tak nějak) ale určo existují i \"lepší\" oleje, ten olej cos dal je špička, BMW taky špička, takže jak je libo. Mění se často (osobně měním jednou ročně a mám najeto 10-12 tis km) rychle degradují. Přešel jsem k V6 PUGu z V6 alfy, tam je to strašně jednoduché, buď Selenia Racing, nebo smrt :D Racing filtr bych si na auto do provozu nedal, větší propustnost je vykoupená vždy o něco zhoršenou filtrací, Purflux je origo (aspoň na EWčku z 2004 byl) a je to opravdu špička... Jeden čas se mezi \"kopcaři\" proslýchalo že jsou o něco průchodnější filtry MANN, ale těžko říct - používám a spokojenost. Na závěr snad jen že výbornou pověst má olej Total racing.

Jinak k brzdám závist, dal jsem na citrouše origo sadu (třmeny Bosch s kotoučem 283) a pískají o 100 6. Takže nadšený nejsem pokukuju v dílně na Bremba, třeba mě to k něčemu vyprovokuje :D...

[upravil dne 20/6/12 08:20 od rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi diky za cenne rady když to shrnu tak ani s jedním chybu neudělam a motoru neublížim asi spíš pujdu do toho millers oils je cenově někde uplně jinde než ten BMW. ale co bych pro puga neudělal že? bwm stojí 5l-cca 700kč millers oils stojí 5l-cca 2000kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem jen tak psal do firmy millers oils a napsaly mě:

Pro popisovaný motor a způsob používání jsou oleje CFS NT skutečně ideální. Viskozita 5w40 bude stačit pro každodenní civilní použití s četnými starty, ale právě i pro sportovní nasazení. Klidně bych doporučil i CFS 10w50 NT. Dlouhodobá teplotní zatížitelnost těchto olejů je bez problémů přes 120°C, ve špičkách i více.

jelikož mi při razantnější jizdě leze teplota oleje ke 110-115stupnum tak asi možna pujdu do toho millers oils

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci doporučuji něco hustějšího jako 10w50.

Tyhle motory do V hodně topí a ten olej 5w40 hodně zřidne a na léto to vžádném případě není...

takže pokud se rádi svezete nedávejte určitě 5w40. olejové čerpadlo při té teplotě moc nenatlačí tlaku...

Buďte rádi, že máte alespoň tepelnej výměník voda/olej pač to držíte těsně pod kritickou hranicí... kdo má D8 musí dávat sakra bacha ;)

[upravil dne 22/6/12 23:54 od masterjj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď na SZ dám radši sem pro všechny:

Pokud jezdíš i krátké trasy a v zimě tak doporučuju tam hodit 5w50, je to asi nejlepší kompromis.

Pokud jezdíš dálky a víc tomu dáváš, tak dej 10w50.

Třeba tento:

http://maziva.heureka.cz/total-quartz-racing-10w-50/

Jinak jakou značku je podle mě zhruba jedno... stačí vzít nějakou z renomovaných jako je Total, Castrol apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...