Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Info - příprava na servis


Milhausekkk

Recommended Posts

Ahoj holky a kluci,

chtěl bych Vás moc poprosit o informace k mému Peugeotu C307 Break, Facelift, registrace 11/2006, 1,6 80KW benzín, VIN VF33ENFUC84798964

Mám nalítáno spokojených 113 tis km a ve 120 tis km se mají měnit rozvody, chystám se to před letní sezonou servisovat. Chci udělat komplet sadu rozvody i s pumpou, podle stavu i všechny brzdové kotouče (podle mě asi jo), vyměnit filtry a olej.... uvažuju, že to dám do origo Peugeot servisu..

Můžete mi prosím napsat objednací čísla origo dílů i s uvedením ceny s DPH? Napíšete mi i prosím, jaký průměr kotoučů mám, jestli s ložiskem?

Před rokem mi na technické říkali, že výfukový spoj u motoru dole nad vozovkou \"fouká\", že to mám pootočený, ať si to nechám povolit, pootočit a utáhnout.... já se na to vykašlal .... pokud to teď pootočením nevyřeším ... kolik mě budou stát a jaké výfukové díly, obj. číslo?

Pokud mě ceny, které mi napíšete. nevyvrátí, budu rád. Snad se vlezu se vším do 20 tis.kč?

Moc díky za info. ať se můžu rozhodnout co a jak dále

Milan

[upravil dne 19/3/12 15:53 od Milhausekkk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Registrovat se nechci, nepatřím do žádné registrační skupiny, nejsem opravář..atd., adresu a další detailní informace uvádět nebudu vymýšlet si nebudu, což bych byl nucen..třeba jméno firmy...nejak se to příčí mému svědomí:(

myslel jsem, že se najde někdo ochotný, kdo by mi to napsal:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že výmena rozvodov nie je 120t km ale 90-120t km, tj. 120t je maximum ktoré by nemuselo dopadnúť dobre....

Výfuk najradšej odhnije práve v tom spoji takže je asi na výmenu alebo aspoň na opravu pomocou navarenia koncovky, v deravom stave to asi aj zvyšuje spotrebu a emisie...

Na otázky tipu detaily podľa vin, história podľa vin a brzdové kotúče s ložiskom alebo bez sú tu osobitné vlákna:http://www.peugeot-club.com/topic/34803-historie-podle-vin/ alebo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně řečeno si myslím že jezdit do originalu je celkem zbytečný luxus, ale samozřejmě pokud chceš, je to tvoje volba.Výměnu rozvodů vč. pumpy zvládne kdekterý neoriginální servis.Já platil v neoriginále za rozvody vč pumpy a práce 6500 kč.Ten výfuk je za pakatel.Original servis má přehnaně vysokou hodinovou sazbu a díly používá original Peugeot.Ověřené díly z druhovýroby jsou stejně kvalitní.Už jen proto, že je většinou vyrábí stejný výrobce jako origo.Zkus servis doporučený tvými známymi, není nutný Peugeot.

[upravil dne 19/3/12 21:51 od petan307SW]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, zbytečné platit v origo servisu nesmyslné částky. Toto jsou všechno úkony, které zvládne každý mechanik.....

Známý se stejným autem tam u 120 tis. servisky nechal 28 000 Kč ( rozvody, destičky, výfuk, filtry, náplně ).

Komplet rozvody jsem platil 6500 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se informoval na výměnu rozvodů včetně vodního čerpadla, chl. kapaliny a pomocného hnacího řemene(kladek, co pohání alternátor, klimatizaci) a vše včetně práce 10000,- v autorizovaném servisu.

Výfuk jsem měnil u táty známého automechanika, vyšlo mě to na 2100,- s prací a brzdy počítám komplet kolem 8000,-

No a filtry si zvládneš vyměnit sám.

Podle roku výroby už budeš mít určitě s ložiskem.

Jinak koukni na odkaz: http://www.peugeot.cz/uvod-a-cenik/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Registrovat se nechci, nepatřím do žádné registrační skupiny, nejsem opravář..atd., adresu a další detailní informace uvádět nebudu vymýšlet si nebudu, což bych byl nucen..třeba jméno firmy...nejak se to příčí mému svědomí:(

myslel jsem, že se najde někdo ochotný, kdo by mi to napsal:roll

nevím,co na to napsat, tak radši nic:ticho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...