Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde klima


Guest r.kill

Recommended Posts

Zdravím,

rád bych se zeptal zdali neměl někdo podobný problém s klimatizací jako já. Minulé léto mi z ničeho přestala fungovat klimatizace. Klima byla před létem plně doplněna a vyčištěna potom zvládla celou cestu tam i zpět do Itálie a cca. 2 týdny po dovolené (konec srpna) přestala fungovat. Byl jsem znovu na servisu klimatizace a tam mi řekli, že plyn neutekl a je stále v normě naplnění. Kompresor také spíná, ale studený vzduch nefouká.

Díky všem za tipy a rady s tím spojené. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mluví se tady o klapce jako o té, když to netopí nebo netopí ?? nebo o jiné. A vadí např. když nejde ventilátor sahary a popřípadě jak ho odzkoušet?

[upravil dne 20/3/12 19:05 od bart.lbc]

tak to je na podělání rozmontovat palubovku :(

už to někdo dělal? neexistuje někde návod?

jinak topení normálně jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny čeho? Mě to nestálo ani korunu:papa

to rozdělání palubovky + ta klapka :(

jo a ještě na DIA mi to neukazovalo žádnou chybu klimatizace

[upravil dne 22/3/12 07:04 od r.kill]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

volal jsem bráchovi a zeptal se ho kolik by on bral za práci a říkal že práce do 4000 Kč... nenásilně, tzn. sundání palubky, vypuštění klimy, vypuštění topení, vytažení topení, rozebrání topení a pak vše pozpátku :) ... ale jak říkám jinde to může být hrahší nebo levnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi baterku a koukej na řemenici kompresoru při vypnuté klimě, pak jí zapní a koukej znovu.

řemenice spíná, je ok

takže jediná možnost rozebrat palubovku? jiný zádrhel asi nebude co? Topení jede normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebo ještě servo klapky.. u jednozónovky je to propojené takhe: SERVO->1. KLAPKA->spojka->2.KLAPKA ... takže když ti to nechladí, tak buď servo je pápá anebo 1.klapka.. kdyby byla křáplá jen druhá tak by se ti to projevilo tak, že bys z toho měl 2 zonovku(nebo spíš 1.5 zónovku, protože dole to bude stejné) :D... každopádně servo můžeš zkontrolovat bez demontáže palubky

[upravil dne 22/3/12 12:06 od adam.bogocz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, to jsi měl ale napsat hned na začátku, že to na ovládání to reaguje. Tak to klapkami nebude. Kdyby zůstaly zaseklé, tak by ti nešlo regulovat ani topení a topilo by to pořád stejně. Já mám teď podobný problém. Klapky normálně běhají, ale klimatizace nechladí. Prostě nejnižší teplota je teplota venkovního vzduchu. Loni na jaře jsem to nechával doplnit a přes léto to vydrželo, ale teď už je to nejspíš zase prázdné. Dnes s tím pojedu do servisu na naplnění a začne hledání netěsnosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, to jsi měl ale napsat hned na začátku, že to na ovládání to reaguje. Tak to klapkami nebude. Kdyby zůstaly zaseklé, tak by ti nešlo regulovat ani topení a topilo by to pořád stejně. Já mám teď podobný problém. Klapky normálně běhají, ale klimatizace nechladí. Prostě nejnižší teplota je teplota venkovního vzduchu. Loni na jaře jsem to nechával doplnit a přes léto to vydrželo, ale teď už je to nejspíš zase prázdné. Dnes s tím pojedu do servisu na naplnění a začne hledání netěsnosti...

MÁM TÍM PÁDEM STEJNÝ PROBLÉM. REAGUJE TO NA TEPLOTU, ALE NEFOUKÁ STUDENÝ ZVUK, MINULÉ LÉTO TAKY VYČIŠTĚNO A DOPLNĚNO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...