Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde klima


Guest r.kill

Recommended Posts

zdravím pánové.

Na 5008 mi nefunguje klima. Na podzim byla ok, tak jsem ji nechal doplnit. Mechanik mi sdělil, že je vadný kompresor. Dočetl jsem se, že při výměně kompresoru je třeba také měnit vysoušeč klimatizace a expanzní ventil a je také potřeba speciální sada, přípravky a náplně pro čištění dílů klimatizace. Zmíněný mechanik mluvil pouze o tom, že vymění kompresor. Jaké máte zkušenosti z výměnou kompresoru, co poradíte? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím páni,

Na 407 coupe 2.7 hdi 2007 riešim problém s klímou. Chladivo v nej je, kompresor spína, sahary fungujú, klapky v palubnej doske boli vymenené ale klíma nechladí tak ako má a nefúka z nej studený vzduch ako by mal, pri veľkých teplotách vonku klíma vôbec nestíha. Trubky od klímy pri motore sú iba vlažné, nie studené ako by mali byť. V diagnostike je jediná chyba snimáč vlhkosti vzduchu v interiéri auta (ukazuje vlhkosť vzduchu asi 9500%) ktorý je ale v peugeote ako nedostupný diel a nikde ho neviem zohnať.

Myslíte že by ten problém s chladením mohol spôsobovať ten snímač vlhkosti alebo je treba hľadať príčinu niekde inde? Nezdá sa mi že kvôli snímaču vlhkosti v interiéri by boli trubky pri motore iba vlažné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze bol to samozrejme chladic aj v mojom pripade. Je dost cudne ze uz tam meneny bol - mechanik mi volal, ze je tam nejaky polsky- lacny. Nerozumiem ze tam niekto nieco take da, vydrzi to rok dva a tak to znova musi menit. Cize moj chladic tam je treti. Dufam ze uz vydrzi nieco. Vyslo ma to na 160eur (chladic+vymena+naplnenie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravim pánové, mám dotaz ohledně dvouzónové klimatizace (peugeot 407 sw). Když zapnu klimu,tak chvilku chladí obě strany,ale po chvilce strana u spolujezdce začne foukat teplý vzduch, i když mám nastavenou klimu například na 15 stupňů. Je to problém ulomené klapky nebo nedoplněné klimatizace? Dík za radu...

 

Upraveno uživatelem Joseph1983
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joseph1983 To samé jsem měl na 307. Problém byl v motorku ovládajícím klapku vzduchu u spolujezdce. Ozubené kolečko, které natáčí klapku, bylo omleté a při nastavení vyšší teploty než 25 stupňů se klapka sekla a pak už šel jen teplý vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎05‎.‎06‎.‎2017 at 15:32, K610i napsal:

Zdravím páni,

Na 407 coupe 2.7 hdi 2007 riešim problém s klímou. Chladivo v nej je, kompresor spína, sahary fungujú, klapky v palubnej doske boli vymenené ale klíma nechladí tak ako má a nefúka z nej studený vzduch ako by mal, pri veľkých teplotách vonku klíma vôbec nestíha. Trubky od klímy pri motore sú iba vlažné, nie studené ako by mali byť. V diagnostike je jediná chyba snimáč vlhkosti vzduchu v interiéri auta (ukazuje vlhkosť vzduchu asi 9500%) ktorý je ale v peugeote ako nedostupný diel a nikde ho neviem zohnať.

Myslíte že by ten problém s chladením mohol spôsobovať ten snímač vlhkosti alebo je treba hľadať príčinu niekde inde? Nezdá sa mi že kvôli snímaču vlhkosti v interiéri by boli trubky pri motore iba vlažné.

Mam ten samy problem a bez te chyby cidla. Doplnena klima, pylovy filtr, opravena klapka teplo/chlad. Nastavim treba 15 a ani po 150km jizde zadna zima a to jsem zkousel jet i na vnitrni okruh. Mam podezreni na tu opravenou klapku, ze netesni. Mozna je nutna kalibrace koncovych poloh (mrknu na to pres dia), nebo to nedojizdi do konce, ci nejaka dira, nevim. Pak me napada jeste jedna vec, uz od koupe mam chybu termostatu v dia, ze pry kabel odpojen. Termostat normalne funguje, ale nevim, zda to s tim nesouvisi, zda se treba pri nastaveni chladu nevypina tepla voda do kabiny.

Pozn.: pred zlomenim klapky (letos v lednu) to chladilo lepe, ale take to nebyl zadny zazrak, cca o 5st min, nez venkovní teplota (lonske leto a to po cerstvem doplneni).

Diky za rady.

Upraveno uživatelem ceeeert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, ceeeert napsal:

Mam ten samy problem a bez te chyby cidla. Doplnena klima, pylovy filtr, opravena klapka teplo/chlad. Nastavim treba 15 a ani po 150km jizde zadna zima a to jsem zkousel jet i na vnitrni okruh. Mam podezreni na tu opravenou klapku, ze netesni. Mozna je nutna kalibrace koncovych poloh (mrknu na to pres dia), nebo to nedojizdi do konce, ci nejaka dira, nevim. Pak me napada jeste jedna vec, uz od koupe mam chybu termostatu v dia, ze pry kabel odpojen. Termostat normalne funguje, ale nevim, zda to s tim nesouvisi, zda se treba pri nastaveni chladu nevypina tepla voda do kabiny.

Pozn.: pred zlomenim klapky (letos v lednu) to chladilo lepe, ale take to nebyl zadny zazrak, cca o 5st min, nez venkovní teplota (lonske leto a to po cerstvem doplneni).

Diky za rady.

Nazdar, ja som to vyriešil, bol to nakoniec ten dvojcestný ventil, alebo expanzný ventil, niekto ho volá tak a niekto tak, podarilo sa im ho vymeniť bez demontáže palubnej dosky a klíma ide ako má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...