Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde klima


Guest r.kill

Recommended Posts

No každá zóna má svou ale pokud se ti vysypou někde na půl cestě a jezdíš krátké tratě tak to není ani moc poznat. Druhou možností je nedostatek chladiva - snížená účinnost. Případně by to mohl být i hodně zasviněný chladič klimy, který by nedostatečně odváděl teplo, ale to vcelku pochybuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych také par dotazů ohledně klapek v klimě. Jednozónová klimatizace v P407 SW, 1.6 HDI. Můj problém je, že auto normálně topí, ale vzduch jde jen z výdechů určených pro odmlžovaní skel (boční vrchní nenastavitelná část výdechu a výdechy pod čelním sklem) a jen když na ovládání klimatizace zvolím odmlžení čelního skla. Pokud je klima na auto, nebo jakákoli volba výdechu (nohy, kabina, vrsek, vsechny) tak může být ventilátor klidně naplno, ale z výdechů nic nejde. Než nechám rozebrat palubovku tak by mě zajímalo pár věcí.

1) Myslíte si, že problém bude právě v těch klapkách nebo mám ještě před rozebráním palubovky něco vyzkoušet? Případně co?

2) Odmlžovací výdechy mají samostatné kanály a klapku?

Děkuji za každou radu. Léto se blíží tak bych chtěl mít funkční klimu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvod vzduchu má na starosti jiná klapka než ta nešťastná o které je tady obvykle řeč. Stejně tak jako u té druhé ale musí ven palubka aby se opravila. Než to ale uděláš tak bych zkontroloval jeslti se osa klapky hýbe. Tam kde je motorek asi neuvidíš nic, ale když vyndáš schránku spolujezdce tak uvidíš druhý konec osy. Pak vyzkoušíš měnit směr a osa se musí hýbat. Je to ta víc nahoře. Pokud se nehýbe pak bych ještě z druhé strany vyndal motorek a kouknul jeslti se samotný motorek hýbe. Pokud ano a samotná osa klapky ne bude zlomená, ale já si to nemyslím.

Pozor na to, že vždycky chvíli trvá než se směr přepne, takže pár vteřin počkej než to budeš zase přepínat jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem teďka tu klapku rozdělování vzduchu na 406, mě to nechtělo foukat na nohy, tak jsem ztěží vyndal motorek-nefungoval tak jsem si sehnal jinej a když jsem šroubovákem zkoušel otáčet tak klapka se hýbala a rozdělování fungovalo-bez diag. sem si ani nevšim že motorek nefunguje.....zejtra to budu dávat do kupy tak uvidíme:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokud jsou trubky v teplotě okolí ( chvilku to trvá ) a pokud se netočí kompresor ( myšleno že je sepnuté spojka, nejenom že se točí řemenice - ta se točí pořád ) tak bude nejspíš prázdná. Zajeď někam do servisu na doplnění klimy, zároveň si tam nech dát kontrastní látku. Tím ušetříš v případě, že by to znovu ušlo a mělo se hledat kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...