Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Artinovo 206 - svítící kola + co za podvozek?


artin

Recommended Posts

Zdravím, od nového roku sem hledal nástupce mé felicie, nejdříve jsem hledal alfu romeo 147 1.6. Bohužel se nepovedl najít rozumnej kousek za pěknej peníz. Pak sem náhodou narazil na 206 na kterou jsem se hned jel podívat a vzal jsem ji.

Je to Peugeot 206 XS 1.6 16v 80kw

rok výroby 31.5. 2005

najeto 105 000km

Výbava: 6x airbag, automatická klima, ESP, ABS, el. okna. el. zrcátka, vyhřejvané zrcátka, sportovní podvozek, sportovní sedačky, koženej volant, dálkovej centrál, origo rádio, 15\" kola, folie a dál nevim :D

Zakouopený ve švícarsku, roku 2008 přivezen do čr kde měl puze jednoho majitele, od kterého jsem kupoval.

Plná servisní knížka, dokonce sem k tomu dostal doklady z každorocního servisu z peugeota.

Jenom taková zajímavost... Je tam olej satarline 5w40 za kterej si naúčtovali 4 000kč :-D.

Dnes jsem koupil a snad ještě stihnu vymenit olej Elf 5W40 filtr MANN. A normálně nemůžu sehnat ten dlouhej stěrač :D

Auto má rok starej koncák, komplet brzdy, všechny filtry a naplně.

Auto bylo bourané, prý od srnky ve švícarsku.. je měněná kapota a blatník, bohužel je to blbě nastříkané, jsou tam vidět stopy po brusu :( a ve spolujezdcovo dveřích sou 2 důlky, takže až budou penízky nechá se to vše přestříkat.

Co jsem o autě za ten týden zjistil:

Je něco s řazením, je nějaké hlučné. Ale přesné a bez vůle.. pán tvrdil že to je nemoc tutich aut... nevim neznam neumim. Toto je první francouz v rodině, sme spíš na Fordy.

Má to kurva malej kufr :D felda co sem měl byla combi.. sakra rozdíl :)

Neumim stim jezdit pod 9l ve městě :(

Blbá barva.. špiní se :D

Plány do budoucna:

Laděnej koncák

kola vícepaprskové 17\" s gumama 205/40/R17

zadní stříška

časem přední světla s angel eyes

sportovní vložku filtru

no a líbilo by se mi, to o pár mc snížit, je nějaké moc velká mezera mezi kolem a lemem :-)

podsvícení nohou červenýma led páskama, možní i přední masku.. uvidim

koberečky na léto

Nějaké fotky... zejtra to snad umeju a nafotím nějaké hezčí :-)

Moje bejvalé vozítko

IMG_9016.jpg

ale ted už k pežotům :)

IMG_4855.JPG

IMG_4856.JPG

IMG_4857.JPG

IMG_4859.JPG

člověk tam dá nějaký nářadí , výbavu a konec :D

IMG_4860.JPG

IMG_4861.JPG

spotřeba cestou do práce.. ale je fakt že stim jezdim jak dobytek:D o proti 50kw felcii je tuto jiná káva:)

IMG_4862.JPG

řekne mi někdo k čemu je to tlačítko na konci? :mad::D nic mi nedělá nebo ho mačkam blbě

IMG_4865.JPG

IMG_4866.JPG

loupací kapota

IMG_4868.JPG

až budou nové spz, musim vyměnit rámečky pod ně.. ty stříbrný sou hrozný

IMG_4870.JPG

[Edited on 17/3/12 10:48 by artin]

[Edited on 9/4/12 14:01 by artin]

[Edited on 14/4/12 13:32 by artin]

[Edited on 8/7/12 12:40 by artin]

[Edited on 16/7/12 19:19 by artin]

[Edited on 30/8/12 17:57 by artin]

[upravil dne 20/7/14 12:58 od artin]

Upraveno uživatelem artin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěknej kousek, vítej :)

Co tam je za sportovní podvozek ? Přijde mi to strašně vysoký :D .... Jinak stěrače mají v každým autokelly, vždycky jsem ho tam koupil ;)

Místo v kufru jde slušně ušetřit ;), jen musíš vědět, kam co nacpat, já mám kufr krom malýho boxu s lekárnou a nářadím (25x10x15cm) úplně prázdnej a přitom mám celou povinnou výbavu v kufru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tam je za podvozek nevim, ale jelikož to jezdilo jenom peugeotu tak origo, vim jenom že je to tvrdé a nenaklání se to :)

Já stěrače starline nějak nemusim, na feldě sem ho 3x reklamoval, pak mi vratili peníze a koupil sem jinej v obi a fungoval další 3 roky :D

Autíčko sem dneska vykoupal, naleštil, vyměnil olej, filtr, kouknul na svíčky který sou origo made in france a zdá se mi že tam za studena něco tak lehce klape.. bud vstřik nebo hysroštel.. budu muset zjistit... nevíte kolik se tak pohybujou ceny?

doufám ze na nějakym srazu v okolí plzně budu moct s někým porovnat zvuk

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cvaká, nevim tady je videjko :D .. http://www.youtube.com/watch?v=_cSKy4mnEb4&feature=youtu.be

a stim podvozkem, verze XS má tvrdší podvozek než normální nebo se pletu? Já o peugeotech fakt nic nevim, zatim sem se zajímal jen o škodovky. Kdybych přemýšlel o snížení pomocí jiných pružin sou nějaké vyzkoušené které se dávaj? Chtěl bych dolu okolo 3cm

a nějaký ty fotky :) já tak rád fotim :D

IMG_4877_78_79_80_81_tonemapped.jpg

IMG_4882_3_4_5_6_tonemapped.jpg

IMG_4892_3_4_5_6_tonemapped.jpg

IMG_4897_898_899_900_901_tonemapped.jpgIMG_4902_3_4_5_6_tonemapped.jpgIMG_4907_08_09_10_11_tonemapped.jpgIMG_4912_3_4_5_6_tonemapped.jpgIMG_4917_18_19_20_21_tonemapped.jpg

IMG_4931_2_3_4_5_tonemapped.jpg

[Edited on 17/3/12 20:56 by artin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm stěračům...Osobně proti Starline vyloženě nic nemám, ale některý věci bych od nich v životě nebral.... Navíc v AK nemají jenom Starline, já kupoval Champion ;) Ještě maj Valeo ;) .... A fakt není problém je tam koupit buď po kusech nebo celou sadu na 206 ;) ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

309GT: díky :-) jestli je to automatické rosvícení tak mi to v tom případě nefunguje :( škoda, byl sem zvyklej z felicie že sem se o světla nestaral, měl sem tam denní a tady na mě furt někod bliká :D

Tom_206: Já sem byl asi ve špatmy kelly, ale už je to jedno mam u známeho objednáno a snad v pondělí příde:) Prosimtě řekni mi jak si do auta narval tu výbavu :D nebo jestli máš fotku

Jinak dneska mě autí potěšilo, jel sem dálku ve 3 lidech s puštěnou klimou za 6,4l/100 a to sem se necoural :):) začíná se mi líbit víc a víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele využil jsem maximálně dutiny v kufru :D - lano, klíč na kola, nějáký ty drobnosti (prac. rukavice, měřák na kola apod.) mám v dutině pod hranou zavazadlovýho prostoru - klíč na kola je tam umístěnej už origo :) Výstažnej trojúhelník mám klasicky připoutanej u hrany kufru, jak je originál.

Reflexní vestu mám složeno a danou pod kobercem v kufru. Jinak zbytek jako to základní nářadí, žárovky, pojistky a lékárnu mám v boxu, kterej mám z baumaxu :) Je to klasickej malej kufřík na nářadí. Lékárnu mám v tý textilní taštičce, takže se tam vešla parádně.

Doufám, že sem na nic nezapomněl :). Víc sebou netahám, protože si na tom autě vcelku nic neopravím ( v případě nějáký poruchy) ;) Hold už to není jak u škodovky, kdy se to dalo opravit skoro za jízdy :D

Kdybys chtěl, tak to můžu vyfotit, ale není tam vcelku co k vidění :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam trojuhelník, lekárničku a lano připoutanou na tý hraně kufru, vestu pod kobercem a v dutině žárovky a klíč na kola.. takovej doraz mimo... kde to má hever? :-D pod autem u rezervy? Av tý bedně mam nářadí, startovací káble, nějakej hadr, WD, a dozičku s ruznyma šroubkama, nějaký drátky a deky pod psa.

Fotit nemusíš, mame to stejné, jenom já toho vozim víc no.. u felicie sem to měl všechno v bočních kapsách a kufr prázdnej :D

Jinak asi na 6. pokus podle manualu se mi povedlo zapnout funkci automatických zapínání světel.. mam z toho radost jak malej kluk :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hever mám normálně v rezervě :) ... Zkus protřídit ty věci, jsou to zbytečný kila navíc... Dřív jsem toho tahal tolik, co ty. Pak jsem popřemýšlel co dokážu na autě někde opravit, co je potřeba běžně a co ne a výsledek mám v autě :) Vozím jen to nejnutnější a do kufru se toho vejde víc... :)

Jinak jestli chceš auto snížit, vyprdni se na pružiny... buď kup pevně sníženej podvozek nebo stavitelnej - na 206 vyjde stavák na 4700 Kč ....na léto to dáš níž, na zimu vyšroubuješ nahoru :) .... a co se týče podsvícení, tak LED pásky tady na klubu má ChouLu, má dobrý ceny a sežene cokoliv :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protřídim to, ale na to musí bejt chut a teplo :) je fakt že tady toho asi jen tak člověk neopraví jako na starší škodovce.

Jinak s tim podvozkem si mě potěšil, čekal sem nějakou dardu a ono to je v pohodě :) od jaký značky se dává? Nemáš někde nějakej odkaz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni ke mně do vlákna, cechic mi tam dával odkaz ;) Jinak nejlíp uděláš, když koupíš TA Technix :) ... Všichni nadávají na JOM, je lacinější ale osobně nevím :) ...Já se na podvozek taky teprve chystám ale počkám až na léto :)

Pružiny se dají sehnat už za 1200 Kč, ale je to na nic...auto je většinou níž, než se uvádí, tak divně se to houpe s origo tlumičema... Po radách členů tady z fóra a svezení se ve 206 s pružinama -40mm bych to nechtěl ani za nic :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pěkně zachovalej :-) PUG, jinak Stavák mám JOM najeto 17 tisíc km zatím spokojený zimu to přežilo, přes zimu stočené na max dolů :D, v únoru jsem vyndal helpry a pořád ok nehoupe se mi to, stejnak asi doporučím TA technix :-) asi jsem narazil na hodně dobrej kus :-) chtělo by to pěkné kolesá :-), Angely bych nedával začerni si origo světla :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamík-N: Na ten TA technix sem slyšel i pozitivum od kluků s golfama. Tak by se nejspíš koupil ten :-)

Si jezdil v zimě s max sníženym podvozkem? ty seš blázen :D to já bych nedal, hrál sem si na pluh i se seriovou felicii :D:D

Kolesa se hledaj, jelikož nemam letnáky, nebo mam ale na dojetí a nechce se mi to přezouvat. Hledám něco na styl OZ, více paprskové a nejspíš 16\", 17\" už se mi zdaj moc a nejsou v TP, aaale kdyby byly už s gumama tak bych do nich šel... problem je, že ani nevim jakou středovou díru má 206.. já o něm nevim nic :( jaká šířka aby nedřelo a podobný chujoviny.

Začerněné světla by taky šly, ale ani nevim jak to vypadá.. prva se tu rozkoukávam a pomalu projíždim témata ostatních. :cool: Jako první potřebuju sehnat kola, pak podvozek, nejspíš nějakej decentní ladák a na jiný blbustky nebudou už penízky.:(

309GT: všechno špatné je k něčemu dobré, já třeba budu tápat... nikdy sem francouze nerozebíral :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...