Jump to content
marasl

Motory 1.9 D, TD

Recommended Posts

Myslím že hlava je stejná, ale sací potrubí, intercooler, čerpadlo,výfuk, sání, mazání turba a další dorbnosti. Ale nevím co na to řekne klika,písty. Protože to bude více namáhané. Takže si myslím že je lepší předělat když už tak celej motor D za TD, ale pak je zase problém s legalizací na STK, protože nesedí typ motoru.

A ještě mě zaujal Váš popis.. 1.9 GRDT a 130 koní?? ze starého TD to je asi omyl ne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor upravoval předchozí majitel (kamarád) a opravdu z toho dostal 130HP. Spotřeba se trochu zvýšila, ale není to tak hrozné. (cca 6-7l/100km) V turbu je jiná vrtulka, větší (z Fabie RS). Na palivovém čerpadle je přidaná nafta na vstřiky. V kapotě je průduch na intercooler, ten mnohem lépe chladí. Prý z toho motoru dostal i 150 koní, ale to už šla spotřeba hodně nahoru a motor by asi moc dlouho nevydržel..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Záleží jaký motor.Jdou překopat na turbo,obě výkonové varianty ale u 47kW varianty asi bude lepší vyměnit i hlavu.51kW varianta má přípravu,mazací kanálek turba a snad by stačilo jen doplnit věci okolo turba.Ale i pokud to jde ,tak jednodušší bude přehodit celý motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus použít hledání.jinak origo TD má mj i odstřik dna pístů oilem ,nwn ale asi nikdy to nebude úplně 100%. A ani se to asi neoplatí překopávat motor. Ta práce a náklady na to.To tam raději šoupni tu atmosféru (a přehod štítky).Staré předkomůrkáče nejsou závodníci,ale dělníci,a s malou spotřebou (já jezdil za 5 litrů)!!! a protože předchozí zvýšil jak píšeš výkon,proto asi ten motor odešel!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...