Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradna a propočet pojistného... ALLIANZ a jejich slevy!


skuci

Recommended Posts

No .. teď jsem u nich, ale jen 150/150 + skla s limitem 5.000 a chtějí trojku. Když skončím a půjdu znovu jako novej tak dostanu tohle, a líbí se mi skla bez limitu, krádež a živel do 50 litrů a náhradní vozidlo je i při poruše, nejen při nehodě. 

Nejlevnější nabídku má  Uniqua 150/150 + skla do desítky za dvaapůl.

Se mi zdá že Allianz za ten litr navíc nabízí celkem dost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co vím, tak bonusy se počítají pojištěnému, když budou s autem jezdit děcka nebo někdo jiný, nebude mít žádný bonus..., měli jsme to v rodině, třicet roků jezdil s autem napsaným a pojištěným na tatu a když tata umřel, divil se, že nemá žádný bonus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je tu možnost že děcko je vlastník a tata provozovatel = pojistník = ten kdo sjednává a platí pojištění, jenže když děcko způsobí pojistnou událost, údajně jde malus za oběma. Mně se to teda nezdá ... sice pojišťovna zjistí, kdo to řídil, ale nevím nevím jak moc je košer zpracovat osobní údaje takového řidiče, když on není pojistník a nemá k nim žádný vztah (to jako najednou posraté GDPR nefachá??).

A navíc .... "výhodné" je to když je děcko vlastník mladé a tata provozovatel nepříliš starý (má bonusy a nižší pojistné), jenže údajně některé pojišťovny už počítají značnou přirážku když provozovatel není současně vlastník a pak to není výhodné, když je děcko staré jako já (58) a tata hodně starý (87), protože pak už je tata riziková skupina stejně jako děcko a bonusy nebonusy už má pojištění drahé.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to pravda. Bonus jde vždy na pojistníkem, takže můžou na smlouvě být 3 subjekty, pojistník, vlastník a provozovatel. Jde o to, že když auto způsobí nehodu, tak se zjišťuje, kdo je pojistník a tomu seberou bonusy. Nikomu jinému

před 6 hodinami, Péťa napsal:

Já bych se v této souvislosti zeptal, jak to je s bonusy? Auto bude pojištěné na jinou osobu, budou se načítat měsíce řidiči?

Jde to vždy za pojistníkem. Tomu se načítají / odečítají bonusy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se svět nezačne točit opačně, tak Pavel si po dodělání ŘP pojede od počátku za svoje, tzn. svoje auto (asi i s naším finančním příspěvkem) a SVOJE pojištění. Tyhle obezličky jako pojištění nebo přihlášení auta na někoho jiného se mi nelíbí a nikdy jsem tomu nefandil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chce někdo 18letýmu potomkovi přispět na auto tak ta samostatnost za svoje sice trochu kulhá, ale je to čistě jeho věc, necítím se jakkoliv povolán to komentovat.

A jestliže někoho jinýho něco vede k něčemu, čemu někdo říká obezličky, je to zase čistě jeho věc, ale samozřejmě má kdokoliv plný právo, aby se mu nelíbilo, aby tomu nefandil a dokonce i na to, aby nám to sdělil, má-li tu potřebu.

Mě k tomu třeba vede to, že když jsem kupoval Phedru, nechal jsem svou Makrelu tátovi k doktorovi a na nákupy, a protože tady "na vsi" mají lidi velký oči a s kontrolama z berňáku, sociálky atd. jsem si užil dost sotva jsem dostavěl a znovu po letech když jsem se zmohl na fasádu, nechal jsem Phedru napsat na tatíka, bylo to nejjednodušší. Celý léta jsme jezdili každej s autem toho druhýho. Když Makrela umřela, koupil jsem mu Ideu, tudíž je napsaná na mě, prostě nepotřebuju, aby na maloměstě na dopravním někoho trápilo, že na sebe mám dvě auta. Tatíkovi bude 90 a už nejezdí, oběma autama jezdíme my - nebudu honit naftu 2.2 kolem komína, takže ta je na štreky, a prcka honíme po městě a po okrese já i manželka.

Na velkým najedeme ročně osm, na malým do pěti tisíc. A já teď budu pro dvojčata pořizovat další dvě piksly na omlácení a krmit pojišťovny pojistným za čtyři auta, který dohromady ročně nenajedou ani dvacítku, z toho tři sotva v hranicích okresu? Ani omylem, a teď mám zase potřebu sdělit já, že je mi úplně fuk, jestli tomu někdo říká obezlička, nelíbí se mu to a nefandí tomu. 

Hezký den všem :papa

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Medvěd napsal:

Pokud se svět nezačne točit opačně, tak Pavel si po dodělání ŘP pojede od počátku za svoje, tzn. svoje auto (asi i s naším finančním příspěvkem) a SVOJE pojištění. Tyhle obezličky jako pojištění nebo přihlášení auta na někoho jiného se mi nelíbí a nikdy jsem tomu nefandil.

to chudák kluk... mladý a z Prahy to bude ranec. Jsi mu radši měl koupit mopeda nebo skútra a napsat na něj POVko... ale tak ty budeš mít vyježděno spoustu měsíců, tak by tě bouračka nijak nepoškodila. Ale je to tvůj postoj ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejaka pojistovna ale umi pripsat bonusy v ramci rodiny ne? ja to teda nezkoumal zatim mam vse psane na sebe ....tim me napada dotaz na @skuci ....

mam 4 povozy na sebe, jeden zpusobi nehodu ( mam nevim asi 400m Bez nehody) seberou mi bonus jen na tom pojisteni toho co bouralo? nebo je to natvrdo na rč a basta? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skuci napsal:

Jsi mu radši měl koupit mopeda nebo skútra a napsat na něj POVko

@skuci dobrý tip, díky za něj :super Já totiž, stejně jako @Medvěd chci, aby si každý bonus získal. Ne kvůli "obezličkám", ale protože jednou by to stejně přišlo a bolelo by to možná víc. Zkusím domluvit s máti, že by se její skůtr přepsal na mladýho. Vadí, že nemá řidičák? Zkoumá to pojišťovna na případné bonusy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, skuci napsal:

to chudák kluk... mladý a z Prahy to bude ranec. 

Jak jsem psal, jsme ochotni přihodit mu pár tisíc (20 - 30, zbytek doplní on) na pořízení prvního auta a dál už holt musí jít všechno za ním (včetně povinných plateb a servisu). Druhé auto na mě je kravina už z důvodu parkování - první auto 1500 Kč/rok, druhé 7000 Kč/rok a fakt jsem přesvědčenej, že když bude synátor potřebovat (chtít) vlastnit auto, tak holt se vším, co k tomu patří. Zcela sobecky ani neočekávám, že bych mu hodlal půjčovat rodinné auto do doby, než se aspoň základně vyjezdí - tzn. než se s ním několikrát svezu v jeho autě a usoudím, že autu už neubližuje víc než já.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Pe.Tr napsal:

nejaka pojistovna ale umi pripsat bonusy v ramci rodiny ne? ja to teda nezkoumal zatim mam vse psane na sebe ....tim me napada dotaz na @skuci ....

mam 4 povozy na sebe, jeden zpusobi nehodu ( mam nevim asi 400m Bez nehody) seberou mi bonus jen na tom pojisteni toho co bouralo? nebo je to natvrdo na rč a basta? 

 

Bohuzel ty bonusy jdou za RČ a nemusel jsi ani bourat ty sám, ale seberou je tobě. Mám to stejně. 106 na mě, jezdí s ní máti, ťuknula chlápka ma parkovišti, resp. on se tak trochu ťuknul sám o ní, když vyjížděla z park.místa, ale bonusy sebrali mě a u každého dalšího auta, které teď pojišťuju vyskakuje, že jsem měl škodní událost a mám evidovaný malusy, neřídil jsem, neboural jsem, ale je to psaný na mě :P

Jo a ještě mi tam vyskakuje druhá škodní událost, nechal jsem vyměnit kdysi na 406 přední sklo, bylo extra připojištěné, ale stejně to napsali jako škodu a sebrali mi bonus, tam nevím, buď to špatně servis napsal nebo byly blbě nastavené podmínky toho připojištění a prostě to tak měla pojišťovna ve smlouvě, to už jsem teď nezkoumal, když je 406 v depozitu

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Medvěd napsal:

Jak jsem psal, jsme ochotni přihodit mu pár tisíc (20 - 30, zbytek doplní on) na pořízení prvního auta a dál už holt musí jít všechno za ním (včetně povinných plateb a servisu). Druhé auto na mě je kravina už z důvodu parkování - první auto 1500 Kč/rok, druhé 7000 Kč/rok a fakt jsem přesvědčenej, že když bude synátor potřebovat (chtít) vlastnit auto, tak holt se vším, co k tomu patří. Zcela sobecky ani neočekávám, že bych mu hodlal půjčovat rodinné auto do doby, než se aspoň základně vyjezdí - tzn. než se s ním několikrát svezu v jeho autě a usoudím, že autu už neubližuje víc než já.

Asi to u nás fungovalo jináč,ale dost kolegů v práci to mají se starými pixlami nastavené jak Medvěd,auto nepůjčí 🙄. Doma u nás to fungovalo naprosto v pohodě, chceš někam,máš papíry,tak si tam dojeď,auto je v garáži,když jsem dodělal řidičák,tak u nás byla nová 120ls. 14 dní po autoškole jsem s partou kluků jel na dovču k Balatonu. Tenkrát nás bylo 12 a tři auta. No a takhle stejně je to nastaveno u nás,jen jsem se s každou holkou svezl a jezdí výborně,tak mají k dispozici co je v domě aj fungl Tucsona. Ale s tím jedou jen ze zvědavosti,tam jsou trošku rozvážnější kvůli ceně,ale zase je tam dobrá pojistka od @skuci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako s těma bonusama je to taková zapeklitost třeba strejc to když zemřela teta taky řešil protože ano strejc jezdil celej život v kolchozu traktorem celej společnej život jezdil jejich osobákem ale osobák byl na tetu takže když se přepisoval po její smrti na strejce tak najednou pojistka všude randál protože strejdovy je přes 70 takže auto se napsalo na bratránka kterej má nějaký bonusy vyjetý.   Jako asi dokážu pochopit Medvědův postoj v tom že mladej by měl provoz svojeho auta umět ufinancovat sám ale zrovna v tomhle si myslím že když by jsi mladému " podržel " pojištění dva tři roky aby než by se dostal z té pro pojištovny úplně nejblbější kategorie tak by to nebylo nic proti ničemu žádná obezlička ani vyčůranost však to tak dělá 98% rodičů. A co si budem pokud bude mít pojistku za 12 000 ročně nebo 4 000 ročně tak je to pro něj rozdíl třeba v tom že to auto může líp obout nebo tak něco. Ale jak je psáno výše je to Tvoje věc. Jen jsem tak jakože nahlas přemýšlel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já taky doma jezdil s autem rodičů ještě dříve, než jsem měl papíry (jen M), jaksi to takhle fungovalo, dokonce jsem jezdil autem do autoškoly na B (samo že parkoval jinde), tata se nebál auto mi půjčit, ale jak byli moje děcka, tak si udělali papíry a jezdili se svýma autama (něco jsme každému dali) a zbytek vzali na úvěr, samo že i pojistky si platili, já jim ze začátku pomáhal se servisem,  ale já po tatovi moc nejsem, auto sice půjčím, ale nerad  (musí mít děcko důvod), cizím nepučuju vůbec😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy, Milan+ a další

Moji rodiče auto neměli a tak jsem to měl jednoduché - udělej si řidičák, kup si auto (ale za svoje). Pravdou je, že jsem na to využil peněz z jakési pojistky, kterou jsem dostal vyplacenou po návratu z vojny. První auto byla Volha M 21 Carevna koupená za 1000,- Kčs ještě před vojnou (půjčena kolegovi z práce, který s ní dojel k rodičům do Vysokého Mýta a následně jí s mým svolením prodal do SSSR), druhý byl po vojně Renault 8 opět za 1000,- Kčs, kterýho jsem na Štvanici poslal na střechu. Až třetí auto se dalo nazval autem - Škoda 105 L, kterou jsem začal rozvážet knihy. No a protože bych Pavla rád vyvaroval koupě podobných vraků, jakými jsem jezdil já, tak mu holt nějakou pětku přidám a pomůžu mu vybrat něco, co mu chvíli bude moct vydržet (něco v plánu je, ale než bude mít ŘP tak ještě hodně vody uteče a taky může být všechno jinak)

Co se půjčování auta týče - půjčuju ho velice nerad a to buď bráchovi nebo takovému kámošoj, u kterého vím, že se nebude cukat s úhradou případné opravy (půjčil sis ho v tomhle stavu, tak ho ve stejném vrátíš a je mi buřt, jestli se auto rozbilo stářím nebo jsi tomu pomohl).

Máme 16ti letý auto, u kterýho jsem si vědom, že může něco odejít pouhým stářím, ale nevidím důvod proč by tomu měl mládežník pomáhat svým necitlivým zacházením. Sám vím, jak jsem se svými prvními auty jezdil a tak radši přispěju Pavlovi na nějaký rozumný první povoz s nižšími provozními náklady než abych ze svého řešil desetitisícové opravy našeho rodinného auta.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pe.Tr To ne, to na ostatni bezici pojistky vliv nastesti nema, jen na nove uzavirane. Ale vsichni vime, ze oni zdrazujou kazdej rok o nejakou tu stovku dve i tak a kdyz bys chtel pak pojistku treba vypovedet k datumu vyroci a prevest treba jinam, tak tam jsi najednou v nevyhode, protoze to uz je nova pojistka a tim padem uz na ten malus koukaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...