Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Připojištění skel


Recommended Posts

Na základě množících se dotazů a problému s připojištěním ať už čelních skel, či všech hodím pár pojmů a hlavně jeden zásadní rozdíl a problém, který v mnohých případech dokáže znepříjemnit situaci v servise

Typ pojistného plnění!!!

Tady velký pozor!!! Mnoho klientů má sjednáno připojištění skel na tzv. První riziko. To znamená, že pojistná částka stanovená ve smlouvě je na celý pojistný rok

Příklad: Klient sjedná pojištění s počátkem od 1.2. Například 5.3. mu kamínek rozbije čelní okno, jede na opravu do servisu. V pojistné smlouvě má sjednánu pojistnou částku 10.000Kč. Výměna čelního skla ho vyjde na 8.000Kč. Tudíž od 6.3. do 31.1. následující roku mu zbývá jen 2.000Kč na výměnu skla. Pokud by tedy v tomto období měl další pojistnou událost ve stejné výši, servis by po něm požadoval částku ve výši 6.000Kč, který by musel zaplatit ze svého!!!

A to se vyplatí!!! Ať žijou extra levná a podivuhodná připojištění

některé další pojmy:

Limit pojistného plnění

klient si sám zvolí, jaký rozsah plnění bude mít, rozsah je od 5.000Kč až po částky i kolem 30.000Kč.

Spoluúčast

tato věc se týká některých pojišťoven, je stanovena kolem 500Kč. Někde tato spoluúčast ani není. Ba naopak jsou zde i pojišťovny, které první 3 měsíce mají na toto připojištění spoluúčast až ve výši 50% z pojistného plnění kvůli pojistným podvodům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je veliký problém takto určit, protože produkty na pojištění vozidel jsou na trhu spoustu let a těch produktů, které vznikli je spousta.

Co se týká nových pojistných produktů tak Česká pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna, Allianz a Generali co vím, tak mají limit na jednu pojistnou událost, jinak pojišťovny jako Kooperativa, ČSOB, Uniqa to mají na první riziko. Ale jsou to pojistné produkty, které se dělají nyní.

Např. ČSOB - nyní produkt Naše Auto, před rokem Mobility

Kooperativa - nyní Naše Auto, před rokem Global

a takto je to u každé pojišťovny, tudíž je potřeba se pro konkrétní smlouvu podívat do pojistných podmínek, případně sdělit mi nějaké info o smlouvě a já jsem schopen to zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

otazka stoji,

kolko krat rocne sa mi rozbije celne sklo...

a ked sa mi to uz stane tak tych par mesiacov pockam na dalsi novy rok, kedy bude ciastka opat v plnej vyske...

no i tak... kolko krat porozbijam to sklo rocne ? ja som za celej svojej ery vodica (20 rokov) riesil sklo asi 2x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak řiká kolega gronholmm tak ČP je jedno z nejlevnějších pojištění skel a na každou pojistnou událost... je fakt, že POVko maj dražší takže v celkovym propočtu POV a sklo to vychází na stejné krytí i někde jinde levněji, ale to je případ od případu. A vzhledem k tomu, že ceny jsou + - stejné bez rozdílu na každou pojistnou událost a na první riziko.

jinak poznámka je kolegovi Marcel00: já osobně jsem na předchozím autě měnil 2x za půl roku sklo ale to byl extrém... od tý doby jsem sklo neměnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...