Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nechalo Vás vaše auto niekedy na ceste ?


dusan2

Recommended Posts

Koukam, ze toho mate docela dost :D Musim zaklepat, ale za 10 let jezdeni me nechalo auto (406) stat na ceste jen jednou - praskle lanko spojky v 7.30 rano na Rudne na frekventovane krizovatce. Ale podarilo se mi ji projet a zastavil jsem na autobusove zastavce.

Bohuzel nakonec prisel na radu odtah 35km domu/do servisu kousek od domu. Stat se mi to nekdy vecer, tak to na starter rozskacu a bez spojky taky radit umim, ale v rannim hustem provozu jsem si na to netroufnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Málem mě jednou nechala 206 na půl cesty domů, když odešel vstřikovač, ale jízda na 3 válce stačila :)

Jinak jednou mě nechala na pumpě Lancia Delta, kdy po startování se mi na rozvoďáku utrhlo cca 15 - 20 zubů z řemene (měsíc a půl starej řemen) a zuby řemen zůstaly v drážkách rozvodů :-/ Na to že to přeskočilo o spoustu zubů, tak se to nepotkalo...naprosto geniální motor - 1.6 55kW se prostě nemůže potkat :):aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce 1997 mi shořela Tatra 603 (r.v.1967), kterou jsme si s kamarádem koupili a užili s ní během cca 3 let spoustu srandy a zážitků. Namátkou - vydržela chuděra cesty až do jižní Itálie, nicméně jí byla osudná cesta na koncert U2 do Prahy. Cestou zpět do Ostravy nám na 30.km D1 směrem na Brno v kopci vyšlehly z motoru plameny a v podstatě tam skončila. :( Tehdy jsem neměl prachy na nový motor, takže jsme ji byli nuceni prodat na díly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si ještě vzpomněl:

309: před barákem prasklo spojkové lanko

306: špatný štelung na spojkovém lanku, 20 km daleko (najížděl jsem na dálnici), dojel jsem s podřazování přes meziplyn. Dočasně vyřešeno \"zkrácením lanka podložkou\", jezdím s tím dosud, ale nové lanko vozím v kufru :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusim taky zavzpomínat

Citroen BX 19GTi - Věčně poblémy s elektrikou. Nakonec to dopadlo tak, že kdykoli nešel nastartovat, stačilo rozpojit a znova spojit jeden štěkr a auto naskočilo. Dodneška nevim, proč...

Peugeot 405 1.6i - Při cestě z pražského minisrazu jsem v Michli prošlápl brzdy. Uvolninala se pakna a vyskočilo prasátko. Následoval dojezd krokem do Krče a modlení, abych nemusel nikde prudce brzdit.

Ještě jednou ta samá 405 - Po té, co ji brácha odložil, že už ji nebude používat se ke mě zase vrátila. Servisoval mu ji fotřík jeho mladý, jenže tomu bych já osobně nepůjčil do ruky ani tříkolku. Někde v okolí Karlína jsem musel prudce na brzdy. Tenhle supermechánik, ale jaksi blbě seskládal pakny, takže se jedna uvolnila a začala drhnout. Nakonec mi auto málem chytlo plamenem, ale naštěstí vše dobře dopadlo.

Peugeot 405 Mi16 černá - cca v jednu hodinu ráno na barranďáku ruplej chladič a následně i těsnění pod makovicí. Odtah cca 6km domů.

Peugeot 205 RG - Po projetí louží zdechnul a nešel nahodit. Několikrát. Vždy stačilo otevšít kapotu, dát si cigárko a ono to zase jelo :D

Peugeot 205 GTi - Někde v Dejvicích si vzpoměl, že prostě dál už nepojede. Příčina byla ve vadném relé palivové pumpy. Řešeno drátovou klemou a následně dojezd domu.

Peugeot 405 Mi16 vínová - V Dejvicích se odporoučelo palivové čerpadlo. Následoval odtah.

S některejma autama toho bylo víc, ale to by bylo na moc dlouhý povídání. Třeba o BX bych mohl napsat román a to jsem ho měl jen cca 8 měsíců :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shade 125L - nic krom klouzání v zimě, ale to se hodilo z5 na kola a dojel jsem domů:aut

406 - nic krom \"crash testu\", to mě odtáhnul otec ty 2km na laně :aut

Takže \"klep klep klep\" asi se holt o ty auta vzorně starám no :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Avia 31,piatok pobede,dialnica,a kardan 100 metrov za autom.Odťah domov traktorom cca30km.

Tatra 148,plne naložená, a radiaca páka v ruke.Vyriešené 30 min. opravou-radené násadou z lopaty.

Š 1203-to by bolo na motristicko-humornú knihu poviedok.Veľmi časté poruchy,napodiv si auto vždy nechalo dohovoriť.Za odmenu vždy dostalo nejakú novú súčiastku s čarovnej debničky,ktorú som vozil zo sebou(a musel často doplňať):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu som dnes zalovil v pamati tak dam este par kuskov :D

Spominany jumper po zlomenej ojnici a repase motora za 100 tis SK po par sto kilometroch siel z motora jemny klepot. S lahkou nohou som dosiel do servisu otvoril kapotu mechanik pridal rukou plyn a dalsia ojnica sa porucala z bloku von cestou rozbila starter a chladic a skoncila mi pri nohach :D . Novy blok aj kluka a odvtedy motor slapal ako hodinky.

To same auto nalozene do nemecka rano start , praskol obal vakuovej pumpy tak som ju vybral zablendoval aby netiekol olej a obisiel to nemecko bez posilovaca brzd.

Tranzit skoceny rozvod pred barakom , po oprave 1000 km zlomene vahadlo odtah 200km.

A Evasion palivove cerpadlo odislo par ulic od domu.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Fiate 131 sa mi roztrhla membrana na palivovoom cerpadle. Dojazd domov ( 200km v nedelu ) riešený nahradenim kvapaliny na okno benzinom a prepojenim hadičky. Počas jazdy stačilo v pravidelnych intervaloch stlacat packu ostrekovaca :D

Lada 2107 ulomeny plavak - opravene sekundovým lepidlom :mrk

bratov Fiat 127 - zadretý motor pri Havlickovom Brode počas cesty z Karlových Varov do Košíc. Výmena motora na dialnici o 1 hod. v noci. Motor sme mali v kufri, viezol ho domov ako zvyšky čo mu ostal po predošlej 127 kotru otočil na strechu, stihli sme to za 3 hodky, počas ktorých sme stihli skoro vymlátit baterku co sme si svietili, pomohlo roztlačit :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě zatím Peugeoty ( 405 a 406 ) bez velkých závad,krom rotřepení klínaků a odporoučení se jedné usměrnovací diody v altíku. Za to Karosa ( Pha řepy,pondělí ráno zůstala viset motorovka.... a u Bovy se mi ve Slovinsku vysypalo 2 řadé ložisko řeměce vodní pumpy - oprava na jednořadé dopadla dobře a tak i cesta zpět do ČR ) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...