Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olejový a vzduchový filtr


tigertec

Recommended Posts

Ahoj,jaký olej do partneru jsem se tady už dopátral:) (dám tam total quartz 5W-40) a ted jaký zvolit filtry.Koukal jsem na auto kelly a je tam dost výrobcu na výběr.Tak kterýu zvolit?Nebo to je jedno?Neví někdo jaký filtry dává aut.servis peugeot?Motor 1,6 16V 80 kw rok 2008 (ještě ten starý model) označení NFU

Jestli tady tohle téma je tak se omlouvám,vyhledávání mě nic nenabídlo.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamaráde, myslím že na výrobci filtru zas až tak nezáleží. Hlavně aby tam pasoval a to většina prodejců umí trefit. Většina servisů stejně montuje to nejlevnější z autokelly, to mi potvrdilo několik kamarádů servismanů. Já osobně montuji do svých aut ty prostřední. Tedy ne nejlevnější ani ne ty nejdraší. A osobně nemám moc důvěru ke starline. ale je to každého věc.

Do 407 mi v u peugeota nalili olej od OMV filtr nevim.

Práci čest a světu mír.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výrobci filtrů záleží dost podstatně. Filtrační schopnost je pro životnost klíčová. Originál je Purflux, ale u renomovaných výrobců se nezmýlíš - Mann, Champion. Bosch... vyhnul bych se Starline, Filtron a podobným no name.

Jinak vláken na tohle téma je tu spousta, včetně diskusí o 5w30 ECS versus 5w40... stejně tak jako proč dávat Total když je levný a dobrý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak speciálně u Auto Kelly je ve filtrech pěknej bordel, takže doporučuju jedině podle VIN. Když ho sem napíšeš napíšu ti které by to měly být.

Co se týká toho jeslti záleží nebo nezáleží ... pokud je někomu jedno jeslti zachycuje filtr ty nejmenší částečky karbonu, nebo prachu ( u vzduchového ) tak pak je to jedno. Nicméně ty rozdíly zásadní. Stačí pohledat nějaké testy filtrů - těmi levnými prochází mnohonásobně větší částice než kvalitním filtrem... Je to stejně nesmyslná dikuse jako jeslti má vůbec smysl vzduchový filtr když tam za první republiky nebylo nic a pak jen drátěnky. Taky to fungovalo akorát životnost motoru byla mnohonásobně menší. ;) O motorech s turbem vůbec nemluvím pro ty je snížená filtrace smrtelná.

[upravil dne 18/3/12 18:11 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Olejový je OEM kód: 1109CK takže v Auto Kelly třeba MANN MF HU711/51X - za 353,- nebo za pěknou cenu Champion CH XE530 za 168,- BOSCH BO 1457429249 za 341,- a pod.

Vzduchový je OEM kód: 1420Q0 tedy v A.K. takže MANN MF C3485/2 za 399,- nebo Bosch BO 1457433325 za 273,- ...

Naváži na tuto starší diskusi, protože tu byl zmíněn olejový filtr s OEM kódem 1109CK. Jak bylo výše zmíněno tak v A.K. mají např. BOSCH BO 1457429249 nebo Champion CH XE530. Akorát ten BOSH má vnitřní díru 29mm a ten Champion 24mm. Který je tedy ten správný nebo budou pasovat oba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...