Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rezonace


skuci

Recommended Posts

Nikto nema problem s vrzgajucimi sedackami pri usadnuti do auta a po prvych metroch jazdy - hlavne v zakrutach? Vdaka za vase posrehy.

Taky mi vrže sedačka řidiče, mám taky elektriku. dělá to jen když to sedadlo mám nizko. jakmile ho zvýším a přenesu se přes určitou hranici tak to nedela. ale potom v tom aute nemuzu sedet :-D a vrzání z nápravy(zadní i přední) při přejetí nerovnosti ani nemluvím.

Celkem jsem z těchto závad rozčarovaný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a dal jsi ho i pod palubovku, tzn. že když sundáš sloupek, úplně v rohu se dostaneš, když šáhneš doleva pod horní palubku, úplně v rohu u skla a ta může mít vůli, je to tam upevněný na plastu,zkus jí vypodložit, je tam dost místa, chce to tak min. něco co je 5cm tlustý. Pokud nepomůže, bude to muset být něco v topení a pod...a to už se hledá špatně, držím palce :)

Je to nieco v topeni - kureni, pretoze ako nahle pustim klimu naplno smerom na celne sklo a po cca. 5 minutach vypnem, tak uz to nevrzga, nehrkoce, nerezonuje... mam podozrenie, ze potrubie co sluzi pre prieduch na bocne okno (ta malicka mriezka - B - nad tou velkou mriezkou co je napravo pred spolujazdcom) je vedene odspodu skrupiny palubnej dosky, avsak odspodu nic nevidiet a na dotyk sa nic netrasie, nechveje, nevrzga... dostat sa bohuzial k tomu neda...

Cervena sipka znaornuje odkial mi prichadza dana rezonancia...

Tazko sa to opisuje, ale mam podozrenie, ze je tam nieco uvolnene...je to ale sucastou hornej casti (skrupiny) palubnej dosky.

post-14308-14109635485588_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že tohle je v p****, protože je tam airbag a musela by se sundat hodní palubka, pokud ale na to máš náladu, tak jestli neznáš tak na http://public.servicebox.peugeot.com/pages/index.jsp, po registraci a zaplacení cca. 5 eur na hodinu tam máš kompletní servisní manuály, jde s tím v podstatě rozebrat celé auto bez rizika.

Pokud někdo příjde na řešení vzrází od volantu(sloupku řízení), jak jsme se balivi dříve v tomto vlákně, byl bych vděčný, nějak mi už dochází nápady ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak nový poznatek týkající se výše probíraného lupání nebo křupání v řízení při točení volantem v malé rychlosti, nebo na místě. Uvolnil jsem a vyndal šroub který stahuje objímku dole na hřídeli volantu před průchodkou v podlaze. Předtím jsem radši označil vzájemnou polohu objímky a tisícihranu. Prostříknul teleskopickou část hřídele, usadil objímku, dal šroub a pořádně utáhnul golou. Dělal jsem to před třemi týdny a od té doby žádné lupání. Tak snad to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 7 měsíců později...

Zdravím Vás páni. Stal som sa hrdým majiteľom 508 sw, 3 ročnej jazdenky. Som maximálne spokojný, ale som vyslovene úchylák na rezonanciu interiéru a preto sa pýtam,či mi viete pomôcť. Vzadu mi stále niečo nepríjemne drnčí. Ak jazdím sám, je to veľmi počuť. Plato som vystužil, dokonca som aj jazdil bez rezervy a stále nič, niektoré rezonancie, ktoré som si myslel, že sú som odstránil vložením peny vzadu medzi zadnú okennú časť kufra, tam mi tie plasty udierali o niečo buď o zadný blatník alebo sklo, aj to som zabezpečl a stále žiadna zmena. Nakoniec som zistil, že môže byť chyba v sedadlách. Strašne drnčia zadné sedadlá. Mám kombináciu koža-látka. Keď nikto vzadu nesedí a trošku do nich päsťou buchnem ozýva sa strašný rezonančný zvuk, ale fakt strašný a najviac to rezonuje z toho dvojsedadla, kde je lakťová opierka. blepil som aj zámky, do ktorých sedadlá zacvakujú a nič. Lakťová opierka to tiež nerobí, ale mám pocit, že viem, čo to môže byť. Keď som sedadlo sklopil a buchám do neho zozadu do tej tvrdej časti,tak mám pocit, že ten zvuk ide práve odtiaľ z vnútornej zadnej časti. Tam mi to strašne drnčí. Neviem, čo tam je v tom sedadle vo vnútri, ale asi to ide odtiaľ. Stretol sa s tým niekto a riešil niekto odstránenie takéhoto problému? Zaujíma ma to preto, či je toto ten problém a niekto ho riešil alebo niečo iné to bude. Ono všetko čoho sa chytím drnčí, puká, vŕzga,ale nie vždy to je práve tá závada a niektoré veci po stlačení rezonujú,ale počas jazdy sa to neprejavuje. Tak nerád by som rozoberal sedadlá, pretože práve to nemusí byť ten problém a môže tobyť niečo iné. Mal niekto rezonanciu v zadnej časti auta a riešil to? Ďakujem pekne za trpezlivosť a odpoveď. Autíčko inak the Best, akurát ma mrzí, že za tie peniaze, čo stojí nové si nedajú viac záležať na kvalite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás páni. Stal som sa hrdým majiteľom 508 sw, 3 ročnej jazdenky. Som maximálne spokojný, ale som vyslovene úchylák na rezonanciu interiéru a preto sa pýtam,či mi viete pomôcť. Vzadu mi stále niečo nepríjemne drnčí. Ak jazdím sám, je to veľmi počuť. Plato som vystužil, dokonca som aj jazdil bez rezervy a stále nič, niektoré rezonancie, ktoré som si myslel, že sú som odstránil vložením peny vzadu medzi zadnú okennú časť kufra, tam mi tie plasty udierali o niečo buď o zadný blatník alebo sklo, aj to som zabezpečl a stále žiadna zmena. Nakoniec som zistil, že môže byť chyba v sedadlách. Strašne drnčia zadné sedadlá. Mám kombináciu koža-látka. Keď nikto vzadu nesedí a trošku do nich päsťou buchnem ozýva sa strašný rezonančný zvuk, ale fakt strašný a najviac to rezonuje z toho dvojsedadla, kde je lakťová opierka. blepil som aj zámky, do ktorých sedadlá zacvakujú a nič. Lakťová opierka to tiež nerobí, ale mám pocit, že viem, čo to môže byť. Keď som sedadlo sklopil a buchám do neho zozadu do tej tvrdej časti,tak mám pocit, že ten zvuk ide práve odtiaľ z vnútornej zadnej časti. Tam mi to strašne drnčí. Neviem, čo tam je v tom sedadle vo vnútri, ale asi to ide odtiaľ. Stretol sa s tým niekto a riešil niekto odstránenie takéhoto problému? Zaujíma ma to preto, či je toto ten problém a niekto ho riešil alebo niečo iné to bude. Ono všetko čoho sa chytím drnčí, puká, vŕzga,ale nie vždy to je práve tá závada a niektoré veci po stlačení rezonujú,ale počas jazdy sa to neprejavuje. Tak nerád by som rozoberal sedadlá, pretože práve to nemusí byť ten problém a môže tobyť niečo iné. Mal niekto rezonanciu v zadnej časti auta a riešil to? Ďakujem pekne za trpezlivosť a odpoveď. Autíčko inak the Best, akurát ma mrzí, že za tie peniaze, čo stojí nové si nedajú viac záležať na kvalite.

Rozobrat zadne operadlo je asi jedine riesenie, zial problem uz od 407... Ak mas zaruku, reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zdravím,

už sa tu spomínalo cvakanie bezpečnostných pásov, ale riešenie som nenašiel. Ak sa to niekomu podarilo odstrániť, tak poraďte. Aj pri menších nerovnostiach zapnuté a pri väčších aj odopnuté pásy neustále cvakajú a drkocú. Auto má 1,5 roka a 15.000 km a už toto, strašne ma to vytáča. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím Vás páni. Stal som sa hrdým majiteľom 508 sw, 3 ročnej jazdenky. Som maximálne spokojný, ale som vyslovene úchylák na rezonanciu interiéru a preto sa pýtam,či mi viete pomôcť. Vzadu mi stále niečo nepríjemne drnčí. Ak jazdím sám, je to veľmi počuť. Plato som vystužil, dokonca som aj jazdil bez rezervy a stále nič, niektoré rezonancie, ktoré som si myslel, že sú som odstránil vložením peny vzadu medzi zadnú okennú časť kufra, tam mi tie plasty udierali o niečo buď o zadný blatník alebo sklo, aj to som zabezpečl a stále žiadna zmena. Nakoniec som zistil, že môže byť chyba v sedadlách. Strašne drnčia zadné sedadlá. Mám kombináciu koža-látka. Keď nikto vzadu nesedí a trošku do nich päsťou buchnem ozýva sa strašný rezonančný zvuk, ale fakt strašný a najviac to rezonuje z toho dvojsedadla, kde je lakťová opierka. blepil som aj zámky, do ktorých sedadlá zacvakujú a nič. Lakťová opierka to tiež nerobí, ale mám pocit, že viem, čo to môže byť. Keď som sedadlo sklopil a buchám do neho zozadu do tej tvrdej časti,tak mám pocit, že ten zvuk ide práve odtiaľ z vnútornej zadnej časti. Tam mi to strašne drnčí. Neviem, čo tam je v tom sedadle vo vnútri, ale asi to ide odtiaľ. Stretol sa s tým niekto a riešil niekto odstránenie takéhoto problému? Zaujíma ma to preto, či je toto ten problém a niekto ho riešil alebo niečo iné to bude. Ono všetko čoho sa chytím drnčí, puká, vŕzga,ale nie vždy to je práve tá závada a niektoré veci po stlačení rezonujú,ale počas jazdy sa to neprejavuje. Tak nerád by som rozoberal sedadlá, pretože práve to nemusí byť ten problém a môže tobyť niečo iné. Mal niekto rezonanciu v zadnej časti auta a riešil to? Ďakujem pekne za trpezlivosť a odpoveď. Autíčko inak the Best, akurát ma mrzí, že za tie peniaze, čo stojí nové si nedajú viac záležať na kvalite.

 

Měl jsem stejný, nebo velmi podobný problém. Velmi nepříjemný rezonující zvuk z levé, později z pravé strany auta a to zejména při přejezdu menších nerovností při nižší rychlosti. auto 6x v záruční opravě, bez výsledku. Nakonec se mi to podařilo najít, bylo to mezi zámkem sedadla (pravá i levá) a dílem, do kterého zámek zapadá (ohýbaná kulatina přivařená do podběhu). Na tuto kulatinu jsem nalepil několik vrstev obyčejné lepící pásky a je klid. To věčné "trrrrr, trrrr" bylo fakt šílené. Jel jsem v několika nových 508 a dělají to více nebo méně, ale všechny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další nepříjemný zvuk, který mě na tom autě neskutečně vytáčí je od levých zadních dveří. Když je otvírám a dveře přejdou přes první aretační polohu brzdy dveří, tak se ze dveří ozve podobný "třepavý" zvuk. Další "trrrr". A to dělají úplně všechny. Zkoušel jsem novou 508 vystavenou na salonu a dělá to taky. Nevíte někdo, co s tím? Do dveří se v servisu prý dívali a nic volného tam není, ale něco ten zvuk dělá. Asi se budu muset podívat i tam. Prostě takové auto "dodělej si sám" ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nevim jak je to resene u P508 ale u nasi P406 to delalo za plast. " B " sloupkem - pokud se pas napnul byl klid pokud byl volne i zapnuty tak to cas od casu delalo bordel.
Stacilo sundat plasty a celek podlepit molitanem - a je klid .....

Berte to jen jako napad nikoliv hotove reseni ......

post-32411-0-50180800-1441343622_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Měl jsem stejný, nebo velmi podobný problém. Velmi nepříjemný rezonující zvuk z levé, později z pravé strany auta a to zejména při přejezdu menších nerovností při nižší rychlosti. auto 6x v záruční opravě, bez výsledku. Nakonec se mi to podařilo najít, bylo to mezi zámkem sedadla (pravá i levá) a dílem, do kterého zámek zapadá (ohýbaná kulatina přivařená do podběhu). Na tuto kulatinu jsem nalepil několik vrstev obyčejné lepící pásky a je klid. To věčné "trrrrr, trrrr" bylo fakt šílené. Jel jsem v několika nových 508 a dělají to více nebo méně, ale všechny.

Hawkey díky moc za info, to bude mozno ono.oblepil som tu gulatinu do ktorej sa zacvakava zamok sedacky. A pojdem sa previezt ale myslim ze to uz som robil a problem neni tam. Mne sa zda ze to ide zo sedaciek zvnutra.jazdil som bez rezervy,bez zadneho plata,so sedackami aj spustenymi dole a stale to robilo a neviem odkial to ide.tie sedadla zadne ak po nich zozadu poklepes strasne brnia a pocut v nich otras od zeleza.tak neviem ci vo vnutri v sedadlach neni problem co vydava tie zvuky ze tam je nieco uvolnene lenze sedacky nerozoberem.ak su sedadla normalne v aute ukotvene v tom zamku a poklepem po sedadlach v strede kde je laktova opierka alebo v strede zvrchu, strasne to tiez robi tie zvuky trr trrr,ale laktova opierka to neni.naozaj neviem kde je problem ale strasne ma to vytaca..prosim ta, kebysi bol tak dobrý a ochotný,odfotíš mi to, kdeto presne u teba bolo a poslal mi to sem alebo na email? Ak by teda to co som ja opisoval ze som oblepil nebolo to, co si ty myslel. budem ti veľmi vďačný. po-st@mail.com. este ma napada posledna moznost uplne vysrobovat zadne sedadla a nechat tam len podsedaky a pojazdit s autom aby sa ukazalo ci je problem v sedackach.lenze srobovat a vytahovat sedacky neni robota na 5 minut a preto radsej zbieram rady tu od Vas aby to nestalo kopec casu a roboty,lebo niekedy rozobere clovek pol auta a pritom problem je niekde uplne inde. Upraveno uživatelem ErikTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem řešil také klepání ze zadu a u mě zadní plastový kryt pod vozem.

Viz téma zde http://www.peugeot-club.com/topic/83311-vrzani-z-napravyání-z-nápravy/?p=1617353

multiplex, myslel si tento kryt? ten bol trosku taky rezonujuci pri poklepani, ale nemyslim,ze by to moho byt problem, lebo ja tie strasne zvuky pocujem priamo vo vnutri auta v kufri, ktorýbolkompletne prejdený a nikde nič a neviem na to dojst, stále mi vychádzajú iba tie sedačky, ale tie mi demontovať nejdu. kryt som vypodlozil zatial molitanom a uvidim na najblizsej jazde, co to urobi. Keby tak toto bol ten problém a bol by vyriešený, taký by som bol šťastný.

 

20150914_143541.jpg

Upraveno uživatelem ErikTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...