Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nakládaný hermelín


Fusion

Recommended Posts

Zajímalo by mě kdo z vás si ho zkoušel vyrábět podomácku, jak to dopadlo a jestli ho máte rádi k pivu. Nějakej spešl recept?

Já sem udělal jenom takovej pokus (3ks) a vyšlo to docela dobře. Pálivá paprička nesmí chybět. No akorát sem to nevydržel těch 7 dní a ozkoušel ho po 4 :)

nh.jpg

(tohle sem nefotil já)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...bych tohle téma zamknul, poněvadž tady poměrně usilovně slintám!:D

Tak co na to jít takhle:

Nakládaný hermelín

Nejprve si zvolíme počet osob a naplánujeme dobu, po kterou budeme hermelín konzumovat. Například pro čtyřčlennou rodinu budeme potřebovat:

5 litrovou láhev od okurek;

15 malých sedlčanských hermelínů bez příchuti („Pepu“ co chodí na rande s Nivou sníme zvláš?);

2 větší cibule; 2 česneky;

dále sladkou červenou papriku z pytlíku, nakládané feferonky, černý pepř celý, nové koření celé, bobkový list;

rostlinný olej (necelé dva litry);

párátka a nůž.

Nejprve oloupeme cibuli a nakrájíme na kolečka. Česnek rovněž oloupeme, polovinu stroužků nakrájíme též na kolečka, druhou polovinu necháme vcelku. Hermelíny rozbalíme a rozkrojíme je napříč na polovinu.

Obě poloviny jemně posypeme červenou sladkou paprikou. Na jednu půlku dáme pár koleček cibule a tak tři plátky česneku. Můžeme přidat i pepř. Poté druhou polovinu hermelínu překlopíme přes první a propíchneme jej na třech místech párátky. Takto připravené hermelíny pravidelně rovnáme do lahve, vždy tři v jedné řadě. Hermelíny v lahvi prokládáme občas cibulí, stroužky česneku, bobkovým listem, pepřem, novým kořením, feferonkami a průběžně proléváme olejem. Nakonec vše zalijeme až po vrch lahve olejem.

Koření dáváme dle chuti a citu, aby výsledek nejen dobře chutnal, ale i hezky v lahvi vypadal.

Hermelín necháme zrát při běžné pokojové teplotě (v lednici zraje déle). Doba zrání je podle chuti, dá se poznat podle cibule - měla by být měkká. Ochutnávat se dá již po týdnu. Pokud jej chceme méně uzrálý, stačí nechat jej naložený 14 dní, pokud více, tak alespoň tři týdny. (což ovšem nejde vydržet:D)

Už jsem viděl modifikace s kari, nějakým Fixem od Dr.Oetkera, jalovcem a já nevím čím vším. Mně osobně chutná nejlépe \"klasický\", nakládaný se slunečnicovým olejem (nejlépe Brölio) a pekelně pálivej! :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...