Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

montážní hloubka Hertz a Helix


sloters

Recommended Posts

Zdarec,potřebuji poradit.

Chci dát do předních dveří u mé 306-tky nové repra.Zvažuji Hertz DSK 165 nebo Helix Blue 62 a potřeboval bych znát montážní hloubku.Nechci provádět žádné úpravy,aby se tam vešly.Mám el. stahování oken;r.v 96.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me zkusenosti s 306 r.v. 2000 a reprem:

Auto jsme koupili bez reproduktoru a nejdrive jsem predni dvere vybavili obyc reprem za cca 1000,- (tatka prece neni zadny hifista) U 306 je potreba mala montazni hloubka kvuli stazeni oken. Pred nedavnem jsem mel zapujcene komponenty od Mac audia (vyssi rada - kolem 3500,-) a zkousel jsem je tam dat. No problem je v tom, ze vykonejsi repra obecne maji vetsi kos a i magnet (pokud nejsou primo verze s nizsi montazni hloubkou). Buhuzel se tam repra nevesly z duvodu velikosti toho kose - musel a by se zvetsit \"dira\" aby reprak sedl vice dozadu, protoze takto nesla nacvaknout zpet krytka. Koukal jsem na ty obyc repra a ty taky nesedely uplne tak jak by mely, jsou prisroubovany dlouhymi srouby.

Nevim jak je to u starsiho modelu, nejlepsi by bylo repro vyzkouset nebo aspon \"podobny\" reproduktor a vedet ze tam dosedne tak jak ma a pujdou stahovat okna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že pro většinu z Vás Hi-Fistů není Sony žádná značka, ale měl jsem podobný problém v Astře s předními dveřmi a vyřešil jsem nedostatek hloubky SUPER reprákama Sony Custom-Fit 165mm 3 pásma se strociovým magnetem (typ přesně nepamatuji), který potřebuje poloviční hloubku a výsledek je bomba. Koupil jsem původně Helixy, ale nevešlo se to tam na hloubku, tak jsem měnil za Sony a je to v cajku.

SONY dělá i více druhů s označením Custom-Fit a to právě pro káry typu 306, kde je buď malá hloubka a nebo nestandardní díry na uchycení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konečně změřil hloubku ve dveřích a je to v pr**i.Maximum je 57 mm,takže musím najít něco jiného než Hertz nebo Helix.Už jsem je tam viděl:(

Do zadu do plata chci dát ovály,to by neměl být problém.

Mám zkombinovat vzadu Hertz a ve dveřích nějaké jiné nebo radši sehnat všechno od jednoho výrobce?

Nemáte někdo zkušenosti co dát do 306-tky,aby to slušně hrálo,ale nebylo třeba dodatečných úprav?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nestačilo by dát jen podložku mezi repro a plast když to nechceš upravovat? kde jsi naměřil tech 57mm? obvikle ten magnet proleze tou dírou až do dveří takže ti stačí hloubka jen ke koši.

asi bych volil repro stejné značky a řady a výkonu, ale není to podmínkou, hlavně nejduležitější je stejná citlivost.

nemám nic proti sony, vím že na ni všichni nadávají, sám mám radio sony MP30, jde spiš o to že za stejně kvalitní věc zaplatíš u sony více, sony dělá i dost kvalitní věci - vjetšina ale vyšší řady. Hlavně je potřeba posuzovat konkrétně typy ne celou značku.

mk :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O magnet mi nejde,ten by se vešel.Tu hloubku jsem měřil při staženém okně,takže podložkama bych toho moc nevyřešil.Mřížka ve dveřích není bohužel kulatá,je to takový ten originální patvar,takže pokud bych to chtěl upravit musel bych to celé předělat a to se mi moc nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, takže tu hloubku jsi měřil od dosedací plochy repra ke sklu ve dveřích, no a právě když dáš tu podložku pod repro tak ti o tu sílu té podložky vyleze ven. jde jen o to kolik je místa mezi reprem a mřížkou a o kolik si můžeš dovolit to repro strčit k mřížce aby se nedotíkalo a 62-57=5mm to by se ta podložka 6mm mohla vejít ne?

koukal jsem jsem se po repro co by mělo menší hloubku a žádnej výběr, vše má tak kolem 60 a víc.

osobně to mám udělané tahle:

plast co drží repro jsem nahradil MDF proužky:

1037_3.jpg

ale plast zustal jako předtím, jen jsem vyndal sítku:

1037_6.jpg

mk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to ještě důkladně proměřil a bohužel ty podložky se tam nevejdou,je to tam dost natěsno.Muselo by se to radikálně upravit a to se mi nechce.

Dostal jsem nabídku od Sony-tak to zde uvádím ke zvážení.Podle mě to nevypadá zas tak špatně.

Přední dveře- XS-F1734 rozm. 165x47,5 + 5x139 3pásmové-cena 1490,-

Zadní plato - XS- F6913R,3pásmové,rozm. 160x240,cena 1990,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem sloters

Tak jsem to ještě důkladně proměřil a bohužel ty podložky se tam nevejdou,je to tam dost natěsno.Muselo by se to radikálně upravit a to se mi nechce.

Dostal jsem nabídku od Sony-tak to zde uvádím ke zvážení.Podle mě to nevypadá zas tak špatně.

Přední dveře- XS-F1734 rozm. 165x47,5 + 5x139 3pásmové-cena 1490,-

Zadní plato - XS- F6913R,3pásmové,rozm. 160x240,cena 1990,-

Dobá volba.

Doporučuji zajet přímo do Sony ElviaPro, kde to můžeš přímo vyzkoušet, daj ti správnej rámeček a jsou moc ochotný (teda pokud jsi z Prahy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škoda, no koukám na ty sony ale do koaxu bych dopředu nešel ani kdyby to byla lepší značka, chceto kompo s vyhybkou jinak jsi bez výšek a dole se zahubí.

Je to jak jsem psal nejlevnější kompo od sony je za 4000,-XS-HT130SN, jsou teda i levnější, ale předpokládám že místo výhybky mají jen kondík XS-HA1727 budou ale lepší než poax.

napiš max. cenu co chceš investovat, jestli to počítáš jen na rádio, po něčem ještě kouknu. mk:papa

[Editován dne 8/5/05 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mám pro tebe dobrou a špatnou zprávu:

spatná: je malej výběr, nic jsem nenašel, požádal jsem i radu i zde: www.autohifi.cz

dobrá: vzpoměl jsem si že to tu někdo řešil bluečka, konkrétně člen: z3rg a tak jsem mu napsal:

ahoj,

měl bych otázku jak jsi nacpal ty blučka do auta? vešli se vpohodě, nebo jsi to upravoval? mk405

a odpověd: ahoj, jj, vesly se v pohode, teda asi je to nadoraz, ale nevsim sem si ze by to stazenymu oknu nejak vadilo ...

závěr: kup helix blue 62. mk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aa, koukam ze si me tu nekdo bere do huby :P takze asi takhle, 62mm je asi maximum co se tam vleze, je otazkou jestli je 96 a 2000 model identicky. Se stahovanim oken jsem problem nemel, jedine je problem sirka kose. To ale staci vyriznout a pak tam vpohode zapadnou. Vyhybku sem dal nekde jak je madlo, tam si chce dat jeste pozor na kabely, prilepit je k plechu, protoze se mi stalo ze se jeden uvolnil, a nejak se zamotal do stahovani a vytrh mi vyskac z vyhybky a pak sem jezdil celou zimu bez vysek. Jinak s krytem jsem problem nemel, nicemu to nevadilo.

A az to tam budes davat tak bez tlumeni to bude naprd, dost to drnci a je to neprijemny, ale uvidis sam. Po nacvyku jsou dvere rozebrany za par minut :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...