Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna spodního čepu ramene na přední nápravě


LORD_mapiv

Recommended Posts

Ahoj,

mám na vás dotaz. Zajímalo by mě jak se mění kuláky na přední nápravě. Začli mít nějakou větší vůli a chtěli by pomalu vyměnit. Na autě už jsem snad dělal vše krom těsnění pod hlavou a těchto čepů, tak nevím moc jak na to. Pokud se nepletu, tak jsou tam nalisovaný. Jak s nima ven a jak potom s novejma dovnitř?

Děkuji za rady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde to vetsinou hooodne blbe, vetsinou to skonci sundavanim tehlice, nahrivanim autogenem a bez toho spesl klice to nejspis nepujde vubec, ale tim hasakem to zkusit muzes, treba to zrovna na tvem aute povoli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Návod je jednoduchej, dělal jsem to na 405 i na 406. Sundej to celý z auta aby se s tim dalo manipulovat. Odjisti si ten plech sekáčem nebo něčim podobným. Na ten čep namontuj zpět matku a pak jí elektrikou přivař k závitu. Kulovej čep se přivařenou matkou též přivař k misce ve který to sedí. Dej si záležet, aby ti to při polování neprasklo jako mě :D . Pak stačí vzít pneumatickou (elektrickou) utahovačku. Funguje jako s příklepem. A stim to povolíš. Starý čep vyhodíš a a naomntuješ novej. Pak to pořádně zajisti. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

I když toto je starší téma, tak jej otevírám, jelikož po dnešní návštěvě s 406 na STK, mi byl sdělen verdik, že je třeba vyměnit spodní čepy. Proto se zeptám, jak velký je problém povolit spodní čep + co vše je zapotření. Jakou značku spodního čepu doporučujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AK má v nabídce přípravek (sice píšou pro 405, ale myslím si, že je to stejné, zkus se zeptat)

https://www.autokelly.cz/Product/GV-SX027/8525097/39051195;40136792;40134713;40133924

já kupuji většinou lemforder, ale nakupuji jinde než v AK

Jinak nevím na 406 jsem si to nechal raději udělat (cca před 4 lety)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej to do servisu, pripravek je dobrej tak na dotazeni novych cepu, na povoleni dvou kusu jsou to vyhozeny penize, vubec neni jistota, ze to tim pripravkem povolit pujde a nestrhnes ho na tom. Mas i pripadne 36mm orech na povoleni matic poloos, az to nepujde na aute a budes muset vyndavat celou tehlici?  Ono je pekny, udelat si to sam, ale kdyz nemas vybaveni, je lepsi to nechat nekomu jinemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...