Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Baterie a "magické oko"


JarryC

Recommended Posts

Zdravím všechny,nedávno jsem tu řešil nabíječku(vyřešeno a funguje perfektně) ale ještě by mě zajímalo to zelené magické oko, které je pod krytem baterie. Svítí zeleně, ale zdá se mě, že nějak méně, než když jsem auto v r. 2007 kupoval. Mám 1.6ku benzin 80kw r v.13.02.2006. Jak dlouho ještě může baterie vydržet? Předem dík za vaše názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do začiatku tejto zimy som jazdil s baterkou Varta, ktorá mala rok výroby 2003, 72aH, len tieto zimné štarty už nezvládala. Ale koľko ti presne vydrží, to ti nikto nepovie. Mimochodom, to magické oko, alebo ako si to nazval mi na tej Varte už tri roky nesvietilo, teda bolo čierne a auto stále štartovalo ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do začiatku tejto zimy som jazdil s baterkou Varta, ktorá mala rok výroby 2003, 72aH, len tieto zimné štarty už nezvládala. Ale koľko ti presne vydrží, to ti nikto nepovie. Mimochodom, to magické oko, alebo ako si to nazval mi na tej Varte už tri roky nesvietilo, teda bolo čierne a auto stále štartovalo ok.

Ok,špatně položená otázka. Jednalo se mě o to, pokud to oko má něco signalizovat, když nebude zelené, baterka se loučí, začni shánět novou:myslim Pokud je to jak píšeš, tak to by ještě léto mohla sloužit.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem s vokem jen 2 baterie, obě voči nesvítily skoro od začátku ;)

Baterku je potřeba nabít a nechat odstát pár hodin, pak změřit napětí a to musí být minimálně 12,6V To je ale jen pro základní orientaci vypovídající je jen zátěžový test...

[upravil dne 6/2/12 12:24 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna minulé Po jsem toto řešil- po dvou a1/4 roce co mám auta a AKB byla v zeleném,nyní černé.tak jsem ji vzal na nabíječku Baner (od známého) po asi půl hodině oko černé a na nabíječce zelené,jako že je dobitá.Tak jsem nakonec otevřel a místo voltmetru vzal hustoměr (nemá cz stupnici ) a byla v červeném.Tak jsem ji hodil na 12 h na starou nabíječku a po té době konečně oko zelené,hustoměrem taky zelené ale voltmetrem po odpojení s nabíječky kleslo napěté o víc jak volt.Nicméně včera při -17°C a 4 dnech stání auto chytlo.Tak uvidím jak dlouho vydrží,ale asi je již krátce před smrtí.

Jinak -na mé baterii :zelená OK

černá urychleně nabít

bílá KO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapci, nechci zakládat nové téma, zeptám se tady.. prodejce mi nabízí do auta baterii zn. Brega 62Ah... slyšeli jste o tom někdy nebo máte zkušenosti? Moje je po smrti nejspíš, z roku 2008, s nálepkou Peugeot, 60Ah... Díky za náměty :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Je-li akumulátor v pořádku a plně nabitý, magické oko ukazuje zelenou barvu, je-li baterie vybitá, je tento stav signalizován barvou černou (u některých značek i červenou). Pokud je v oku bílá barva, resp. je průzor bezbarvý, baterie je definitivně vyčerpaná, nebo velmi hluboce vybitá.(nebo chybí voda )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dekujeme za zopakovani toho, co bylo napsano jiz pred 8-mi lety v uvodu tohoto vlakna :D  Snaha se ceni, opakovani matka moudrosti a chapu, ze se clovek - novacek snadno zacte a doklika az do praveku, ale pak je dobre podivat se, na co odpovidam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...