Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 2.0 hdi


Frantic

Recommended Posts

hh kupca tak ty si ma dostal :) ty si unaveny z mojich otazok? tak prepac ale jedine co ti poradim, neraguj,pripadne necitaj :) forum je predsa na to ci nie?

Dalsia vec o akom o*ebavani tu ty hovoris,tak tomu fakt nerozumiem, auto mam uz slusnu dobu to nie je ziadna dovezenka bohvieodkial za par supiek na ktorej sa niekto odbavil a predal za dobry peniaz a ja som tou obetou ktora si naivne mysli ze aku super kupu urobila. Takze v tomto pripade si trafil vedla.

No a ta naivita, co ti ja viem mozno som naivny mas pravdu, stale verim ze sa najde clovek ktory ma zaujem veci aj riesit nie len tahat od druheho peniaze a mudrovat, ale inak som to s tou naivitou nepochopil, v com som akoze naivny, ked uz teda nerozumiem tomu trhovemu mechanizmu? :D

a dakujem za informacie, ohladom moznosti vyhladavania informacii na nete :) myslim ze to zvladnem;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc pokud ti de turbo na 2,2 baru tak máš super turbo a brzo ti někde něco vylítne. Turba používaná v peu. KKK, Garet bo jaký se tam používají maj plnící tlak 1,2 baru pri 3000 ot motoru (mě chodí do 1,3) a i to je vcelku dost. Jinak už jsem z těchto dotazů unavenej. Něco si přečti pohledej na netu, je to studnice vědění, bo si kup chytrou knihu jak já, popřípadě orig dia no a bádej ........:papa

No tu sa trochu mylis pretoze diagnostika to ukazuje vratane atmosferickeho tlaku. Ten je v nasej vyske priblizne 1bar takze ked ho odratas si presne na tlaku 1,2bar. Takze radsej pomlcim o tej chytrej knihe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc pokud ti de turbo na 2,2 baru tak máš super turbo a brzo ti někde něco vylítne. Turba používaná v peu. KKK, Garet bo jaký se tam používají maj plnící tlak 1,2 baru pri 3000 ot motoru (mě chodí do 1,3) a i to je vcelku dost. Jinak už jsem z těchto dotazů unavenej. Něco si přečti pohledej na netu, je to studnice vědění, bo si kup chytrou knihu jak já, popřípadě orig dia no a bádej ........:papa

No tu sa trochu mylis pretoze diagnostika to ukazuje vratane atmosferickeho tlaku. Ten je v nasej vyske priblizne 1bar takze ked ho odratas si presne na tlaku 1,2bar. Takze radsej pomlcim o tej chytrej knihe :D

No mě dia PP2000 ukazuje 1,3 atm. tlak turba a vzduchu byl 0,98 pak by podle tvé teorie byl turba u mýho autí který jede jak ďas 0,3 baru ??? Ještě mě napadlo možná měřeno na nějaké uni dia. Jinak říkám s teorie už se nebudu zabývat, prvně origo dia a pak servisní zásah jinak je to vše ztráta času :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Frantic tak ako poriesil si nieco? Obdobny problem riesim aj ja akurat mne dia vypisala prechodna zavada turba vysoky plniaci tlak turba. V peugeote usudili ze bude zly elektromagneticky ventil na turbe. Ventil vymenili ale zavada neodstranena. Auto sa sprava podobne ako tebe pri vysich otackach ako keby stratil vykon. Uz som s toho tiez na nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj freew dnesnym dnom je pol roka co to riesim a neviem to doriesit takze asi ta moc nepotesim... inak tu zavadu co vyhadzuje tebe vyhadzovalo aj mne povodne a preto padalo auto do nudzaku, riesilo sa to tak ako som pisal ale bol to nespravny postup, dnes uz som mudrejsi - cize tomu sa vyvaruj. A k tomu el. magnetickemu ventilu. - prepac ale podla mna to je pekna pakovina ako moze zly el. mag. ventil sposobovat vyssi plniaci tlak, ked tak, tak sposobuje to co mne ze turbo slo na polovicny vykon ale urcite nie naopak. Cize v pezote si zase len zgustli na zakaznikovi a zarobili 50€ za ventil plus praca, je tak?

mimochodom v blizkej dobe sa chystam pustit do membrany turba, kde moze byt pricina preco auto netaha ak je pridreta, cize ak to bude uspesne tak ti dam vediet.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len zaujimave je ze do nudzoveho ma to nehodilo nikdy. To sa cudovali aj v peugeote. Len co potom ten vysoky tlak sposobuje je v prdeli turbo? Ja som membranu tiez pozeral aj skusal ale ta je ok. Vzdy proste ked mu stupim plny kutac tak vyskoci depolution a citim ako strati tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len zaujimave je ze do nudzoveho ma to nehodilo nikdy. To sa cudovali aj v peugeote. Len co potom ten vysoky tlak sposobuje je v prdeli turbo? Ja som membranu tiez pozeral aj skusal ale ta je ok. Vzdy proste ked mu stupim plny kutac tak vyskoci depolution a citim ako strati tah.

tazko povedat moze to byt xy veci co to sposobuje, u mna to takisto nebolo zistitelne ci ide o snimac tlaku na rampe alebo na cerpadle, mozes menit do zblbnutia.

Ale ako napisal dancul depollution faulty system = nudzovy rezim. Cize ty si v nudzovom rezim bol celkom urcite - preto aj ta strata vykonu... ale pokial mas vykon v haji aj bez toho aby ti tuto zavadu vyhodilo a pretrvava aj po 5 nastartovaniach tak potom mozes patrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u mna je to take ze nie stale ide zle aj ked svieti kontrolka motora tak ide dobre. A niekedy mu proste jebe, ked to beriem tak ze podtlak je v potiadku tak uz musi byt jedine nieco s turbom. Aj to tiahlo co ovlada lopatky chodi lahko a nezasekava sa. Podla mna budu tie lopatky v turbe zanesene a nefachci to ako ma. To som si nechaval ako poslednu moznost ze turbo von ale asi ma to neminie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zdravím,

tak moje zkušenost mám 308 r.v.2008 2.0 HDi a má najeto 50.000km. Po 10 letech jsem ho vytáhl z garáže o dědy a to měl najeto 20.000km. Pořád jsem se potýkal s problémem cukání motoru po plném sešlápnutí plynu a někdy ráno na první křižovatce auto chcíplo. Myslel jsem, že je to jen tím, že auto nejezdilo a že se problém ztratí po pár tisící kilometrů.

Po dlouhém bádání jsem se rozhodl navštívit autorizovaný servis Peugeot. Po napojení na diagnostiku mi řekli, že podle kódu závady v paměti, je špatný regulátor tlaku paliva za 3.500Kč. Po výměně jede auto plynule jako když bylo nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...