Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna žhavících svíček


bubu912

Recommended Posts

ahoj dnes jsem koupil žhavičky NGK 420kč jedna ale pruser při vyměně jsem hneda zalomil tu starou CO S TIIM??:(

zavit vylezl ale zustal tam ten zbytek v hlavě co žhavi ,ani motor to nevystřelil ven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotis- tiez som mal ten problem. V sobotu som menil zhavice a hned na druhom sa mi odtrhla spicka a ostala v hlave. Skusal som to neako podomacky vytiahnut, no nedalo sa. Uz som myslel, ze pojde hlava dole, no kamarat mi dal cislo ma firmu, ktora to vytahuje. Dnes dosiel chlapik, cca 40 min. sa s tym hral, no vybral to. Stalo ma to 130 eur, ide o firmu TRIUMPH. urcite nieco podobne mate aj v CZ. Hm, chlapik povedal, ze najviac chodi robit francuzov a ze s 1.6 HDi ma velmi velky problem- dnes mal taky pripad, ze ani nevytiahol tu spicku a musi ist hlava dole. Vie urobit 99,5 % pripadov... to 0,5 % je asi ta 1.6 HDi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotis- tiez som mal ten problem. V sobotu som menil zhavice a hned na druhom sa mi odtrhla spicka a ostala v hlave. Skusal som to neako podomacky vytiahnut, no nedalo sa. Uz som myslel, ze pojde hlava dole, no kamarat mi dal cislo ma firmu, ktora to vytahuje. Dnes dosiel chlapik, cca 40 min. sa s tym hral, no vybral to. Stalo ma to 130 eur, ide o firmu TRIUMPH. urcite nieco podobne mate aj v CZ. Hm, chlapik povedal, ze najviac chodi robit francuzov a ze s 1.6 HDi ma velmi velky problem- dnes mal taky pripad, ze ani nevytiahol tu spicku a musi ist hlava dole. Vie urobit 99,5 % pripadov... to 0,5 % je asi ta 1.6 HDi...

nooo ja som pred tyzdnom pri meneni zlomil maticu na zhavici, ale zhavic ostal cely v have, tak isto som sa informoval u tej firmy, cena 130 €, tak isto si to dam u nich spravit, ale ked bude teplejsie :) dobre na tom je ze pride az domov.......:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže utrhlou žhavici špičku jsem dostal ven svepomoci ;) už sem neměl co stratit postup nasledovny:

nastěsti mi s toho tělesa trčel ten teniučky dratek odporovy ten sem pridratkoval k palivove trobce pro zajištěni kdyby mi to chtělo spadnout doly do valce ,pak sem vzal drát na autogen cca 3,5mm opřel o špičku a kladivkem se pokoušel at se to pohne dolu nešlo vzal jsem pvnější hřebik 100vku a kladivkem opatrně klepal až sem ucitil jak se troško pohnul dolu docela velky odpor bylo mi jasne že na horu už to nedostanu :bojim když to šlo docela s tuha pak jsem vzal opjět ten drat autogenu a klapal dolu najednou se to uvolnilo ale dratek to jistil a při vytahovani toho dratu jsem zjistil že to jde i s tou ulomenou špičkou nahoro :o a bylo to ono se ten autogenovy drat 3,5mm na těsno zarazil při tom klepani do te špičky ktera je trochu konusova ,po vyndani jsem skoušel ze zvědavosti sundat tu špičku s dratu a šla smenšim odporem sundat

Operace se zdařila jen proto že jsem nahodně zvolil správny pruměr dratu byt tenči nebo tlustši tak přes ten tenionky dratek co žhavi nevyndal na horu :bojim ZASRATY KARBON

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s těch zbyvajicích tři žhaviču jsem měl strach ale stejně zalomit doma nebo v servisu tak by si to stejně nechali zaplati bo by se vymlouvali že je to stářim opotřebene atd. a určitě by zvolili variantu hlava dolu podle mně by se stím tak neparali at zakazni plati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

druhy den po zdařilé operaci jsem se pustil do zbyvajicích tři žhaviču, ale pred tim uz jsem auto raději zahřal na provozni teplotu a vyměna šla docela hladce .Ten prvni co jsem odlomil špičku si myslim žeby nešel ani za tepla bo už nežhavil ty ostatni jo tak už musel byt jakysik narušeny

ALE PO VYMĚNĚ všech žhaviču po nastartovaní jsem je postřikal konkorem a zjistil jsem že to kolem toho bubla tlači vzduch stre byli BOSCH a tetka mam NGK prodali mi je v servisu podle vinka a na oko jsou stejne podle citu už bych je vic nedotahoval VÍ NĚKDO CO S TÍM? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je nejspíš zanešené konusové sedlo žhavičky,je na to speciální výstružník. V domácích podmínkách bych to řešil nejspíš nabroušeným vrtákem pod stejným ůhlem a lehounce rukou seškrábl karbon a pak vyfoukal kompresorem.

Dnes jsem se taky pustil do výměny žhaviček na 1.4HDI protože už to nechtělo moc chytat, vyndat šli výborně.Po proměření jsem zjistil že jsou dvě v pr... ,tak jsem vyslal holku s kartičkou na slevu a papírkem s typem svíčky do Kelly, pro jistotu jsem ji dal vzorek sebou. Jaké bylo mé překvapení když mi volala že nemají skladem jedinou svíčku a budou až 3.3. Respektive jsou ale tu jedna a tam zas druhá, v Elitu ten samý problém. Holt přišla zima a jsou výborně připraveni:D nakonec jsem poštrachal a našel dvě starší které jsem kdysi nevyhodil. Docela klika:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
  • O 10 měsíců později...

Ahoj, dneska jsem šel měnit žhavicí svíčky na Peugeot 406 r.v. 2003 ty staré byli 2x venku v létě, abych věděl které koupit a pak porovnání jestli souhlasí. Závit jsem ošetřil, aby šli ven snadno, až budu dávat nový před zimou a naprd. No a jedna šla posledně už o trošku hůř jako kdyby se zapikala tak jsem žhavičku očistil tělo a bylo to naprd platný, protože dneska se mi ulomila a zůstala v hlavě. Naštěstí se ulomila pod závitem tak se chci zeptat může ten kousek žhavičky spadnout do spalovacího prostoru nebo tam je nějaká dosedací plocha či průměr menší, který neumožní žhavičce spadnout? Ještě zkusím auto nastartovat, aby žhavička tlakem vylétla. Díky za odpověď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

telo zhavica je zakoncene kuzelom takze ak sa ti ulomil pod zavitom spadnut by nemal 

jedine by ti tam mohla ostat spicka zhavida ak by si chcel do toho ulomeneho kusu navrtat dierku a vytahovakom ho tahat von 

poradim ti daj to radsej odborne vytiahnut v tomto stave si s tym este v poho poradia ak zacnes do toho sprtat sam ,potom sa uz ani odbornikovi nemusi podarit vytiahnut 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si půjčil závitník, že udělám do žhavičky závit a pomocí šroubu jí vytáhnu. Ani jsem se k tomu nedostal a ta potvora tlakem vyletěla. Popravdě koukal jsem jak péro z gauče, že proletěla i kapotou. 😲🙈 Ještě, že jsem letos nestihl lakování kapoty s blatníky. Ano, byl to risk jezdit s tím, ale když ta potvora na pořádně zahřátý motor a otáčky 4000 nic tak jsem si řekl, že tam drží pekelně a modlil se. Kdybych měl nové auto tak stojí, ale 406 je stará 15let a taková malinká dírka v kapotě se zakytuje, přelakuje kapota a jede se dál. 😎 Na plechy to nejezdí a stejnak na sídlišti nebo u obchodu někteří otevřou dveře a je jim jedno, že Vám auto tuknou a nebo přinejlepším Vám ho vezmou klíčem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...