Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lidl - uzitecne veci (nejen) pro motoristy


v.mira

Recommended Posts

No jo, ale myslím, že má být obráceně toto říká :

s IQ větším jak houpací kůň. Ale to nic to se fakt už učí na základce a tak jsi to asi zapomněl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i ta ''hloupá'' trafo nabíječka má svoje výhody. Už se mě stalo několikrát, že elektronická nabíječka (a ne jedna) nedokázala zapnout nabíjení na ůplně vymlácené autobaterce. Nic s tím nešlo udělat, zkoušela se další elektronická, taky nic. Jedna byla zn. Bosch a druhá nějaká Lidl. Klasická trafačka neměla problém (noname). Po nabití baterie z hloubokého vybití už pak i elektronický nabíječky seply.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1 protoze jsem stara petrolheadi konzerva, vzal jsem nekdy v pulce osmdesatych  let "novinku"-  toroidni trafo [tenkrat pro Janduv hifi zesliovac Aura], dve ctverice vykonovych SI diod, par prepinacu a dva RUCICKOVE meraky V/A a nabijim od 6 do 24V az 20A dle libosti. Jenze to chce chvilku premysleni a zacvakani temi prepinaci. Kupodivu si NABIJECKU OPECOVAVAM A MAM JI FUNKCNI DOTED.:roker

Premira digitechniky, elektroniky a displeju byva kontraproduktivni a v tomhle pripade to myslim plati min.dvojmasob:papa  

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.autokelly.cz/Product/DO-CFAT18007A/8395938

Tahle, nebo podobná...

"Hloupá, nekvalitní, neznačková, nenastavovací" nabila vždycky všechno narozdíl od elektronicky řízených nabíječek. A to jsem si myslel, že Bosch nebude mít problém; ne, stejně, jak Lidl/Hornbach/noname nezačali třeba nabíjet. Už jsem se s tím setkal několikrát a vždycky došlo na tuhle mojí mrchu s velkým trafem. Pokrok mám rád, supr, ale pokud nabíječka neumí nabíjet totálně vybitou autobaterii, tak pak sbohem a šáteček. Několikrát jsem ji půjčoval různě lidem, protože měli problémy s těmahle elektronickýma, několikrát mě ji vypálili na pojistce, přepólovali, několikrát spadla nebo po ní někdo hodil kladivo a pořád jede. Chybí ji akorát už to plexi na ampérmetru. Máme ji asi 15let (velice podobnou). Tahle má vevnitř aspoň pořádný trafo a klasickej dvoucestnej diodovej můstek. Uvnitř je jedna zrada a to další záložní pojistka, která se může vypálit a tvářit se jako spálená.Jestli si chcete koupit nabíječku, tak doporučuju tuhle, pokud nenabíjíte gelovky. Nabíjím s tím i motorkový baterky (mimo zmíněné gelovky!) a neměl jsem nikdy problém. Musíte ale používat hlavu, takže sledovat ampérmetr a sundávat zátky (v případě, že jsou sundávací). 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já bych chtěl blbuvzdornou, na všechny baterky (teda spíš, abych nemusel řešit co je co zač) co nemusím nijak složitě nastavovat a umí tu úplně vybitou baterku nabít. Něco jako ta z lidlu, ale aby teda neměla problém s mrtvou baterkou. Znáte takovou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si Ctek, kolegové mají z Lidlu, ale  jeden a i po prý plném nabití nenastartoval, až po opakovanem moji Ctek naprosto v poho a druhý  víceméně to samé, jen po zapnutí ještě tři či čtyři hodky domlouvala. A máš nepřeberné množství příslušenství. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ... o bateriích už jsem něco někde napsal ... Tak že výchozí bod dáme úplně nová baterie a pak se o ni staráme. Nemúžeme se starat o starou baterii, o které nic nevíme.

Jak bylo řečeno, ctek ... Jo, dal sem za ni 1700kč ... ale naprostá spokojenost. Nabíjím s ní baterku na jaře a na podzim. Co škodí baterii je teplo v létě ... Byť se mnohým zdá, že baterka odchází v zimě ... ale to je logické. V teple dobrý, pak přijde chlad a baterka trpí ještě víc ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, inoxing napsal:

pokud nenabíjíte gelovky

Zas tak té elektrice nehovím, proto mě mate, když gelovku nabiju nějakým přístrojem k tomu určeným a pak jí zapojím do vozidla s obyčejným alternátorem.... Nebo jsem něco přehlédnul....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...