Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lidl - uzitecne veci (nejen) pro motoristy


v.mira

Recommended Posts

Dneska vyzkoušen rázový utahovák z lidlu, kola byli utažený minimálně na 160Nm spíš trochu víc. Povoloval s přehledem (super práce jednou rukou), nastaveno jsem měl na 400Nm.

Utahování jsem dal na 100Nm, nechal chvilinku zabouchat a pak dotahoval momenťákem na 160Nm - vždy tak mezi 1/4 až 1/2 otáčky šroubu. 

Po výměně 4 kol jsem dal baterku nabíjet - do 5ti minut dobita. Takže za mě maximální spokojenost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na autě mám předepsáno 160Nm. Když jsem dostal momenťák (https://www.conrad.cz/p/goodyear-drehmomentschlussel-75522-momentovy-klic-s-prepinaci-racnou-12-125-mm-42-210-nm-556412), tak jsem zkoušel cvakat šrouby jestli jsem to na zimu od oka dotáhl dost - 160Nm na momenťáku a nedotáhl jsem ani jeden, všechny hned cvakli. A povolil to naprosro s přehledem, chvilinku zabouchal a šli ven.

Upraveno uživatelem Charlie 607
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já ti to příště natočím. Škoda že jsem nezkusil tím momenťákem kolik bylo skutečně utaženo. Ale jak jsem psal, nastavenejch 160 a cvakl všude hned. Takže těch 160 opravdu bylo minimum. Já šrouby utahuju hodně, proto jsem taky raděj koupil momenťák abych je nestrhal.

A rázák neběžel nijak dlouho, zaklepal a šli ven. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Wapka z Lidlu (Parkside PHD 135 D3) vůbec není super. Měli jsme na chalupě Karcher K2 (Power Control Home) s "plnou" výbavou, leč po letech odešlo vysokotlaké čerpadlo, oprava nerentabilní (2.300,- Kč jednotná cena). Tak jsem navrhnul, že koupíme novou Karcher K2 bez příslušenství (jen wapka, hadice + pistole) za 1.870,- včetně dopravy. Bohužel, v nestřeženém okamžiku jela máti nakupovat a přitáhla wapku z Lídlu za "úžasných" 1.800,- Kč. Prý v akci, no nekup to a když nám ta stará vypověděla službu, tak novou stejně potřebujeme...
Takže hlavní rozdíly Parkside PHD135 D3 vs Kärcher K2 PCH:
K2 má tišší chod, znatelně vyšší výkon (90 vs 110 bar), trysky K2 jsou konstrukčně lépe řešené. Vychází z nich konstantní proud vody.
K2 za chodu nevibruje, hadice je více "gumová", Parkside PHD 135 D3 má spíše plastové hadice a o něco kratší.

Moje matka to koupila s dobrý úmyslem, leč jí jaksi unikly ty další aspekty. Zejména to, že máme plně funkční příslušenství z původní Kärcher K2 (3 trysky, rotační kartáč, hadice, kolečka, madlo) a že by nákup vyšel cenově prakticky stejně. Jak vidno, i zde platí že: dobrými úmysly jest dlážděna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože bez rozbalení a vyzkoušení nepoznáš vlastnosti přístroje, tedy alespoň já ne a udávané hodnoty na obalu jsou mírně matoucí. Viz Max pressure 135bar (a v závorce, malými písmeny: provozní tlak 90bar).

OT:
Takže s wapkou to byl krok vedle, zato mohu doporučit laserový dálkoměr z téhož obchodu a stejné značky, typ PLEM 50 B2. Dálkoměr jsem si pořídil kvůli živnosti (sádrokartony). Dosah výborný, nejvíc jsem měřil chodbu 47 metrů, dosah je kolem 50 metrů (ale vidět na tu dálku tečku laseru je pro mne docela problém. Umí měřit plochy, přičítat i odečítat naměřené hodnoty (m, m2, m3), paměť na 100 měření. Používám jej 3/4 roku. Baterie (2x AAA) vydrží slušnou dávku měření aniž by se úplně vybily, konkrétně třeba přeměření "části školy" o šestapadesáti místnostech zvládl dálkoměr v pohodě. Pořizovací cena kolem 550,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 5. 2021 at 19:52, Namor74 napsal:

K2 za chodu nevibruje, hadice je více "gumová", Parkside PHD 135 D3 má spíše plastové hadice a o něco kratší.

K 2 POWER CONTROL HOME
Vysokotlaká hadice, 5 m

PHD 135 D3
Délka tlakové hadice: cca 7 m

Asi kratší metr :myslim 

Za 1500,- jí od tebe koupím ;) :papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

ahoj, nemá tu někdo zkušenost s AKU tlakovým čističem, co se zrovna nabízí v Lidlu ?  mně to připadá spíše na zalívání kvítek, než na lehké tlakové mytí :myslim, samozřejmě od toho nečekám to co od normální wapky, ale možná se někdo podělí o zkušenosti s tímto výrobkem :)

https://www.letakomat.cz/lidl/prava-chut-ameriky-od-pondeli-14-06-2021/?page=43

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kdyz si pohlidas akce, tak koupis treba KARCHER wapku za podobne penize a to je "plnotucna" normalni wapka. Ty bateriovy veci jsou jakz takz pouziteny u drobneho rucniho naradi, kdyz potrebujes jen tak neco nekde preliznout a prekazel by Ti kabel do elektriky..  ..a to jeste na chvili..... .. jako amaterskej truhlar se 100 let starym barakem na hrbu o tom uz neco vim... :D

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já spíše potřebuju vědět, co se s tím tak dá dělat jiného, než s normální wapkou :)

máme totiž dole ve městě super novou bezkontaktní myčku aut (wapku), takže nechci kupovat normální wapku na chatu, aby se tam myla auta--to ať si každý umyje jinde :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska ráno nástup v Lidlu. Koupil jsem Aku vibrační brusku, Aku vyžínač, Aku hoblík Performance, a včera přišly balíkem Aku nůžky na živý plot. Vše na 20V. Tak o víkendu bude velké testování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56podle mě s tím nikdo zkušenost mít nebude, protože je to novinka, která jde teď do prodeje poprvé. Neříkám, že jsem odborník na produkty z Lidlu, ale co se týče techniky, tak tu tam sleduji pravidelně a toto ještě podle mě nikdy v nabídce nebylo. Vzhledem k tlaku, který to má dávat, tak je můj názor, že je to obyčejná zahradní hadice s čerpadýlkem do sudu, jinak nic. Takže za mě sis už sám odpověděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...