Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lidl - uzitecne veci (nejen) pro motoristy


v.mira

Recommended Posts

Mj čerpadélko mám ,při napojení na AKB v autě to šlape, ale moc nevidím důvod na nabíječce či napájet jiným zdrojem.

Klíč mám jiný-viz odkaz ( https://www.autokelly.cz/Product/DO-CF12418/4091471 ). Ale z jiného obchodu, dokonce 2ks  (ve dvou autech) ale v současnosti nepoužívám (při sezonní výměně-při defektu bych jej musel použít) neboť jsem si pořídil na výměnu aku rázový utahovák z lidlu ( https://www.lidl.cz/p/parkside-aku-razovy-utahovak-na-kola-auta-passk-20-li-a1/p100344889  )

Upraveno uživatelem Péťa
Upraven odkaz, aby v něm nebyly reklamy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, dýzl napsal:

Mj čerpadélko mám ,při napojení na AKB v autě to šlape, ale moc nevidím důvod na nabíječce či napájet jiným zdrojem

PPotrebuju odsavat olej ze sekaček v dílně. A tam AKB běžnè nemam.

Vypouštění spodem je dosti nepohodlné

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Milan+ napsal:

Neříkej,že odsáváš oil z motoru?

jasně že nee, ale měl jsem ho dva roky v krabici nepoužité a tak mě napadlo ho vyzkoušet, zkusil jsem přečerpávat benzín a zapojil ho na tu nabíječku, bo sem neměl jiný zdroj, ale nakonec jsem zjistil, že na benzín se čerpadlo nesmí používat, tak je zpátky v krabici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@peter23p  přesně, pak jsem to protáhl olejem..., jen se divím, že já, co čtu návody, jsem tentokrát nečetl..., zkoušel jsem tím čerpadélkem natankovat benzín z kanystru do nádrže 🙈😯, chtěl jsem vědět, jestli to ten metr nahoru vytáhne, šlo to bezvadně,  naštěstí se nic nestalo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 8. 2022 at 18:42, Péťa napsal:

Ten od bodovek by neměl být problém použít. Ho vyzkoušej ;)

Hmm, při měření jsem zjistil že bez zatěže nezměřím nic, ale pak že dává vlastně střídavý napětí, takže prd, usměrňovat to samodomo nebudu, zkusim ještě ten NTB uni zdroj.

EDIT: Tak ten NTB zdroj je k ničemu, jen to s čerpadlem cuká.
Jede teda z nabíječky, na prázdno si vezme 5A ale jakmile začne brát olej tak je tam 8A, nabiječka je 10A. překvapilo mě že to čerpá ceklem pomalu. No uvidime jak se osvědčí.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa nejsem kafař tak to neumím posoudit ale viděl jsem recenze na YT a ty yutubeři se víceméně shodli že to není žádný zázrak že to je udělané všechno plastové a že ten plast v té kávě bývá cítit a hlavně co tak na jeden šálek to " spálí " celou baterku.  A dost podobné výtky měli i k tomu druhému co ukazuješ. Ten jeden dokonce tvrdil že lepší je pokud je člověk jakože montážník pořád na cestách tak vybavit auto měničem a sehnat si kávovar k instalaci do auta měnič může používat ke krmení nabíječek AKU pro nářadí a i ke krmení kávovaru. Ale jak píšu kafe nepiju takže potřebnost takového zařízení neumím posoudit. A jak to vidím na dílně tak tam se na ten aparát taky akorát práší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes jsem koupil válcový drtič. Měl jsem trochu obavy, jestli nebude vypadávat 10A jistič, ale držel. Drtič pěkně pochroupal i slabé čerstvé větvičky, tak zatím spokojenost.

Manželce se líbí malá řetězová pila 12V tak o ní přemýšlím. Máte někdo zkušenost s nějakou malou akupilou z lidlu?

 

5412769.jpg

5412741.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně má hrozně pomalou rychlost řetězu a mazat musíš ručně. Koukal jsem po ní, mam 2x 2AH baterku, ale doporučují 4AH kvuli proudu. Na to žižlání do tří, pěti cm asi dobrý, ale i tak bude řezat pomalu. 5m/s proti normální pile která má 20m/s je dost znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...