Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 - skúsenosti.


stefano

Recommended Posts

Zdravim svetkych :)

Stale uvazujem ci sa za par mesiacom pridam do skupiny stastnych majitelov Peugeota 508. Precital som si celu temu ohladom vasich skusenosti a hladal dalsie na zahranicnych forach. Co som nasiel ma tak trosku nemilo prekvapilo, ale stale to beriem ako porodne problemy bez ktorych sa neobide skoro ziadne auto, najme v tejto dobe rychleho vyvoja a nizsich nakladov. A je pravda ze na tolko modelov kolko sa unich predalo (zevraj okolo 7000 za rok 2011) sa tu vela ludi nestazuje :)

Vypisem tu par chyb co opisovali majitelia (najme GT verzii) v nemecku a poprosim Vas o spetne info ci ste sa uz s takymi chybami stretli a popripade podelit sa s riesenim.

- uz aj tu spominane nefunkcne bezdotykove za/odomikanie v mrazoch.

- chybne hlasky alarmu v sucinnosti s programovatelnym nezavislim kurenim

- praskanie predneho skla smerom od A stlpika (niekedy od malickeho kamena)

- chybove hlasky Navigacie pri pocuvani mp3 cez USB + jej resetovanie

- dlhodoby vypadok Navigacie alebo 15 minutove blikanie obrazu

- poruchove hlasky od abs, eps, elektrickej rucnej brzdy, parkovacich senzorov

- porucha Xenon prepinanie stretavacie a dialkove svetlo, bola nutna vymena

- caste resetovanie datumu a casu v Navi.

- vrzganie soferovej sedacky

- nedostatocne ostrekovanie predneho skla v mrazoch, ledva do polky skla (mozno sposobene aj zamrzanim kvapaliny na ostrekovanie :myslim )

Jeden co mal so svojim GT neustale problemy a bol nuteny auto vratit predajcovi mal aj problem, ze pri zacati blikania pezervy paliva presiel 5km a auto sa vyplo lebo mu dosla nafta. To bol prenho uz viac menej posledny klinec do rakvy. :(

Dalsi clen naznacil, ze zevraj existuje nejake riesenie stekania vody po otvoreni kufra. skusim mu napisat ;)

Urcite som tu nespomenul vsetko tak preto ak by mal niekto zaujem si to sam precitat, prikladam link:

http://www.peugeotboard.de/peugeotforum/t/38128/peugeot-welche-probleme-hattet-ihr-bereits-am-508.html?viewmode=flat&order=ASC&type=&mode=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mark001. Vďaka za Tvoj príspevok, ktorý ma opäť uistil o tom, že keď rozmýšľam nad výbavou Active, kde je predsa len menej elektro výbavy, tak to bude dobrá voľba. Doplnky vo vyššej výbave aj tak nepotrebujem využívať, tak aspoň bude menej starostí.

Výmenu čelného skla už tu riešil Brano911, tak neviem či je to len náhoda, alebo to bude výrobná chyba.

Vŕzganie šoférovej sedačky, tiež nepoteší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stefano :

Ahoj :), vpohode rad sa podelim o info, ako som aj pisal tam na fore je vela ludi co maju max. vybavu a ziadnu z uvedenych chyb. Je to asi aj pravidlo pondelkoveho a piatkoveho auta :D

Upresnim co sa tyka vrzgania sedacky, niektory z postihnutych napisali ze sa im to casom stratilo samo :) a jeden zistil ze mu to nerobila sedacka ale nastavovanie pasu hore v B stlpiku, stacilo nastavil inu polohu, vratit na pozadovanu a odtedy ma klud.

Ako verim ze ked vychytaju tychto par chyb to bude vynikajuce auto :) ... Musim sa dohodnut s obchodnikom na dlhsej skusobnej jazde, to rozhodne ci dotoho pojdem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No som trosku na vazkach medzi Active a Allure, farba okrem ciernej a tmavo modrej hocijaka :) , motor este porovnam HDI 2l bud 140 alebo 163k , chcem Head up display, vyhrievane sedacky, Navi. nemusi byt, Mohla by byt aj predvadzacka, ale ako som povedal pojdem sa na nej poriadne povozit :) . Za dva mesiace sa dufam rozhodnem :).

Ty mas aku predstavu?

[upravil dne 15.2.2012 14:26 od mark001]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som písal, úplne mi vyhovuje výbava Active, motor 2.0Hdi 103 kW, strieborná met. predvádzačka.

Potešili by ma xenony a polokož. sedadlá, ale takúto kombináciu som videl len v nemec. inzerátoch.

Strieborná, preto že nie je na nej vidieť veľmi špinu, doteraz som mal len tmavé farby, tak viem ako sa to rýchlo zašpinilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

no pokial ide spomenute chyby tak asi nasledovne:

- nefunkcne bezdotykove za/odomikanie v mrazoch,

po preprogramovani RJ uz OK

praskanie predneho skla u mna klasicky od kamena ale zatial to bolo opravene bez vymeny skla tak uvidime ako to vydrzi...

- chybove hlasky Navigacie pri pocuvani mp3 cez USB + jej resetovanie

vobec ziadne problemy

- dlhodoby vypadok Navigacie alebo 15 minutove blikanie obrazu

este sa nestalo

- poruchove hlasky od abs, eps, elektrickej rucnej brzdy, parkovacich senzorov

jedine parkovacie senzory ale to bolo od namrznuteho snehu, po ocisteni OK :)

- caste resetovanie datumu a casu v Navi

zatial raz

- vrzganie soferovej sedacky

ani nie skor mam pocit ze mi nieco buchoce po prechode nerovnosti od zadnej napravy ale neviem to identifikovat no mozno mi len nieco lieta kufri

- nedostatocne ostrekovanie predneho skla v mrazoch, ledva do polky skla (mozno sposobene aj zamrzanim kvapaliny na ostrekovanie :myslim )

tu by som skor povedal ze je to synchronizaciou ostrekovania a stieracov, ide o to ze pri ostreku idu automaticky aj sierace a pred prvym zotretim ide ostek na sierace cim sa poriadne kvapalina nedostane na cele sklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stefano: tabulková spotřeba a realita bývají 2 velice rozdílné věci

je fakt, že srovnávám 407SW / 103 kW a 508SW / 120 kW, ale 508 mi jezdí fakt levněji (a to mám naběháno jen 10 tis km, takže motor si ještě nesednul a je syrový)

vyzkoušej si ty motory při zkušební jízdě, uvidíš, že 120 kW se chová líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mna spotreba zatial spokojnost. Mala ukazka za posledných 7 dni ;)

minuly tyzden

BB - BA - Praha - BA

885km priemer 5,5l

96km/h priemerna rychlost (v ratane jazdenia po Prahe)

v aute tam 2 a spat 4 ludia. btw teplota od -16 -do -10

pondelok BB - BA cely den BA a okolie, vecer spat

545km priemer 5,5l

86km/h

vcera

77km

104km/h

5,1l

neskor

158km

99km/h

5,1l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spotřebu mám vyšší než tabulkovou u všech aut, se kterýma jsem jezdil

tento týden:

Křivoklát - Essen (ježdění po měste) - Brusel (ježdění po městě) - Koblenz a domů

1980 km, průměr dle počítače 5,5 l/100 km

pokud to provoz dovoloval, tak u nás a po Německu tempomat 135-140 km/h, v Holandsku a Belgii 120 km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stefano : tak přesně takovou, podle tvých představ, jsem v prosinci koupil já. Jen nemám polokůži, což mi nevadí, ale zato mám dost další výbavy - viz popis. A cenovka byla velmi příjemná.

Zatím jsem nad míru spokojenej.:super

Se 407 jsem v zimě jezdil s průměrkou 7,4 - 7,6 l , s 508 jezdím v tom samým režimu a stejný trasy za 6,4. Tedy o hodně míň.

Jinak ještě než se ochladilo jsem zvládnul 100km s průměrnou rychlostí 76km/h a spotřebou 4,8 l. A to nemám najeto ještě ani 2.000 km.

Přeju dobrý výběr.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...