Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 - skúsenosti.


stefano

Recommended Posts

Měl bych ještě jeden dotaz - zvažuji prodloužení záruky koupí některého z produktů Optiway. Má s tím tady někdo zkušenost?

Pokud půjdu do 508, tak Optiway rozhodně přikoupím, nejspíš bych bral 3 roky/100t km, navýšení oproti 2 rokům už není tak velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem taky prakticky rozhodnut, vlastně řeším hlavně jestli \"jen\" Optiway Garance (čili prodloužení základní záruky) nebo Optiway Údržba (kde jsou v ceně i předepsané prohlídky) či Optiway Servis (+ navíc náhrada opotřebených dílů). Při 4 letech a 60 tis. km je rozdíl cca 11,5 (Údržba) resp. 18 tis. Kč (Servis)..

Právě vzhledem k poměrně malému předpokládanému nájezdu (těch cca 15 tis. km) se do 4 let vejdou právě 2 servisní prohlídky. Dle stránek Peugeotu je cena jedné prohlídky 4.650,- (jen první nebo i té v 60 tis. km??). Z toho mi vychází jako pravděpodobně nejlepší volba Optiway Garance..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mám takový menší problém se světly.Občas mi to hodí hlášku \"directional headlamps fault\" + \"service\", začne blikat kontrolka tlumených světel a světla se přestanou natáčet do zatáčky. Jinak po vypnutí a zapnutí i když ta hláška svítí a tak se normálně výškově srovnají, ale do zatáčky se stále nenatáčejí.

Přijde mi, že se to stává hlavně když prší, což je ted docela často.

Řešil jste to už někdo?

Ahoj, tak co, už si to řešil v servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaruku si mozete kedykolvek dokupit pred uplnyutim ja som zatial kupil 2 roky a 60 000 km. A ked bude pred uplynutim predlzim.keby chcem auto predat tak aspon nebudem niekomu po mne platit zaruku.

Nevím jak je to na Slovensku, ale v Česku jde záruka dokoupit do 40000km a 18 měsíců stáří auta, tak bacha na to:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaruku si mozete kedykolvek dokupit pred uplnyutim ja som zatial kupil 2 roky a 60 000 km. A ked bude pred uplynutim predlzim.keby chcem auto predat tak aspon nebudem niekomu po mne platit zaruku.

Nevím jak je to na Slovensku, ale v Česku jde záruka dokoupit do 40000km a 18 měsíců stáří auta, tak bacha na to:papa

..tak to je legrace,me v Liberci prodejce řekl,ze prodloužena záruka jde koupit do 40000km a 12 měsíců stari vozidla..a teď se v tom prase vyzna:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Optiway lze uzavřít do 18ti měsíců a najetých 40.000 km.

Ale v ojedinělých případech lze udělat vyjímku.

Pokud je jednou uzavřená, lze ji kdykoli během trvání prodloužit, nebo zkrátit. Ale jen v rozmezí nabízených alternativ. V případě prodloužení se doplácí v opačném případě vrací poměrnou část peněz. Podle najetých km a doby trvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně Optiway - myslím, že je to tak, že Optiway Garance lze uzavřít do 18 měsíců / 40tis. km ale Optiway Servis či Údržba jen do 12 měsíců..

Měl bych ještě dotaz z jiného soudku - lze deaktivovat automatická \"ruční\" brzda při vypínání motoru?? Zajímá mě to s ohledem na nadcházející mrazy a povědomí o tom, že klasická ručka by v mrazech neměla být zatahována..

Koukal jsem do manuálu a tam to při větších mrazech doporučují ale současně uvádějí, že deaktivace automatického nastavení ruční brzdy je možná jen na některých trzích. No a zrovna v mém autě v menu nastavení pro vypnutí automat. ruční brzdy chybí..

Pokud se to již řešilo jinde, tak se omluvám..

Tak koukám, že řešilo zde ale nedořešilo.. Je tedy jedinou možností nechat si tu možnost vypnutí automat. ruční brzdy aktivovat v servise?

[Edited on 12/1/13 10:57 by hawk_eye]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mám takový menší problém se světly.Občas mi to hodí hlášku \"directional headlamps fault\" + \"service\", začne blikat kontrolka tlumených světel a světla se přestanou natáčet do zatáčky. Jinak po vypnutí a zapnutí i když ta hláška svítí a tak se normálně výškově srovnají, ale do zatáčky se stále nenatáčejí.

Přijde mi, že se to stává hlavně když prší, což je ted docela často.

Řešil jste to už někdo?

Ahoj, tak co, už si to řešil v servisu?

Ahoj... Ted je momentálně přes týden v servise jelikož jsem trochu odřel bok, ale ty světla jsem jim řekl, tak uvidím jaký bude výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych ještě dotaz z jiného soudku - lze deaktivovat automatická \"ruční\" brzda při vypínání motoru?? Zajímá mě to s ohledem na nadcházející mrazy a povědomí o tom, že klasická ručka by v mrazech neměla být zatahována..

Koukal jsem do manuálu a tam to při větších mrazech doporučují ale současně uvádějí, že deaktivace automatického nastavení ruční brzdy je možná jen na některých trzích. No a zrovna v mém autě v menu nastavení pro vypnutí automat. ruční brzdy chybí..

Pokud se to již řešilo jinde, tak se omluvám..

Tak koukám, že řešilo zde ale nedořešilo.. Je tedy jedinou možností nechat si tu možnost vypnutí automat. ruční brzdy aktivovat v servise?

Tak je to mozne aktivovat/deaktivovat v servise, povolenim polozky: Parking Brake Automatic...avsak pri deaktivacii vam na zdruzenom pristroji (tachometer) svieti nonstop toto:

post-14308-14109628899161_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekedy, nie vždy, počuť také nepríjemné bzučanie, niečo ako elektormotrček (ten zvuk) z kulisy páky pri jazde so zaradeným stupňom pri uvolnení plynového pedálu, keď je motor v záťaži tak je to ticho, bzučí to len ked ide auto \"bez plynu\" Niekedy je to veľmi nepríjemé akusticky (2.0Hdi 120kW automat 12/2012) neviete poradiť? :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekedy, nie vždy, počuť také nepríjemné bzučanie, niečo ako elektormotrček (ten zvuk) z kulisy páky pri jazde so zaradeným stupňom pri uvolnení plynového pedálu, keď je motor v záťaži tak je to ticho, bzučí to len ked ide auto \"bez plynu\" Niekedy je to veľmi nepríjemé akusticky (2.0Hdi 120kW automat 12/2012) neviete poradiť? :roker

Ja to tiez pocujem hlavne ked sa rozbieham, alebo otacam volantom..predpokladam ze to bude servo.. Ina vec co som si vsimol ked mi zamrzne okoloie zadneho okna tak neprijemne potom vrzga (mam sedan verziu)..:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...